FinExpert.e15.cz

Osobní účet eBanky je elektronicky propojen s ČP INVEST

Od 12.11.2003 mohou klienti eBanky uzavírat smlouvu s investiční společností ČP INVEST, a. s. pomocí elektronického podpisu. eBanka tak pokračuje v rozšiřování možností Osobního účtu, který zvítězil v kategorii účet roku soutěže Banka roku 2003.

„Naším cílem je poskytnout klientům maximální šíři operací, které mohou pohodlně a jednodušeji obsluhovat bez nutné návštěvy pobočky. Propojení s ČP INVEST je dalším výsledkem této snahy,“ vysvětluje ředitel divize Interní a Externí komunikace eBanky Pavel Makovský.

Osobní účet eBanky, jenž patří mezi tzv. „chytré účty“, umožní automaticky zhodnocovat volné prostředky, stačí jen nastavit požadované parametry. V rámci osobního účtu tak funguje Inteligentní termínovaný vklad (automatické převody nadlimitního zůstatku), služba Inteligentního inkasa (automatické udržování požadované disponibilní částky na účtu) i propojení osobního účtu s podílovým fondem ČP Investu. Systém v případě poklesu zůstatku pod zvolený limit sám doplní hotovost na běžném účtu zpětným převodem ze spořícího účtu nebo odkoupením podílových listů z Fondu. Osobní účet eBanky tak představuje optimální způsob využití finančních prostředků s okamžitou dostupností prostředků a maximálním zhodnocením. Paralelně klientům poskytuje pohodlnou obsluhu a jasný přehled        o pohybech na účtu - veškeré zadané operace se uskuteční do pěti minut. Klient si vybírá, zda chce svůj účet sledovat pomocí služby Informuj mě!, dále může využít elektronický podpis či virtuální platební karty pro internetové platby.

eBanka je univerzální banka, která nabízí ucelené portfolio produktů a služeb pro podnikatele, malé a střední podniky i pro fyzické osoby ve svých 144 obchodních místech. Je členem finanční skupiny České pojišťovny (přes 99,7 % akcií drží v eBance Česká pojišťovna), nejsilnější finanční skupiny u nás. Česká pojišťovna má mezinárodní rating agentury Standard & Poor’s označovaný jako  BBB minus (BBB-), tzn., že je v tzv. investičním stupni. Konsolidovaný zisk finanční skupiny České pojišťovny za poslední tři roky  (2000-2002) byl více než 12,5 mld. Kč  a počet klientů je vyšší než 5 milionů.

Celkový počet klientů eBanky přesáhl 371 tisíc. Více než 86 tisíc klientů využívá Firemní a Osobní účty eBanky a z toho přes 53 tisíc klientů využívá i službu GSM Banking. 112 tisíc klientů je majiteli produktů v rámci programu ČP Finance a přes 173 tisíc klientů aktivně využívá úvěrovou YES kartu.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená