FinExpert.e15.cz

PIONEER INVESTMENS: Česká rodina fondů má nového člena

Skupina Pioneer Investments v ČR rozšiřuje Českou rodinu fondů Pioneer o "Pioneer - zajištěný fond".

Nový zajištěný fond vhodně vyplní mezeru, kterou jsme dosud v naší produktové řadě měli, a umožní nám tak nabízet komplexní investiční služby pro všechny typy klientů. Pioneer - zajištěný fond nabízí, krom standardních výhod, jednu, kterou bych ráda zdůraznila. Investor se více než jinde podílí na růstu akciových trhů včetně reinvestované dividendy. Součástí investice je i ochrana proti měnovému riziku – komentovala vznik nového fondu Ing. Kateřina Palková, ředitelka marketingu a distribuce Pioneer investiční společnost, a. s.

Pioneer – zajištěný fond chrání a zajišťuje 90% historicky nejvyšší úrovně zhodnocení, aniž by omezoval jeho horní výši. Je určený klientům, kteří hledají vyšší zhodnocení než u klasických bankovních vkladů, ale zároveň chtějí ochránit základní investovanou částku před rizikem propadu kolísání trhu. Do fondu je možné investovat jednorázově i pravidelně. Minimální počáteční investice je 5 000 Kč, minimální následná investice pak 1 000 Kč. Doporučený investiční horizont je 3 roky. Portfolio fondu je tvořeno českými státními dluhopisy a akciovými fondy Pioneer Investments (ve výši max. 40 %).
Vstupní poplatky se pohybují mezi 0,80 % a 2,00 %, dle výše investované částky. Aktuální  poplatek za správu fondu činí 0,6 % p.a. Výstupní poplatek je 1 % v případě odkupu do jednoho roku od data nákupu.

Přínosy pro klienty

  1. Ochranná úroveň pouze roste – Princip uzamykání hodnoty podílových listů vždy na 90 % historicky nejvyšší úrovně této hodnoty, pod kterou kurz fondu již nikdy v budoucnu nemůže klesnout. Tento princip uzamykání udržuje již dosaženou úroveň zhodnocení.
  2. Akciový výnos bez horního limitu – Není omezen maximální růst hodnoty fondu, tzn. že se zhodnocení akciové složky fondu připisuje investorům v plné výši dle skutečných dosažených výsledků.
  3. Akciový výnos včetně dividendy – Investor  se podílí na růstu akciových trhů včetně znovu reinvestované dividendy. Podle dostupných statistik představuje dividendový výnos asi čtvrtinu celkového zhodnocení, tedy přibližně 3 % ročně.
  4. Jednorázová i pravidelná investice je možná.
  5. Investice klienta je zajištěna proti měnovému riziku.
  6. Pružná strategie – Pioneer - zajištěný fond může pružně měnit podíl akcií a dluhopisů. V případě růstu akciových trhů může být jejich složka až 40 % portfolia. Akciová složka je důkladně diverzifikována mezi akciové trhy specializované na všechny hlavní regiony a investiční styly.
  7. Likvidita – Pioneer - zajištěný fond je likvidní kdykoli. Peníze ve fondu nejsou vázány k datu splatnosti a nákup i odkup podílových listů může investor provést kdykoli.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená