FinExpert.e15.cz

Pendolino poprvé vyjede do Bratislavy a do Vídně

Tuto neděli 10. 12. v 5.41 hodin vyjede poprvé z Bratislavy spoj SC Slovenská strela vedený jednotkou pendolino. Cena za přepravu spojem SC Slovenská strela provozovaným rychlovlakem pendolino začíná na 424 Kč. Jízdenky s povinnou rezervací jsou již v prodeji včetně internetu.

Tuto neděli 10. prosince 2006 v 5.41 hodin vyjede poprvé z Bratislavy hl. st. spoj SC Slovenská strela vedený jednotkou rychlovlaku pendolino. Bratislavu spojí s Prahou za 3 hodiny 49 minut a na holešovické nádraží v Praze přijede v 9.30 hodin. V opačném směru bude jízdní doba o dvě minuty kratší – celkem 3 hodiny 47 minut. Spoj SC Slovenská strela bude z Prahy Holešovic odjíždět pravidelně v 18.26 a do Bratislavy hl. st. bude přijíždět ve 22.13. Spoj SC Slovenská strela poskytne ideální způsob dopravy například na jednodenní služební cestu z Bratislavy do Prahy; stejně jako v kombinaci s návazným autobusovým spojem Airport Express rychlý způsob dopravy na pražské mezinárodní letiště.

Spoj SC Slovenská strela vedený jednotkou pendolino bude dosahovat na své trase průměrné rychlosti vyšší než  100 km/hod. - až 105 km/hod., kdy maximální rychlost bude činit 160 km/hod.

Ve srovnání s jízdní dobou současného spoje EC Slovenská strela vedeného klasickou soupravou pak bude cesta o 22 minut kratší; ve srovnání s autobusovými spoji to většinou bude o 30 a více minut – nehledě na to, že vlak musí díky vedení železniční trati urazit o cca 60 km delší vzdálenost.  Spoj SC Slovenská strela bude provozován jako spoj kategorie SuperCity jako zcela nekuřácký spoj.

Ceny SC na trase Praha - Bratislava

Tarifní produkt Cena (jednosměrná) Rezervace Celková cena
(jednosměrná) (jednosměrná)
SuperCity 496 Kč V ceně 496 Kč
CityStar ČD/ŽSSK (prodává se jen jako zpáteční za cenu 676 Kč dle SPPO ČD) 338 Kč 86 Kč 424 Kč
Zákaznické jízdné (pro držitele In-karet/Rail plus nebo zákaznických slev ŽSSK s produktem Rail plus) 357 Kč 86 Kč 443 Kč

S výjimkou cen dle tarifu SuperCity se ceny mohou měnit v závislosti na kursu CZK a EUR respektive SKK a EUR. Ceny ve SKK jsou ekvivalentem CZK přepočítaným dle kursů obou měn vůči EUR.

Jízdní řád SC Slovenská strela

Klepněte pro větší obrázek

Kromě spoje Slovenská strela na trase Bratislava – Praha zamíří od 10. prosince dva páry vlaků SC Pendolino také z Prahy do Vídně – s ranním a dopoledním odjezdem z Prahy (v 8.26 a v 10.26) a odpoledním odjezdem z Vídně do Prahy (13.33 a 15.33). Spoje SC Johann Gregor Mendel a SC Smetana spojí Prahu s Vídní za 4 hodiny 2 minuty; v opačném směru dokonce za 3 hodiny 57 minut. Rozsah služeb bude v celé trase v kategorii SuperCity – to znamená stejný jako na lince do Ostravy a Bratislavy. Cestující s doklady první třídy budou mít například také přístup do Lounge rakouských drah na nádraží ve Vídni.

V souvislosti se zavedením spojů SC Pendolino na trasu do Vídně nabídnou České dráhy speciální cenu pro cestování těmito spoji. Do každého spoje bude možné zakoupit výhradně v ČR jízdenku na trase Praha – Vídeň (případně v opačném směru) za cenu 593 Kč (jednosměrná 2. třída) a Brno – Vídeň (případně v opačném směru) za 297 Kč (jednosměrná 2. třída). Kapacita míst za tuto cenu bude na každém spoji několik desítek.

Kromě toho budou samozřejmě na spojích platit standardní mezinárodní jízdenky dle běžného tarifu s mezinárodní rezervací za 200 Kč k běžným jízdenkám a za 86 Kč pro držitelé slev Rail plus (In-karta) nebo při nákupu zvýhodněné zpáteční jízdenky CityStar.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená