FinExpert.e15.cz

PIONEER INVESTMENTS pomáhá trpícím nemocí AIDS v Zimbabwe

9. listopadu 2006 se v Banqueting House v Whitehall Palace v Londýně konala již potřetí charitativní večeře – tentokrát na pomoc trpícím nemocí AIDS v Zimbabwe.
Díky skupině Pioneer Investments a ostatním předním finančním domům přesáhl výtěžek charitativní večeře 410 000 EUR. Tyto prostředky budou určeny k nákupu léků, generátorů elektrické energie a potravin. Rovněž budou použity na podporu zdravotnického personálu, který se v Zimbabwe věnuje nemocným.

Zimbabwe drží prvenství v množství HIV pozitivních jedinců. Je zasažena jedna čtvrtina dospělé populace. V některých zemědělských oblastech dosahuje procento HIV pozitivních 40%. V armádě dosahuje procento nakažených 80%.

Skupina Pioneer Investments se systematicky věnuje donátorské činnosti a mezinárodní charitě (prostřednictvím nadací např. Bazzoniho Onlus), a samozřejmě také lokálně na národních trzích. V České republice podporuje již třetím rokem udílení literární Ceny Jaroslava Seiferta nadace Charty 77. Pioneer Investments poskytuje finanční obnos jako dar oceněným a zaštiťuje pokrytí části nákladů spojených s konáním ceny. Projev Romana Pospíšila, generálního ředitele PI ČR, jehož znění je součástí tohoto sdělení, vystihuje význam, který Pioneer Investments v České republice přikládá této podpoře. Projev vyvolal živý ohlas mezi účastníky slavnostního ceremoniálu.

Další aktivitou Pioneer Investments na poli donátorské činnosti je podpora projektu výběrového řízení pro nemajetné studenty středních škol na získání stipendia pro roční studium na prestižních středních školách ve Velké Británii a v USA. Projekt vznikl pod vedením Nadace Open Society Fund Praha a zahraničních partnerů (Headmasters´ and Headmistresses´ Conference (HMC) a American Secondary Schools for International Students and Teachers. Podpoře studentů, kteří mají předpoklady dosahovat prvotřídních výsledků, ale situace jejich rodin by jim znemožnila tuto možnost využít,  přikládá Pioneer Investments v ČR prvořadý význam. Je potěšující, že právě tito studenti se v závěrečných zkouškách  umisťují na čele svých tříd.

Projev Romana Pospíšila u příležitosti předání Ceny Jaroslava Seiferta

Vážené dámy, vážení pánové,

již potřetí mám tu čest  zastupovat při předávání Ceny Jaroslava Seiferta sponzora – české společnosti  Pioneer Investments. Pro člověka, který přichází ze světa financí,  výnosů a přesně měřitelných zisků to nebylo snadné. Nebylo pro mě snadné vyjadřovat se, byť okrajově,  k hodnotám a  zásluhám, které jsou tak jiné než to, co je pokládáno za hodnoty a zásluhy ve světě  financí.

Dnes, více než dříve, jsem však za tuto takzvanou  sponzorskou povinnost vděčen.
Zvláště  při této příležitosti se mi ale vůbec nelíbí slovo sponzor  a to, co si pod tím běžně lidé představují.

Kdosi řekl, že  krásná kniha je jako půjčka, kterou dostaneme od života. Četba je jako půjčka, kterou  si bereme od autora, jenž k nám promlouvá. Moje profese mě vychovala k přesvědčení, že všechny půjčky se musí vracet. A já mám dnes pocit, že  nepřinášíme sponzorský dar, ale vracíme půjčku člověku, který nám ji odvážně a krásně poskytl.  Je mi jen líto, že to tak dlouho trvalo. Byli jsme dlužni už dlouho. Jsem však rád, že máme možnost ji dnes vrátit.

Peníze jsou chudé, protože nedokáží dát to, co nám ona půjčka přinesla. Nedokáží vyjádřit bohatství pocitů, jazyka. Nedokáží vyjádřit hodnotu odvahy, o níž se někdy tak snadno mluví, ale kterou je tak nesnadné žít. A dovolte tedy, abych naším jménem hluboce a upřímně poděkoval za to, co z oné půjčky nedokážeme vrátit. A nemluvím jen za sebe. Mluvím za mnohé ze svých mladých kolegů. Je to jako v životě – máme méně přátel, než si myslíme, ale více než si dovedeme představit.

Pan Jirous má, v mém světě, více přátel, než si dovede představit. Často si z jeho knížek „půjčují“. Vědí, že jsou to půjčky nevratné a mohou za ně jen  jednou poděkovat. Činím tak za ně.  Snad ono poděkování přijmete.

Děkuji i vám, vážená nadace a vážená poroto, za možnost být  zde spolu s vámi.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená