FinExpert.e15.cz

PIONEER INVESTMENTS: Pioneer využívá nové investiční možnosti

Skupina Pioneer Investments přichází na trh s novým investičním řešením. Do produktové nabídky lucemburských fondů Pioneer Funds zařadila dva akciové podfondy strategie 130/30. Tato strategie umožňuje daleko lépe reagovat na tržní situace i v době větších výkyvů akciových trhů.

Oba nové podfondy Pioneer Funds - Global Diversified 130/30 a Pioneer Funds - European Equity 130/30 využívají revoluční strategie 130/30. Ta manažerovi aktivně řízeného portfolia poskytuje širší manévrovací prostor a umožňuje mu lépe využít vlastní analytický výzkum. Může tak významněji benefitovat z pozitivního i negativního výhledu a současně zachovat plnou tržní expozici, jakou má manažer tradičního portfolia.

Co přesně znamená strategie 130/30? Tyto strategie představují směr, kterým se budou ubírat v budoucnu aktivní správci, kteří se budou chtít vymezit proti poskytovatelům levných indexových fondů. Nejedná se tedy o alternativní třídu aktiv, ale o akciové strategie s větší flexibilitou.

Petr Šimčák, ředitel obchodu a marketingu Pioneer Investments ČR, dále vysvětluje: „Ve srovnání s tradičními akciovými fondy jde o flexibilnější akciové strategie. Použijeme-li tohoto názvosloví pro klasické fondy, budou mít označení 100/0. Zároveň platí, že klasické fondy mají pouze takzvané long pozice, tedy cenné papíry nakoupené za vlastní kapitál. V terminologii 130 manažer nakoupí 30 % portfolia takzvaně na páku, tj. nakoupí cenný papír na úvěr. Takto nakoupí pozice, kterým věří. Číslo 30 za lomítkem představuje short pozici (30 % z portfolia), tedy cenný papír, který je vypůjčen a ihned prodán. Cílem je později jej nakoupit levněji a tím realizovat profit. Hotovost získaná výnosem ze short pozice pak obvykle umožní manažerovi nakoupit ekvivalent long pozic nad 100.“
 
Svůj výklad doplňuje Petr Šimčák krátkým příkladem: „Manažer spravuje portfolio v hodnotě 100 milionů. U strategie 130/30 koupí za 130 milionů akcie, kterým v rámci svého srovnávacího indexu, respektive své strategie, věří. Na to si vezme úvěr (páku) ve výši 30 milionů. Současně prodá za 30 milionů nakrátko (short) akcie, kterým nevěří s tím, že si je půjčí a na trhu prodá. Bude profitovat z jejich podvýkonnosti, protože předpokládá, že později je koupí levněji, než je dnes prodal a vrátí zpět. Postavíme-li 30 milionů nakoupených na páku proti 30 milionům prodaných akcií, které nevlastní (short), zůstává čistá pozice 100 milionů a hrubá pozice 160 milionů.“
 
Zmíněné podfondy budou k dispozici opět prostřednictvím poboček UniCredit Bank Czech Republic a distribuční sítě nezávislých investičních zprostředkovatelů.
 
Základní informace:
 
Pioneer Funds - Global Diversified 130/30
Globální akciový podfond vhodný pro investory s vyšší tolerancí k riziku, nebo jako doplněk konzervativnějšího portfolia.
 
Minimální vstupní investice: 30 000 Kč
Minimální následná investice: 10 000 Kč
Vstupní poplatek max. 5 %
 
Pioneer Funds - European Equity 130/30
Evropský akciový podfond vhodný pro investory s vyšší tolerancí k riziku, nebo jako doplněk konzervativnějšího portfolia.
 
Minimální vstupní investice: 30 000 Kč
Minimální následná investice: 10 000 Kč
Vstupní poplatek max. 5 %
Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená