FinExpert.e15.cz

Pět věcí, které vás překvapí při startu podnikání


Jjezevec  |  03. 04. 2015 12:29

Pravdivý článek!

 | 
wenkovan  |  03. 04. 2015 14:37

Já si myslím, že většinu začínajících podnikatelů daleko více překvapí první setkání s byrokratickou mašinou státu a že z těch překvapení jen tak hned nevyjdou.

 | 
Lulu166  |  15. 04. 2015 06:12

krasné ráno. Chci se optat.Jsem na brigade , ještě na ÚP a mam insolvenci od rijna schválenou hradim mesicni splátku formou darovaci smlouvy. Ted mam moznost jit s jednou pani také brigadne zatím nez se to rozjede do služeb pro zákazníky resp.pedikůry. Rekvalifikaci mam na pedikůru ale pani je kadeřnice. z brigady kde nyní jsem mam 3800kc hrubého, jsem s dcerou samoživitelka. Chci se optat jestli můžu do zatím brigady jit do te pedikůry,jak to bude s ÚP, a insolvencí kolik mi budou brát ..resp.kolik mi smeji vzit, když hradím 6500kc mesicne splátku. Pak mam 3800kč hrubého z brigády , přídavek na dítě 610kč, a na bydlení 5200kč. To je veškerý můj příjem. Nevíte jak to chodí. Kde mam co hlasit....atd..díky za info.

 | 
dc  |  11. 04. 2016 09:51

neni jednodusi poslat mail na socialku, tam by vam měli umet poradit...

 | 
Dan  |  23. 02. 2017 08:55

Na podnikání je nejtěžší VYMYSLET business model, který bude fungovat a vytvořit SYSTÉM, jakým to podnikání bude fungovat s tím, že VY v něm NAKONEC budete dělat jen to, že budete LADIT SYSTÉM, ale nebudete dělat běžnou práci.

Jakmile jej máte, tak už jen ladíte, vychytáváte věci, kontrolujete atd. Já jsem se takhle dostal k tomu, že jsem pracoval jen zhruba 2-3 hodiny denně a peněz jsem si vydělal rozhodně mnohem víc než v jakémkoliv zaměstnání.

Pak jsem poznal, že většina lidí má opravdu myšlení otroků a myslí si, že když by někomu neustále nedělali posluhu celý den, že by se "nudili", protože se mě všichni ptali: "Co děláš s tolika časem? To se pořád nudíš, ne?!"

NE, OPRAVDU NE! Právě, že den jsem využil vždycky na 100% a kdyby měl místo 24 hodin víc, tak bych je využil taky... Četl jsem knihy, vzdělával se, sportoval, jezdil na výlety...

Tak především super věc je vyspat se ne podle budíku, ale podle SEBE a to každý den - ne jen v dovolené dny v týdnu. Taky je fakt bomba, když se cítíte unaveně třeba uprostřed dne, tak si jít prostě lehnout na chvilku, dát si pauzu. Jíst, když máte hlad, pít, když máte žízeň. Jenom tohle je opravdu super a úžasně to prodlužuje život - člověk se pak cítí jak nikdy dřív.

Přitom ve většině zaměstnání, kde se nejedná třeba o pásovou výrobu skutečně není důvod trčet v práci "na směny" a čekat v kanceláři "až někdo přijde" - ať už se jedná o soukromou firmu nebo státní podnik.

Například moje známá pracuje jako normální živnostník jako účetní, což je v podstatě úředník, pro hodně živnostníků i firem a nikomu nikdy nevadilo, že v kanceláři netrčí pevně OD DO každý den. Když někdo něco potřebuje, tak si zavolá a 90% věcí jde vyřešit pohodlně po telefonu nebo e-mailu a těch zbylých 10% si prostě domluví schůzku v kanceláři na tehdy a tehdy a není problém!

Nevidím důvod proč by to tak nemohlo fungovat i na státních úřadech, kdy by úředník klidně mohl pracovat na home-working a jeden den v týdnu by byl v kanceláři na domluvených shůzkách a další dny by zase sloužila jeho kolegům. Odpadly by tím i blbé fronty na úřadech, protože člověk by měl vždy pevně domluvený termín. Naopak úředník by věděl, že tehdy a tehdy za ním přijde pan Nováček a bude ho zajímat třeba importní CLO z Indonésie, takže si o tom může zjistit aktuální informace.

Což je další výhoda domluvených schůzek - člověk se na ně může připravit a podává pak mnohem lepší výsledky.

 | 
Katka  |  23. 02. 2017 10:11

Naprosto souhlasím! I když jsem zrovna ve fázi kancelářské a čekající..

 | 
Pohodář  |  27. 02. 2017 23:52

Přesně. Drtivá většina je přesvědčena, že jsou povinni přes 40 let denně chodit do práce a oddaně aspoň 8 hodin pracovat pro cizí, aby udrželi tempo ve svém krysím závodě. Zaměstnavatel si nic víc přát nemůže. Lidé, kteří si uvědomují hodnotu svého života, tak ti se chovají trošku jinak ...

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená