FinExpert.e15.cz

Oživeno: Prodej čerpacích stanic Aral zahájen

Klepněte pro větší obrázekSpolečnost British Petrol zahájila prodej síť 69 čerpacích stanic Aral v České republice. Prodej byl zahájen rozesláním dopisů s podrobnou nabídkou dvacítce potenciálních zájemců o čerpací stanice. Spolu s čerpacími stanicemi je na prodej také velkoobchod Aralu a veškerá aktiva. V odprodávané části společnosti pracuje padesát zaměstnanců. Proces prodeje by měl skončit na podzim. Aral zachová pod svou značkou pouze prodej maziv vlasní výroby.

V roce 2003 prodal Aral na jednu svou pumpu přes tři milióny litrů pohonných hmot, to je až trojnásobek průměru nejpočetnější české sítě Benziny. Ta nyní patří do trojice analytiky nejčastěji uváděných zájemců o nákup sítě Aral, společně s OMV a Shell. Výhodou zahraničních zájemců je přitom možnost směny za vlastní benzinové stanice v jiných zemích, kde koncern British Petrol působí.

Na provozu sítě Aral by se probíhající prodej neměl nijak projevit. BP neplánuje žádný útlumový program a propustit by podle jeho slov neměl jediného zaměstnance. Dne 1. května Aral zahájil reklamní kampaň "K Aralu pro originální prémie!", kterou chce podpořit prodej pohonných hmot a získat nové zákazníky. Kampaň navazuje na obdobné akce v Rakousku, Švýcarsku a Německu a společnost ji připravovala více než rok dopředu.

Kampaň probíhá stejně jako v zahraničí ve spolupráci s výrobcem sportovního vybavení Völkl. Jeho výrobky ze zvláštní kolekce pro Aral mohou zákazníci u čerpacích stanic získat buď po načerpání stanoveného množství pohonných hmot a doplatek nebo za doporučenou cenu. Akce bude probíhat do 31. října 2005.

British Petrol je jediným akcionářem společnosti Aral ČR. Tato síť měla ke konci loňského roku po Shellu, OMV a Agipu čtvrtý největší počet čerpacích stanic ze zahraničních společností u nás. Celkem 63 % tuzemského trhu ale patří prostřednictvím Benziny, Parama a Trysku domácímu Unipetrolu, který zde celkem vlastní 325 čerpacích stanic.

Zdroj: ČIA, ČTK

Související článek: Vyplatí se sbírat body na benzinkách?

 

Další článek


 

celkem 4 komentáře

Nejnovější komentáře

Prekvapuje me to...
Premysl Tiser
15. 5. 2005, 16:21
Re: Je to škoda
sayza
23. 4. 2005, 00:41
tak to mě štve!!
Ozzy
22. 4. 2005, 23:59
Je to škoda
Martin H
22. 4. 2005, 21:11

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená