FinExpert.e15.cz

Pendolino má potíže, dráhy dočasně snižují cenu


jmeno  |  13. 01. 2006 07:41

Chapu, ze ten zmatek je zpusoben na strane Ceskych drah, ale chybi Vam tam jedna informace. Na strance
http://www.cd.cz/index.php?action=article&id=30260
se lze docist, ze
"...České dráhy pro cestující zároveň obratem zajistily náhradní přepravu jinými spoji případně náhradními soupravami s cílem minimalizovat dopady na jejich přepravu. Pro spoje SC 500 - 511 lze od 13. 1. 2006 zakoupit jízdné v předem snížené výši nebo použít vlaku bez místenky..."
Ta mistenka stoji 200 Kc, takze kazdy normalni clovek dnes bude jezdit za normalni jizdne (nejcasteji kilometricka banka) a na mistenku nebo "20% slevu" se vykasle

 | 
MarBen  |  13. 01. 2006 08:33

"České dráhy – přestože vzniklou situaci nezavinily – vyhlašují s platností od 13. ledna zvláštní jízdné pro vlaky SuperCity Pendolino ..."

Ale cestující přece nemusí vůbec zajímat, kdo co způsobil ... koupili si jízdenku, která má zajistit určitě přepravní podmínky a ty nejsou dodrženy ze strany ČD, takže kompenzace je zcela na místě. S výrobcem vlaků cestují do žádného vztahu nevstupují, to je problém výhradně ČD.

 | 
jmeno  |  13. 01. 2006 09:57

Je to tak. K placi je opravdu chovani Ceskych drah. Kdyz clovek chce jet pendolinem, hodinu v nem mrzne, pak si prestoupi do rychliku, prijede o dve hodiny pozdeji a nakonec mu CD reknou, ze se ma jit hadat k pokladne a tam mu ze zaplacenych 500 Kc vrati stokorunu. Vlaky IC/EC lidi jezdi za cca 250 Kc...
Postup u normalni firmy si predstavuji tak, ze se cestujicim omluvi, vrati cele jizdne, poskytnou dalsi vnitrojizdenku zdarma (v autobuse jsem to zazil). A pak prijde to hlavni - vsechny tyto naklady si vymuzou na tom, kdo zavadu zpusobil (vyrobce?)!

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená