FinExpert.e15.cz

PIONEER INVESTMENTS: Expanze ve Španělsku

V rozhovoru pro přední španělský finanční list Expansión hovoří šéf Pioneer Investments pro Španělsko a Portugalsko José Castellano o měnících se trendech na španělském trhu a o tom, jak na ně reaguje skupina Pioneer Investments.


Pioneer Investments ve Španělsku, člen skupiny UniCredito, zaměstnává odborníky se zkušeností z firem jako jsou  Schroders, Inversis a Crédit Agricole. Ve Španělsku spravuje majetek v objemu  2, 7 miliardy EUR.

 „Ještě před čtyřmi lety jsme v žebříčku zahraničních společností ve Španělsku vůbec nefigurovali; v roce 2003 jsme obsadili 12. místo; roku 2004 jsme se umístili na devátém místě a v roce 2005 jsme byli na místě sedmém. Vzhledem k tomu, že v současnosti ve Španělsku spravujeme 2,7 miliardy EUR, chceme se v roce 2007  dostat do vedoucí trojice.“ Takto jasně vidí budoucnost skupiny Pioneer Investments ve Španělsku a v Portugalsku její  Country Manager José Castellano. Věří, že zahraniční správci, kteří se chtějí ve Španělsku prosadit,  se  musí zaměřit na služby. „80% úspěchu záleží na tom, jestli poskytnete dobré služby.“ Proto je podle něho důležité vytvořit kvalitní tým, a to jak z hlediska technického, tak i obchodního. V posledních měsících přijal do Pioneer Investments zkušené profesionály z jiných společností – z firmy Schroders přišel Borja Fernández-Galiano, Inversis opustila Marta González a společnost Crédit Agricole zase Isabel de Liniers. Z Pioneer Italia získal Novellu Liberaty.

Castellano je přesvědčen, že lepší než přímý prodej je  nabízet klientům fondy prostřednictvím lokálních bank. „Máme kompaktní portfolio klientů, kterým poskytujeme dobré služby. „Španělská banka bude nakonec spolupracovat tak s pěti zahraničními skupinami, které bude dobře znát. Důsledkem toho se  byznys zahraničních  fondů bude koncentrovat,“ dodává.

Pioneer Investments se domnívá, že španělské bankovnictví nyní prochází změnami. „Prodej zahraničních fondů koncovým klientům a management jejich loajality – to je defensivní přístup. Čím dál častěji jsou ale nabízeny balíčky produktů obsahující fondy různých správců. Je to jakési řízené otevření se konkurenci,“ říká.
Castellano spatřuje cestu k růstu ve fondech s absolutní návratností (tzv. total return fondy), které  jsou relativně nezávislé na volatilitě  trhu. „Tyto fondy jsou strategické aktivum. Na celosvětové úrovni  jsme v nich spravovali 40 miliard EUR a ve Španělsku jsme v roce 2005 získali 1 miliardu.“ Podle Castellana je však nabídka ve Španělsku chaotická: „Ve Španělsku nejsou k dispozici historické přehledy výnosů (yield track record), a bude proto nutné počkat dva až tři roky, než si každý najde své místo.“

Pozice Pioneer Investments je posilována  fondy jako je Pioneer Euro Strategic Bond s jeho specifickým  portfoliem a investičním stylem. Pioneer Investments uplatňuje  obdobně flexibilní přístup  i v akciovém  segmentu, ve fondech Pioneer European Opportunities a Top European Players. Skupina před nedávnem získala společnost Vanderbilt Capital Advisors specializující se na strategie pevného výnosu.

Pioneer Investments chce ve Španělsku  nabízet také hedge fondy, avšak nehodlá pospíchat: „Naším cílem je prodávat kvalitní hedge fondy klientům, kteří tento produkt dobře znají,“ vysvětluje Jose Castellano.
Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená