FinExpert.e15.cz

PF 2006 čtenářům www.finexpert.cz!

Konec každého kalendářního roku je již tradičně obdobím, kdy lidé bilancují právě dobíhající rok a s nadějí a s očekáváními vzhlíží k roku novému. Proto i nám dovolte krátké poohlédnutí za právě končícím rokem 2005.
PF 2006 čtenářům www.finexpert.cz!

Po celý rok 2005 jsme vám na těchto stránkách přinášeli spoustu článků, rad a tipů, jak se  nejlépe pohybovat a orientovat v nelehkém a mnohdy nepřehledném světě osobních financí. Naším záměrem bylo prezentovat aktuální problematiku a témata týkající se vašich peněžních prostředků, poskytnout, upozornit, objasnit či poradit v konkrétních oblastech, které zajímá co možná nejširší spektrum čtenářů.

Pokud se nám to alespoň trochu dařilo, nevyšlo naše úsilí na zmar a splnilo stanovený účel. Velkým přínosem a impulsem k další práci jsou vaše reakce, podněty, náměty či vlastní zkušenosti, kterými reagujete na dané téma. Za ně vám, milí návštěvníci našich stránek, upřímně děkujeme a těšíme se, že nám i nadále zachováte svoji přízeň.

Na oplátku můžeme slíbit, že se budeme snažit přinášet i v následujícím roce 2006 stále aktuální zprávy, informace a články, které budou zaměřeny na aktuální problematiku světa osobních financí. Věříme, že získané informace vám pomohou v mnohdy nelehkém rozhodování, jak nejlépe a zároveň nejhospodárněji naložit se svými finančními prostředky.


Vše dobré do nového roku 2006 přejí všichni autoři a spolupracovníci www.finexpert.cz a časopisu Osobní finance

Silvestrovské aktuality

I v posledních hodinách tohoto roku chceme zůstat styloví, a proto vás jako první seznámíme s tím, co (ne)můžeme v novém roce očekávat. Jedná se o informace, které se nám podařilo získat z dobře utajovaných zdrojům, ale jejichž pravdivost se nám přes veškerou snahu nepodařilo do dnešního dne ověřit. Podle našeho názoru se jedná o vskutku zásadní informace, a tak je zveřejňujeme i s rizikem, že jejich pravdivost budeme moci ověřit až během následujícího roku.

1. V měsíci březnu nebo dubnu vyhlásí ministerstvo dopravy v rámci podpory veřejné hromadné dopravy program, který má prozatím pracovní název „Měsíc cestování zdarma“. Jak z názvu vyplývá, v rámci propagace veřejné hromadné dopravy bude možné jeden měsíc cestovat za prací, do školy či za zábavou úplně zdarma!

2. Pozadu nechce zůstat ani ministerstvo pro místní rozvoj, které hodlá odměňovat naše občany, kteří se rozhodnout si svoji dovolenou užít na území ČR. Znamená to, že každý člověk, který si zakoupí nejméně týdenní rekreační pobyt v rekreačním zařízení na území ČR, zaplatí pouze 70% ceny rekreace, zbylá částka bude doplacena ministerstvem pro místní rozvoj ze speciálně vytvořeného fondu.

3. Doslova revoluční novinku přichystalo ministerstvo školství. V rámci projektu „Pěkné vysvědčení“ se chystá motivovat žáky základních škol finanční prémií za pololetní i konečné vysvědčení. Za každou jedničku získá žák 200 Kč, dvojka je oceněna na 100 Kč, za trojku bude odečteno 50 Kč, za čtyřku 100 Kč a za pětku 200 Kč. Projekt bude financován z prostředků Evropské unie, která si kladla pouze jednu podmínku, a to že peníze obdrží rodiče žáka.

4. Rovněž se nám podařilo zjistit některá ustanovení z chystané novely zákoníku práce. Ta například ukládá zaměstnavatelům poskytovat zaměstnancům stokorunový příspěvek na stravování za každý odpracovaný den. Dále bude zákonem stanovena povinnost zaměstnavatele zakoupit každému zaměstnanci vánoční čokoládovou kolekci s minimální gramáží 500 g. Všichni zaměstnanci naopak budou povinni navštěvovat nejméně dvě hodiny týdně libovolný kurz cizího jazyka.

5. Banky se dohodly, že všem klientům, kteří mají u dané finanční instituce zřízen běžný účet, zašlou vlastníkovi účtu částku 1 000 Kč jako satisfakci za nepřiměřeně vysoké bankovní poplatky!

6. Obchodní řetězce se rozhodly, že ve snaze získat ztracenou důvěru zákazníků k prodávaným masným výrobkům, budou pravidelně jednou týdně jejich ceny snižovat o 50%.

7. Velký ohlas si rovněž slibují od časově neomezené akce „Dnes zadarmo, zítra za peníze“. Tato jedinečná akce se bude vztahovat na veškeré zboží, které bude mít dva či méně dnů do data spotřeby uvedené na příslušné etiketě výrobku.

8. Už jen hodiny nás dělí od okamžiků, kdy na trh s pohonnými hmotami  vstoupí zatím neznámý podnikatelský subjekt, který svým budoucím zákazníkům nabídne průlomový věrnostní program. „Natankujte u nás třikrát plnou nádrž a čtvrtou dostanete zdarma!“

9. Na letní měsíce plánuje jedna z komerčních TV stanic novou reality show pod názvem „ZAHALENÍ“ s hlavní výhrou - 12 melounů. Výherci v horkých dnech jistě přijdou vhod! Diváci budou o vítězi rozhodovat v SMS hlasování, zajímavostí je ale skutečnost, že za každý odeslaný hlas jim bude ke stávajícímu kreditu přičteno 10 Kč.

I když se na první pohled zdají výše uvedené informace jen těžce k uvěření, nezbude než vyčkat času a až poté zjistit, zda dojdou  k naplnění. Určitě by však nebylo na škodu, aby alespoň některé byly uvedeny do praxe. Co říkáte?

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Apríl
Nevěřící Tomáš
1. 1. 2006, 14:06

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená