FinExpert.e15.cz

Papírové jízdenky na dráze pomalu vymřou, nahradí je karty

České dráhy letos chystají masivní nasazení čipových karet. Od nich si slibují odbourání papírových jízdenek, ale i přesnou statistiku o cestování svých zákazníků. První čipovou kartu je možné získat již od května a my víme, jak na to.
Papírové jízdenky na dráze pomalu vymřou, nahradí je karty

Roční síťová jízdenka pro 1. třídu za 19 900 Kč

V pondělí 1. května 2006 zahájí České dráhy předprodej In-karet se síťovou aplikací In-gold, a to za speciální akviziční cenu 19 900 Kč. Ta se týká všech zákazníků, kteří si podají žádost o vydání In-karty s aplikací In-gold v období od 1. do 31. května 2006 s prvním dnem platnosti karty v průběhu měsíce června 2006.

Čipová jízdenka místo papírových slev

Aplikace In-gold je součástí nabídky tzv. čipových In-karet, které České dráhy letos zavádějí pro své zákazníky a zaměstnance. In-karty nahradí téměř milion dosavadních papírových zlevněných síťových jízdenek a slevových karet a postupně je bude možné využít také jako elektronickou jízdenku ve vlacích a v ostatních druzích veřejné dopravy.  Zavedení aplikace In-gold je vnabídce drah novinka. Jedná se vlastně o elektronickou roční síťovou jízdenku pro všechny vlaky ČD, jízdu na lanovce Liberec - Horní Hanychov - Ještěd a bezplatnou přepravu spoluzavazadla. Za standardní cenu 22 000 Kč odpovídající zhruba třem stávajícím čtvrtletním síťovým jízdenkám získá navíc zákazník možnost cestovat bez doplatku i v 1. vozové třídě a používat mezinárodní slevu Rail plus platnou u evropských železnic.

O In-karty s ostatními aplikacemi In-zákazník, In-junior a In-senior bude možné zažádat od 1. června 2006, a to dle standardního tarifu.

Postup při požádání o výdej In-karty s aplikací In-gold

  • vyplníte žádanku o vydání In-karty
  • křížkem označíte volbu požadované aplikace (např. In-gold)
  • přiložíte fotografii průkazového provedení 35 x 45 mm na lesklém fotografickém papíře (musí zobrazovat současnou skutečnou podobu držitele, není vystřižena z jiné fotografie, není přerazítkována nebo opatřena například zbytky hologramu)
  • na zadní stranu fotografie napíšete své příjmení a datum narození
  • vyplněnou žádanku odevzdáte v některé z níže uvedených osobních pokladen ČD se zařízením pro elektronický výdej jízdenek
  • po odevzdání žádanky obdržíte potvrzení o podání žádosti, které ale nelze použít jako jízdní doklad. Jako ten lze použít až In-kartu vydanou po zaplacení ceny aplikace In-gold (s akviziční slevou) minimálně na jeden rok, maximálně na tři po sobě jdoucí roky.
  • žádanka je k dispozici na internetu nebo od 1. května 2006 v více než tisíci vybraných pokladnách

Platnost In-karty a platnost aplikace In-gold

První den platnosti aplikace In-gold s akviziční slevou (a současně první den platnosti In-karty) bude stanoven podle požadavku zákazníka nejdříve však 1. 6. 2006 nebo 28 dnů po podání žádanky, nejpozději 30. 6. 2006. Tento den bude uveden na potvrzení o podání žádosti. Platnost aplikace In-gold bude stanovena podle údajů na žádance na jeden až tři roky, platnost In-karty bude stanovena na 3 roky od prvního dne platnosti.

Jak na vyzvednutí a zaplacení karty

Na žádanku o vystavení In-karty napíšete název vybrané železniční stanice se zařízením pro elektronický výdej jízdenek (dle seznamu), kde si vyzvednete hotovou In-kartu s aplikací In-gold. Název této železniční stanice bude vytištěn na potvrzení o podání žádosti.

Co je In-karta

In-karta zastřeší systém obchodních nabídek ČD v nové elektronické podobě. Bude to např. digitální forma kilometrické banky nebo předplatních jízdenek. Podle drah tento systém rovněž umožní do budoucna poskytovat klientům další služby a výhody – např. věrnostní program podobný tomu, který nabízejí letecké společnosti.

Dráhy se netají tím, že přispěje k získání přesnějších statistických údajů o přepravě cestujících tak, aby mohly být využity při objednávce a úhradě služeb ve veřejném zájmu ze strany státu a krajů. Předpokládá se také využití In-karty jako elektronické jízdenky a peněženky vhodné pro rychlou úhradu drobných plateb při cestách na kratší vzdálenosti, kde dosavadní bankovní karetní systémy nejsou dostatečně efektivní a pružné. Karta tak bude v budoucnosti sloužit například k úhradě jízdného Českých drah, ale také soukromých železničních dopravců, autobusových a městských dopravních podniků a v rámci integrovaných dopravních systémů. Jako elektronickou peněženku ji bude moci držitel využít k placení ve vybraných obchodech. In-karta také otevře větší možnost při nákupu služeb – jízdenek, rezervací atp. – prostřednictvím internetu.

Seznam železničních stanic

V těchto stanicích lze podat vyplněnou žádanku o vydání In-karty s aplikací In-gold s akviziční slevou a vyzvednout si In-kartu s touto aplikací:

Benešov u Prahy, Beroun, Bílina, Bohumín, Brno hl. n. , Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, Česká Třebová, České Budějovice, České Velenice, Český Těšín, Děčín hl. n., Domažlice, Frýdek-Místek, Havířov, Havlíčkův Brod, Hodonín. Horní Lideč, Hradec Králové hl. n. , Hranice na Moravě, Hulín, Cheb, Choceň, Chomutov, Chrudim, Jeseník, Jihlava, Jindřichův Hradec, Kaplice, Karlovy Vary, Karviná hl. n., Kladno, Klatovy, Kolín, Kralupy nad Vltavou, Krnov, Lanškroun, Letohrad, Liberec, Louny, Lovosice, Lysá nad Labem, Mariánské Lázně, Mělník, Meziměstí, Mladá Boleslav hl. n., Most, Náchod, Nymburk hl. n., Olomouc hl, n. , Opava-východ, Ostrava hl. n., Ostrava-Kunčice, Ostrava - Svinov, Otrokovice, Pardubice hl. n., Pelhřimov, Petrovice u Karviné, Písek, Planá u Mariánských Lázní, Plzeň hl. n., Poděbrady, Praha hl. n., Praha - Holešovice, Praha - Libeň, Praha Masarykovo nádraží, Prostějov hl. n., Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Roudnice nad Labem, Rumburk, Staré Město u Uherského Hradiště, Strakonice, Stříbro, Studénka, Suchdol nad Odrou, Svitavy, Šumperk, Tábor, Teplice v Čechách, Trutnov hl. n., Třebíč, Turnov, Týniště nad Orlicí, Uherský Brod, Ústí nad Labem hl. n., Ústí nad Orlicí, Valašské Meziříčí, Varnsdorf, Veselí nad Lužnicí, Veselí nad Moravou, Volary, Vsetín, Vyškov na Moravě, Zábřeh na Moravě, Zlín střed a Znojmo.

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

dekuji, nechci
jmeno
18. 4. 2006, 07:33

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená