FinExpert.e15.cz

Penzijní fondy Skupiny ČSOB vykázaly nárůsty obchodů i zisků

 Podle auditovaných výsledků hospodaření zvýšily oba penzijní fondy ČSOB v loňském roce významně své zisky. Českomoravský penzijní fond (ČMPF) uzavřel loni 39 900 nových smluv a počet účastníků ke konci roku dosáhl 293 435. Fond zaujímá 4. místo podle počtu účastníků s tržním podílem 11,6 %. Aktiva vzrostla meziročně o 17,3%, tedy z 6 019 na 7 060 mil. Kč. Zisk se zvýšil o 23,6%, tj. z 166,5 mil. Kč na 205,8 mil. Kč

 ČMPF nabízí široký program nadstandardních  výhod, např. 10% slevu při sjednání pojištění bytů, rodinných domů a rekreačních objektů u ČSOB Pojišťovny. Zaměstnavatelům spolupracujícím s ČMPF a jejich zaměstnancům je určen Program „5P“ zahrnující ve standardní verzi bezplatné pojištění pracovních úrazů, který může být individuálně nastaven podle potřeb zaměstnavatele a rozsahu spolupráce. Akcionáři ČMPF jsou ČSOB s podílem 83,5 % a ČSOB Pojišťovna s podílem 16,5 %.

 ČSOB Penzijní fond (ČSOB PF), který je stoprocentně vlastněn bankou ČSOB, vykázal za rok 2002 nejúspěšnější hospodářské a obchodní výsledky ve své osmileté historii. Počet účastníků se zvýšil o 29 % na 12 542, když bylo uzavřeno více než 3 800 nových smluv. Aktiva fondu vzrostla meziročně o 46 % na 261 mil. Kč. Zisk se zvýšil o 80% ze 4,4 na 7,9 mil. Kč.

 Program nadstandardních výhod je pro letošní rok rozšířen, takže např. bezplatné úrazové pojištění se nyní vztahuje na všechny účastníky fondu. Ti mohou kromě toho získat i 10 % slevu na pojistném při sjednání pojištění „RODINA“ u ČSOB Pojišťovny.

 Oba penzijní fondy Skupiny  ČSOB shodně nabízejí některé další výhody. Tak např. program zajišťující optimalizaci státního příspěvku a daňových výhod se nazývá u ČMPF „Optimum Efekt“ a u ČSOB PF „Komfort“. Pro účastníky obou PF připravila ČSOB „dárek“ v podobě 25% slev ze vstupního poplatku při sjednání ČSOB Spotřebitelského úvěru. Kromě toho mohou získat i šestiměsíční „poplatkové prázdniny“ při založení postžirových účtů Poštovní spořitelny. Služby obou penzijních fondů jsou dostupné v síti poboček ČSOB a u obchodních zástupců, služby ČMPF zajišťují rovněž zástupci ČSOB Pojišťovny, spolupracovníci Českomoravské stavební spořitelny, střediska služeb PVT a všechny pošty v ČR.

 (Zdroj: tisková zpráva ČSOB)

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená