FinExpert.e15.cz

Pioneer rozšířil nabídku fondů

Po loňské akvizici HVB Group ze strany UniCredit Group v současnosti probíhá spojování aktivit divizí pro správu aktiv obou skupin. To vede především k potřebnému zpřehlednění a rozšíření stávající produktové nabídky Pioneeru.

Došlo ke snížení poplatků u podfondů Pioneer Funds – U.S. Research, Pioneer Funds – Euro Bond, Pioneer Funds – International Bond, Pioneer Funds - U.S. Dollar Bond a Pioneer Funds – Total Return Dynamic.

Nové fondy

  • Pioneer Funds – stávající rodina aktivně řízených podfondů, s cílem dosahovat absolutních výkonností. Jedná se o akciové a dluhopisové podfondy, podfondy typu „total return“ a podfondy peněžních trhů v celkovém počtu 47, přičemž 7 těchto podfondů jsou naprosté novinky.
  • Pioneer P.F. (Portfoliové fondy) – zcela nová rodina 6 podfondů, která nabídne zejména jednorázová investiční řešení. Obsahuje balancované podfondy, podfondy typu „fondy fondů“ a zajištěné podfondy.

Nejzajímavější výběr z nových podfondů

  • Pioneer Funds – Global Select je diverzifikovaný globální akciový fond, který navazuje na několikaletou historii nadvýkonnosti proti indexu (MSCI World) a srovnatelné konkurenci. Zdrojem nadvýkonnosti v tomto případě není regionální ani sektorová alokace, ale výběr jednotlivých akcií (stock-picking). Aktivní řízení měnového rizika a možnost investovat až 30 % portfolia do malých a středních firem zvyšuje potenciál výkonnosti fondu. K dosažení lepších výsledků je fond motivován výkonnostní odměnou za předpokladu, že výkonnost  fondu bude kladná a vyšší než výkonnost srovnávacího indexu (benchmarku) za každý fiskální rok. Fond je držitelem dvou ocenění od agentury Lipper za výkonnost a ochranu kapitálu.
  • Pioneer P.F. – Euro Protect je otevřený zajištěný fond, kde větší část portfolia tvoří eurové zerobondy a menší část je investována do opcí na akciový index Dow Jones EuroStoxx 50 (index včetně dividendy). Předností fondu je dynamická kapitálová ochrana investovaných prostředků spočívající v omezení maximální možné ztráty na 5% za jakékoliv tříleté investiční období.
  • Pioneer Funds – U.S. REITs Securities je fond investující do akcií společností podnikajících v oblasti nemovitostí v USA. Benchmarkem fondu je index MSCI US Reit. Portfolio je rozloženo mezi 20-30 akcií společností vlastnících různé typy nemovitostí: nájemní domy, nákupní centra, kancelářské budovy, hotelové řetězce a další. Fond vznikl z bývalého fondu Activest US – REITs. Růst cen nemovitostí a akciových trhů vytvořil příznivé prostředí i pro růst nemovitostních akcií. Ceny nemovitostí v některých lokalitách USA  rostly za posledních několik let nejrychleji na světě.
  • Pioneer Funds – Global Ecology je fond globálních akcií firem, které svými produkty přispívají k ochraně životního prostředí, jako jsou výrobci energie z alternativních zdrojů a ekologických průmyslových technologií. Např. větrné turbíny, solární systémy, zařízení k výrobě ethanolu z biomasy nebo recyklace odpadu a podobně. Pozitivně by se ve vývoji fondu mělo odrazit i rozhodnutí EU o přeměně 20% veškeré výrobní energetické kapacity zemí EU za výrobu z alternativních zdrojů. Fond vybírá akcie z benchmarku MSCI World a vznikl z bývalého fondu Activest EcoTech.  
    Sociálně zodpovědné investování se, zejména v zahraničí,  těší rostoucímu zájmu  - především z řad velkých institucionálních investorů, např. penzijních fondů.

Na všechny novinky, stejně jako na  stávající fondy se lze informovat na pobočkách HVB Bank, Živnostenské banky, v sítích finančních poradců a v Klientském centru Pioneer Investments.

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Chcete přijít na buben?
Patrik Chrz
31. 3. 2007, 10:04

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená