FinExpert.e15.cz

Parvest přichází s investiční novinkou – chráněnými fondy

Trh chráněných fondů je mladá, avšak dynamicky rozvíjející se část kolektivního investování.

U Komise pro cenné papíry byly v minulých dnech zaregistrovány dva nové tzv. chráněné  fondy - Parvest Protected EURO a Parvest Proctected USA.

 

Dva nové podílové fondy ze třídy tzv. chráněných fondů PARVEST Protected EURO a PARVEST Protected USA začala v těchto dnech na tuzemském trhu distribuovat společnost PARVEST. Jedná se o novinku v nabídce podílových fondů PARVEST na českém trhu.

 

Chráněné fondy patří do skupiny fondů nabízejících konkrétní rizikově výnosový profil podobně jako fondy garantované a smíšené. “Díky investici do chráněných fondů se může investor účastnit růstu akciových trhů a zároveň je mu garantována neustálá ochrana, která není omezena pouze na datum splatnosti fondu jako u garantovaných fondů, ale naopak fond je naprosto likvidní,” řekl manažer prodejů podílových fondů PARVEST v ČR Jiří Musil.

 

Trh chráněných fondů je mladá, avšak dynamicky rozvíjející se část kolektivního investování. První chráněné fondy začaly vznikat před 5 lety. V současné době tento trh představuje 3,1 mld EUR. BNP Paribas sama v chráněných fondech spravuje aktiva v hodnotě 500 mil EUR. Populární se stávají hlavně v poslední době díky tříletému poklesu akciových trhů, velmi nízkých úrokových sazbách a vysoké volatilitě. Tyto faktory zatraktivňují chráněné fondy vůči jiným typům podílových fondů.

 

Neustálá ochrana je na roční bázi nastavována na 90% hodnoty fondu. Navíc v případě že hodnota fondu vzroste o 10 %, dochází opět k přenastavení ochranné úrovně fondu. Účast na akciovém trhu je aktivní a neutrálně je nastavena na 50%. Konkrétní výše se mění podle situace na trhu a dále podle rozdílu hodnoty fondu a chráněné úrovně. “Diky tomuto vnitřnímu mechanismu ochrany má fond tendenci stávat se spíše akciovým v případě růstu akciových trhů a na druhou stranu spíše peněžním v případě poklesu akciových trhů,” přiblížil Musil.

 

Fond PARVEST Protected Euro se tímto způsobem účastní růstu akciového indexu DJ Eurostoxx 50 a fond PARVEST Protected USA se účastní akciového indexu S&P 500.

 

BNP Paribas Group byla vytvořena fúzí Banque Nationale de Paris a Banque Paribas v roce 2000. V současné době je největší bankou v kontinentální Evropě podle tržní kapitalizace. Parvest je nejvýznamnějším produktem BNP Paribas mezi lucemburskými společnostmi s proměnlivým základním jměním (SICAV) a představuje jeden z nejvýznamnějších evropských zastřešujících fondů. V Česke republice je v současné době zaregistrováno 62 podílových fondů PARVEST – akciových, dluhopisových, peněžních, smíšených a chráněných.

 

Zdroj: TZ Parvest

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená