FinExpert.e15.cz

„Platit u nás Mobitem? Ano!“, říkají zavedené značky

(Inzerce) Mobilem teď zaplatíte na webu, v kamenných prodejnách, za taxi, dobijete kredit, pošlete peníze kamarádovi.
„Platit u nás Mobitem? Ano!“, říkají zavedené značky

Nová mobilní platební metoda jménem Mobito se rozšiřuje do všech sfér plateb a zavedené značky ji neváhají podpořit zajímavými akcemi pro zákazníky. Mobilem teď zaplatíte na webu, v kamenných prodejnách, za taxi, dobijete kredit, pošlete peníze kamarádovi. Kasa, Ticketpro, Pompo, Economia, foto.cz a další vám k tomu navíc přidají slevu, dárky a služby zdarma.

Mobil umí ledacos, máme ho rádi, chodíme s ním všude. Společnost MOPET CZ vyvinula svou platební metodu proto, abychom mobilním telefonem dokázali také platit, a to stejně snadno jako hotovostí – za vše, jednoduše, bezpečně a okamžitě.

Mobito je na trhu od září a od té doby si jej pořídilo přes 15 000 zákazníků. Postupně mu přichází na chuť  stále více společností, které platby mobilním telefonem za své zboží a služby umožňují.

Obchodníci si totiž Mobitem otevírají nový způsob prodeje – díky mobilitě placení mohou být sami mobilní, ať už při prodeji a platbě kdekoli v prodejně bez návaznosti na pokladnu, či při prodeji například přímo z inzerátu. Z pohodlí při placení benefitují také poskytovatelé mobilních služeb a prodejci zboží, na které často nenajdeme drobné – taxi, kredit na volání, novinové stánky, parkování...

Obchody, které již objevily kouzlo mobilních plateb, se snaží zákazníky k platbě Mobitem všelijak motivovat. Tak například foto.cz poskytuje nyní 20 % slevu, Pompo přidá k nákupu hračku navíc, kasa.cz sleví stokorunu z dalšího nákupu, slevový server mydeals.cz rozdá ceny v hodnotě 50 000 Kč.

Mobito propojuje zákazníkův účet v bance s telefonem – může jej propojit zcela nebo si sem tam do telefonu převést nějakou částku a platit z ní. Když někomu platí, identifikuje sebe nebo jeho svým telefonním číslem případně Mobito číslem. Platby fungují jak na chytrých tak na všech ostatních telefonech. Cokoli chce zákazník zaplatit, musí potvrdit PINem. Vše se odehrává jen skrz jeho telefon a registrace a připojení účtu k telefonu je obdobně zajištěné jako internetové bankovnictví, bezpečnost plateb je tedy na nejvyšší úrovni. Platby probíhají okamžitě, ať už je pondělí večer nebo neděle ráno.

Mobito si klade za cíl usnadnit nám život a kdo zkusil zajít večer na pivo jen s mobilem a Mobitem v kapse, ví, jak neskutečně lehký pocit to je, nemyslet na starosti s placením.
Více o Mobitu, registraci a aktuálních akcích lze nalézt na jeho svěžím webu www.mobitoplatito.cz. Aplikace je ke stažení v AppStoru a GooglePlay.

Založení MOPET CZ bylo iniciováno v roce 2010 zkušenými bankéři Tomášem Salomonem a Viktorem Peškou. Dalšími  akcionáři společnosti jsou vedle zakladatelů i významné banky (Česká spořitelna, GE Money Bank, Raiffeisenbank, UniCredit Bank) a mobilní operátoři, kteří pokrývají 100 % mobilního a 60 % retailového bankovního trhu. V květnu 2012 MOPET CZ dostal povolení k činnosti od ČNB a jako jediná společnost v ČR získala status instituce elektronických peněz. 
Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená