FinExpert.e15.cz

Plaťte chytře. Tyto „kreditky“ vám vrátí peníze

Využijte peníze banky, získejte procenta zpět a vstupní bonus.
Plaťte chytře. Tyto „kreditky“ vám vrátí peníze

Kreditní karty – víc než u čehokoli jiného u nich platí, že umí dobře posloužit, ale také umí být zlým pánem. Když s nimi umíte zacházet, můžete nejen využívat peníze banky na platby za své nákupy, ale také si můžete nechat vrátit něco zpět. Ať už jde o procenta z plateb, bonusy, výhody a slevy v rámci partnerských programů, ale také třeba využívat pojištění, které se ke kartě váže. Nic ale není zadarmo, proto, pokud budete kreditní kartu zvažovat, zjistěte si co nejvíce informací a projděte ceníky. Zvažte k čemu kartu budete využívat, kde budete platit a komu. Zda budete například cestovat a platit v zahraničí, utratíte tisíce na internetu nebo za benzín...

Klepněte pro větší obrázek
Kreditní karta v lehkovážných rukou je holé neštěstí, chytří ušetří tisíce korun ročně (obr.: shutterstock.com)

Karty na trhu existují všelijaké, univerzální i specificky orientované na úzký segment zákazníků. Než přejdeme k samotným „kreditkám“, vězte ještě, že mnohé banky nabízejí bonusy za jejich založení, a ty bývají velkorysé. Pokud tedy narazíte na kartu s dobrými parametry a vstupním bonusem, můžete efekt z jejího vlastnictví pocítit prakticky ihned.

Kreditní karty od Citibank (Citi Life)

Kreditní karta City Life vrací právě 2 % z plateb u obchodníků v tuzemsku i v zahraničí, rovněž z plateb na internetu, a to ve formě prémií. Měsíčně tak lze získat hodnotu ekvivalentu až 1 000 Kč. Jinak řečeno, utratíte-li měsíčně kartou 10 tisíc, dostanete 200 prémií. S kartou lze ušetřit až 25 % u partnerů v rámci programu Citi Club. Bezúročné období činí až 55 dní. Prémie lze směnit i za peníze a nechat si je poslat na běžný bankovní účet nebo o ně snížit měsíční splátku. Dále je lze použít na úhradu poplatku za kartu, který činí 50 Kč měsíčně. V prvním roce zpravidla Citibank poplatek neúčtuje. Čerpat lze vždy násobky pěti set prémií, vedení karty na rok zdarma stojí 500 prémií.

Citibank nabízí kreditku s bonusem 2 500 Kč na Slevomatu

Citibank nabízí kreditku s bonusem 2 500 Kč na Slevomatu

U nově vydaných Citi Lifi karet získáte odměnu ve formě 2 000 prémií. Citibank nabízí širokou škálu „kreditek“, zaujme i karta Mall.cz s bonusem 2 000 Kč na nákup na tomto internetovém obchodě. Dále jsou v nabídce O2 Citi (sleva na vyúčtování O2), Citi Shell (5% bonus na pohonné hmoty u čerpacích stanic Shell), Citi Billa (3 % zpět za nákupy v Bille), Citi ČSA, na které si můžete sběrem mil „vydělat“ na letenky a další karty viz odkaz níže:

Karty De Luxe a Style od Raiffeisenbank

Karta vrací 1 nebo 2 % z plateb v ČR i v zahraničí. Pozor, neplatí pro nákupy na internetu. Kritériem je celkový objem zaúčtovaných transakcí ve zúčtovacím období – do 10 000 Kč vrací karta procento, od této hranice vrací procenta dvě, nejvýše však 500 Kč měsíčně u karty Style, respektive 1 000 Kč měsíčně u karty De Luxe. Příslušné procento se vrací zpět na kartový účet. Bezúročné období činí až 50 dní. Karta Style je k eKontu zdarma, bez něj vyjde na 59 Kč za měsíc. Karta De Luxe je bez poplatku pro majitele eKonta s obratem alespoň 10 tisíc, nesplníte-li obrat pak 59 Kč. Bez eKonta a s obratem pod 10 tisíc vyjde na 129 Kč měsíčně. U obou karet je v základu pojištění Komfort a každá nabízí slevy v rámci programu Sphere card.

„Raiffka“ platí Vánoce, dá 1 000 Kč k nové kreditce

„Raiffka“ platí Vánoce, dá 1 000 Kč k nové kreditce

Do 31. ledna 2015 lze výše uvedené karty i základní kartu Easy (ta % nevrací) sjednat s bonusem až 1 000 Kč na první platbu, která musí proběhnout do konce února příštího roku.

Kreditní karta Cetelem

Karta vrací 2 až 4 % z plateb, přičemž platí 2 % u obchodníků (až 400 Kč měsíčně), 3 % z nákupů na internetu s virtuální kartou (až 600 Kč měsíčně) a 4 % ze všech nákupů na jakékoli čerpací stanici v ČR i v zahraničí (až 800 Kč měsíčně). Peníze se vrací na úvěrový účet. Výše uvedené je jednou ze dvou volitelných výhod „kreditky“ Cetelem, tou druhou jsou výběry z bankomatů zdarma, ale ty jsou v počtu tří měsíčně zdarma tak jako tak. Jen pozor, tyto výběry jsou okamžitě úročeny a nevztahuje se na ně bezúročné období. S kartou lze vybírat hotovost prostřednictvím služby Cashback až do 1 500 Kč, pokud u obchodníka platíte alespoň tři sta korun. Jinak bezúročné období činí až 55 dní. Poplatek za kartu je 69 Kč měsíčně, pokud si nastavíte výpisy elektronicky, klesá na 59 Kč.

Kreditku Cetelem ocení všichni ti, kteří často cestují, jelikož při čerpání z karty v zahraničí je uplatňován výhodný kurz od společnosti MasterCard a neúčtuje se přirážka při převodu z cizí měny na domácí.

Lady Karta a A karta Komerční banky

Spolu s A kartou vrací Lady karta 1 % z plateb u obchodníků i na internetu na účet penzijního spoření (tzv. III. pilíř) u penzijního fondu Komerční banky. Bezúročné období je u obou karet 45 dní, měsíční poplatek za kartu je 59 Kč nebo zdarma v případě, že zaúčtované platby v daném měsíci překročí 3 000 Kč. Obě karty dále nabízí slevy u vybraných obchodníků, pojištění storna vstupenek, kabelky (Lady karta) a možnost využít službu Cash back a peníze čerpat z úvěrového limitu karty tak, jako by šlo o platbu za zboží.

GE MoneyCard Plus a Gold

Kreditní karty Plus a Gold od GE vrací 1 % z plateb u obchodníků v ČR a na internetu (až 500 Kč měsíčně). Pozor, za platby v zahraničí karta nevrací nic. U partnerů v rámci programu bene+ lze získat zpět až 30 %. Nejčastěji se však vratky pohybují do 10 %. Karty nabízí bezúročné období 50 dní. Měsíční poplatek za vedení „Plusové“ varianty je 49 Kč, 99 Kč pak za MoneyCard Gold. MoneyCard Plus je aktuálně nabízena s akční nabídkou, v jejímž rámci je vedení karty na první rok zdarma plus karta vrátí až 2 000 Kč měsíčně navíc ke standardním odměnám.

V rámci akce platí následující, vždy po dobu prvních čtyř měsíců můžete mít buď 10 % zpět z nákupů na internetu nebo 8 % zpět z lékáren, drogerií a parfumerií a nebo 5 % za nákupy v supermarketech (nejen potraviny). Jednu ze tří odměn je třeba zvolit do konce listopadu, kreditní kartu umí v GE vystavit na počkání.

Visa Axa od UniCredit Bank

Karta standardně nabízí 1 % ze všech nákupů v ČR i v zahraničí a až 17 % z nákupů u partnerů v rámci Axa Clubu. Vratky z nákupů lze využít na platby na produkty Axa – na účet penzijního připojištění nebo na úhradu povinného ručení, pojištění bydlení či ho investici do podílových fondů v rámci finanční skupiny Axa. Bezúročné období je u karty 45 dní, poplatek za vedení je v prvním roce odpuštěn, po té 30 Kč, pokud měsíční obrat na kartě nedosáhne alespoň 3 000 Kč. S kartou je možno využit Cashback a při platbě u obchodníků alespoň za 300 Kč si vybrat až 1 500 Kč z úvěrového limitu v rámci bezúročného období. Ke kartě je možno sjednat pojištění proti zneužití Safe roční cestovní pojištění Axa Club Travel za 480 Kč.

Visa Generali a Agip od UniCredit Bank

Platební karta Visa Generali spoří při každém nákupu 1 % z každé platby v podobě ročního bonusu připsaného na životní pojištění Generali. Platební karta Agip sbírá body za nákupy, které se přičítají do věrnostního programu you&eni.

Kreditní karta Odměna České spořitelny

Karta vrací zpět 1 % z každé platby. Odměna může směřovat na kartový účet, penzijní připojištění nebo penzijní spoření České spořitelny nebo stavební spoření od Buřinky. Za měsíc můžete získat až 350 Kč. Za karetní operace lze sbírat body v rámci programu iBod. Bezúročné období činí 55 dní. Za správu a vedení karty je účtován měsíční poplatek 39 Kč, ale lze se mu vyhnout, pokud si na běžný účet budete posílat alespoň 7 000 Kč měsíčně.

Kreditní karta Kooperativa/Kapitol

Produkt určený pro klienty Kooperativy nebo Kapitolu. Karta vrací 2 % z plateb u obchodníků a na internetu včetně plateb pojištění Kooperativa/Kapitol. A to na kartový účet, penzijní zabezpečení České spořitelny nebo stavební spoření od Buřinky. Za měsíc až 2 000 Kč. Bezúročné období činí 55 dní, měsíční poplatek za vedení karty 69 Kč. Při provedení alespoň jedné transakce kartou měsíčně se poplatek neúčtuje. Za karetní operace lze sbírat body v rámci programu iBod.

ČSOB MasterCard World

Karta vrací 1 % z každého nákupu zpět na účet kreditní karty, měsíčně až 1 000 Kč. Bezúročné období činí 55 dní, měsíční poplatek za kartu činí 50 Kč. Při měsíční útratě nad 5 tisíc korun je poplatek za vedení odpuštěn. S kartou je možno využit Cash back a při platbě u obchodníků alespoň za 300 Kč si vybrat až 1 500 Kč z úvěrového limitu v rámci bezúročného období.

Premia karta od Home Creditu/České pojišťovny

Nákupy kartou získáváte prémiové Kč. Běžně 1 %, u partnerů Premia 2 – 10 % z hodnoty platby. Prémiové Kč v násobcích 100 můžete po té uplatnit na nákupy v síti obchodů Premia. Bezúročné období je 51 dní, měsíční poplatek za vedení karty je 49 Kč. Ve variantě od České pojišťovny (ČP) funguje karta stejně, jen nasbírané prémiové Kč lze využít na platby za produkty ČP – životní i neživotní pojištění, penzijní fond ČP a pojištění v rámci programu zdraví.

 Tesco Clubcard kreditní karta (Premium)

S kartou sbíráte body v rámci věrnostního programu Tesca, za ty následně získáte poukázky na nákupy. Útrata 5 000 Kč odpovídá slevě 100 Kč. Bezúročné období je 51 dní, měsíční poplatek za kartu je 49 Kč.

Kreditka mBank

Nově vydané karty vrací 1 % z nákupů po dobu prvních šesti měsíců, a to až do výše 2 000 Kč měsíčně. Odměna je vyplácena na běžný účet mKonto. Počítají se platby u obchodníků i na internetu. Po uplynutí této akce nevrací karta nic.

Další článek


 

celkem 13 komentářů

Nejnovější komentáře

Já prémie u Citi Life nechávám vracet na karetní úče...
Tom
19. 11. 2014, 17:00
Re: :-P ne Raifka KK nevrací z internetových plateb.
Marian
19. 11. 2014, 13:38
U karty ČSOB MasterCard World máte odkaz na Českou S...
Pavel
19. 11. 2014, 11:14
Vrací se to formou peněz na ten kreditkový účet, tj....
radim
19. 11. 2014, 10:26
:-P ne Raifka KK nevrací z internetových plateb.
kocourmikeš
19. 11. 2014, 10:19

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená