FinExpert.e15.cz

Patria Direct obchoduje již v celé střední Evropě

Patria Direct umožňuje svým klientům od poloviny února obchodovat s akciemi na atraktivním maďarském kapitálovém trhu. Ten v roce 2005 zaznamenal růst o téměř 41 %. Zahájením obchodování na maďarské burze završila Patria Direct rozšíření svých aktivit do celého středoevropského regionu. 

Patria Direct se rozhodla umožnit svým současným i potenciálním klientům účastnit se obchodování na maďarské burze. Ta má ve své nabídce 45 titulů o celkové tržní kapitalizaci 29 miliard EUR.

„Od poloviny února jsme spustili obchodování na maďarské burze, v reakci na sílící přání našich klientů. Okamžitě po spuštění obchodování jsme zaznamenali silný zájem o mnohé z titulů tohoto atraktivního trhu,“ řekl Oldřich Pavlovský, výkonný ředitel Patria Direct. „V současnosti naše společnost působí jako první český on-line obchodník s cennými papíry na všech burzách středoevropského regionu, konkrétně v ČR, Polsku a Maďarsku,“dodal.

Základní údaje o maďarské burze svědčí o silném růstu a potenciálu trhu. Hlavní index maďarské burzy BUX zaznamenal během roku 2005 nárůst o téměř 41 % (viz graf na konci tiskové zprávy). Výrazně vzrostl také objem realizovaných obchodů – z 10,4 miliard EUR v roce 2004 na 19,42 miliard EUR v roce 2005.

„Patria Direct nabízí možnost obchodovat s maďarskými cennými papíry prostřednictvím internetových stránek www.patria-direct.cz, telefonicky a s pomocí osobního makléře. Při podání příkazů k obchodování prostřednictvím internetu se poplatky za transakci pohybují již od 1800 HUF (cca 200Kč) za obchod. Společně s obchodováním cenných papírů nabízíme i měnové konverze CZK/HUF zdarma,“ informoval o nových službách Patria Direct Oldřich Pavlovský.

Budapešťská burza je rozdělena na 4 sekce: sekci akcií, dluhopisů, derivátů a komodit. Vedle hlavního trhu existuje i neregulovaný trh. Obchodování probíhá od 9:00 do 16:30 a standardní  termín vypořádání obchodů je T+3.

Podrobné informace o systému obchodování, cenných papírech a výsledcích obchodování najdete na internetové adrese maďarské burzy www.bse.hu.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená