FinExpert.e15.cz

Platební karty GEMB nově nabízejí pojištění v nouzi a asistenční služby

Od konce května GE Money Bank zavádí nové pojistné programy k platebním kartám. Jedním z nich je cestovní pojištění Komfort s celosvětovou platností, které se vztahuje na všechny členy domácnosti (nejen na rodinné příslušníky, ale i na osoby blízké)  a vedle krytí léčebných výloh (například z důvodu onemocnění, ambulatntních zákroků či hospitalizace) nabízí rozšířené krytí extrémních sportů, zavazadel, zrušení letu nebo zájezdu.

Součástí cestovního pojištění jsou i pojištění rekreačních a rizikových zimních i letních sportů, pojištění zrušení letu, cesty, zájezdu a krytí škod na zavazadlech (včetně notebooku).
 
Krytí extrémních sportů se vztahuje například na surfování, rafting a sjíždění divokých řek, potápění s instruktorem, vodní motorové sporty, snowboarding, lyžování, rychlobruslení, jízdu na saních, bobech, skibobech apod. Z dalších pojištěných adrenalinových sportů lze vyjmenovat vysokohorskou turistiku, horolezectví, speleologii, cyklokros, bojové sporty, skok na gumovém laně, jízdu na koni apod.
 
Pojištění je bez omezení počtu výjezdů na dobu 90 dnů na jednu cestu. Cena pojištění je 79 korun měsíčně.
 
Dalším pojistným programem jsou asistenční služby Complete Comfort složené ze dvou oblastí připojištění: Home Assistance a Lifestyle Assistance. Například když dojde k havárii plynu, elektriky či vody, pokrývá tyto nehody soubor připojištění Home Assistance. Příjezd opraváře je garantován do 60 minut. V případě, že se domácnost kvůli havárii stane neobyvatelná, kryje Home Assistance do výše 5 tisíc korun na jednu pojistnou událost také nouzové ubytování.  
 
Lifestyle Assistance jsou služby osobního asistenta pro volný čas - objednání a doručení květin nebo dárků, rezervace restaurace nebo vstupenek do kina, divadla, na koncert apod. Prostřednictvím operátora lze zjistit, objednat či zaplatit letenky, ubytování, zapůjčení vozidla a další služby.
 
Měsíční poplatek za soubor asistenčních služeb Complete Comfort je 29 korun měsíčně, držitelé zlaté platební karty MasterCard Gold mají tyto služby zdarma.  
 

Pojistný program Jistota nabízí zabezpečení při zneužití platební karty v případě jejího odcizení nebo ztráty. Vztahuje se na všechny typy transakcí platební kartou od nákupů u obchodníka přes výběry z bankomatu, až po platby na internetu. Automatickou součástí pojištění jsou doplňková pojištění například v případě krádeže nebo ztráty osobních dokladů, klíčů, mobilního telefonu, dioptrických brýlí, multimediálního přehrávače a peněženky.    

Měsíční poplatek za pojištění zneužití platební karty Jistota je 15 korun.

Všechny ze zmiňovaných pojištění lze sjednat na některé z poboček GE Money Bank. Pojištění lze také aktivovat prostřednictvím formuláře přímo v Internet Bance v záložce Karty. Další možností je sjednání po telefonu na lince zákaznického servisu.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená