FinExpert.e15.cz

Platba kartou přímo řemeslníkovi?

Praha, 14. dubna 2014

ČSOB a Era nabízí obchodníkům a živnostníkům jako první na českém trhu přenosný platební terminál, který jim usnadní platební styk se zákazníky, poskytne konkurenční výhodu a současně také urychlí a zjednoduší správu financí. Mobilní terminál mPOS je zařízení pro akceptaci platebních karet MasterCard a Visa komunikující s chytrým mobilním telefonem či tabletem prostřednictvím technologie bluetooth. ČSOB a Era, jež jsou momentálně jedinými poskytovateli tohoto řešení u nás, se díky této unikátní službě dostaly do finále prestižní mezinárodní soutěže Contactless & Mobile Awards v kategorii Eco System. 

„Celá služba funguje na velice jednoduchém principu. Obchodník si do chytrého telefonu nebo tabletu stáhne aplikaci, která nabízí prostředí a funkce běžné pokladny, a zároveň zajistí přes datové spojení komunikaci se zúčtovací bankou. Pro uskutečnění platby obchodník jednoduše zadá do aplikace částku za nákup a zákazník ji zaplatí svou platební kartou na mobilním terminálu mPOS, jak je běžně zvyklý. Fungují tu samozřejmě i bezkontaktní karty, včetně plateb mobilními telefony s technologií NFC,“ popisuje novinku Marek Rehberger, ředitel ČSOB a Ery pro rozvoj obchodu a inovací. 

„Od listopadového spuštění pilotního provozu využívá terminály mPOS stále více a více obchodníků. Zájem o tuto službu roste vysokým tempem, jen v únoru se objem a počet transakcí ve srovnání s lednem více než zdvojnásobil,“ doplňuje Roland Katona, manažer Acquiring a e-commerce ČSOB a Ery. „Máme zjištěno, že když nakupující není omezen hotovostí, kterou má zrovna u sebe, a může zaplatit kartou, zvyšuje se průměrná útrata. V současné době je průměrná výše transakce realizovaná přes terminály mPOS zhruba 750 korun,“ říká Roland Katona. 

Služba vznikla ve spolupráci se společností O2 a za partnerské podpory Ingenico, Monet+, MasterCard a Visa. Produkt je určen především malým firmám, drobným podnikatelům a živnostníkům, kteří v současné době platby kartou nepřijímají. Díky přenosnému terminálu tak například lidé zaplatí za provedenou práci přímo řemeslníkovi u sebe doma nebo zelináři na trhu. Obchodník pak může kupujícímu odeslat potvrzení o přijetí platby elektronicky formou SMS nebo e-mailem. 

„Platby prostřednictvím mobilního platebního terminálu jsou součástí našich inovací, jejichž cílem je zvyšovat komfort klientů a postupně umožnit akceptaci karet i v odvětvích, kde to dosud nebylo možné nebo obvyklé. Ať už jde o jízdenky, parkovné, zábavu či zdravotnictví,“ doplňuje Marek Rehberger.

V současné době nabízí ČSOB a Era svým klientům možnost půjčit si mobilní terminál bezplatně, živnostníci tak uhradí jen transakční poplatek ve výši 2,79 % z každé přijaté platby. Pro poskytnutí terminálu mPOS je nutné mít pouze chytrý mobilní telefon nebo tablet s operačním systémem Android od verze 4 či iOS od verze 7 a vyšší, datové připojení, podnikatelský účet vedený u ČSOB či Ery a službu aktivně využívat.

Hlavní výhody mobilního terminálu mPOS

  • Možnost bezplatné výpůjčky platebního terminálu
  • Zúčtování karetních transakcí na účet v ČSOB a Eře 
  • Elektronické výpisy o karetních transakcích 
  • Elektronická archivace účtenek z terminálu 
  • Přístup do webové aplikace pro náhled na karetní transakce s možností exportu dat
  • Využívání ovládací aplikace, která umožňuje vytvoření seznamu položek nabízeného zboží pro urychlení a jednoduchou evidenci obchodníka
Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená