FinExpert.e15.cz

Osobní finance: Dlužíte na splátkách úvěrů?

Vyberte si zdravotní pojišťovnu | Špatné pracovní podmínky? Nedejte se! | Nejúspěšnější penzijní fondy

 


Na stáncích od pondělí 1. června najdete šesté číslo letošních Osobních financí.


Klepněte pro větší obrázekUž pár měsíců se nám prohání před očima slovo krize. Ať se podíváme do novin, nebo si zapneme zprávy v televizi, kde nejpopulárnější moderátor komerční televize s útrpným výrazem třeba tvrdí, že zadlužení lidé nejsou schopni splácet dluhy. Přitom však tržby super, hyper a dalších marketů neklesají, to spíš naopak. Ani v hospodách není zcela vylidněno, a když se hraje nějaký pro budoucnost země velmi důležitý, například hokejový turnaj, hostince jsou zase beznadějně plné.
Existuje mezi námi skupina občanů, kteří se zadlužují, dluhy platí dalšími půjčkami a dostávají se do spirály, která pod nimi ujíždí čím dál rychleji. Ti všem nevznikli včera, takoví lidé tady byli vždy a dozajista i budou.
Už jsem se musel smát, když jsem právě slyšel, jak moc bude na konci roku nejspíš erár zadlužen a hned poté zaslechl na zastávce hovor dvou vysokoškolaček. „Pařili jste včera?“ ptá se první. „Jasně, až do rána. Vůbec nechápu, koho se ta krize dotýká, nebo co to vlastně je. Před půlrokem jsme pařili úplně stejně,“ opáčila dost pobaveně její kolegyně. I přes veškerou snahu médií tedy lze shrnout, že jistý typ občanů jejich zpravodajství zcela míjí.
A tak abychom se nenudili, je zde prasečí, pardon, to už se neříká, protože údajně z Izraele přišly protesty, že to není košer. Je zde tedy mexická či nová chřipka.
Epidemiologové pandemii dlouho čekají, už nás na naší matičce Zemi totiž léta žádná nenavštívila. V Mexiku na chorobu umírají lidé, ale z hodnověrných zpráv a telefonátů z místa činu, to snad ani tam není tak zlé. Největší poplach je v hlavním městě, tedy v Mexico City, ale sto kilometrů od něj místní ani neví, co to je rouška. A lidé z našich zeměpisných šířek jsou prý chráněni přirozeně, máme totiž trochu jiný genofond.
A tak i když je u nás každoroční proočkovanost proti chřipce pouze sedmiprocentní, za což si můžeme samozřejmě sami, lidé se nyní vypravují do lékáren a navlas stejně jako v případě chřipky ptačí skupují vakcínu tamiflu. Neboť jistota je jistota.
Stále mluvíme o penězích a zdraví. Tento známý hlavolam většinou řeší lidé před hlavní střelné zbraně - peníze, nebo život. My chceme obojí a děláme pro to, co můžeme, i když někdy špatně a s křížkem po funuse. Je to stále lepší, než nedělat nic a čekat v krizi a s chřipkou v zádech, až bude lépe.

Martin Ježek, redaktorCo v červnovém čísle časopisu najdete

 • Daňový kalendář
 • Finanční aktualitky
 • Novinky

Téma: Dlužíte na splátkách úvěrů?

Přerůstají vám splátky úvěrů přes hlavu? Nebo máte tolik úvěrů, že už ani nevíte, za co bankám posíláte peníze? Máme pro vás řešení, s konsolidací úvěrů můžete snížit splátky až o 70 % či výrazně ušetřit na úrocích až desítky tisíc.


Klepněte pro větší obrázek

Peníze a život

 • Politikání
 • Mobilitky

Vlastní konto? Jedině od narození!
Když máme konto v bance my, proč by je neměly mít i naše děti? Banky se předhánějí v nabídkách dětských účtů. A nezapomínají ani na studenty.

Klepněte pro větší obrázek

Dražba? Nejvýhodnější nákup ve městě!
Ačkoliv to vypadá, že jsme se dali na propagaci hesel supermarketů, dražba skýtá možnost koupě movitých i nemovitých věcí hluboko pod tržní cenou.

Vyberte si zdravotní pojišťovnu
Možná, že nejste s pokojeni s tím, co vám nabízí vaše zdravotní pojišťovna. Konkurence je na tomto poli obrovská, proto si snadno můžete přejít k výhodnější pojišťovně.

Klepněte pro větší obrázek

Volba: Lékař, nebo supermarket?
Pokud nejste spokojeni s tím, jak se o vás stará či jak se k vám chová
praktický lékař, můžete se přeregistrovat k jinému. Nebo dokonce k celé síti ambulancí praktických lékařů. Je však dobré se předem informovat.

Dům s vyšším IQ ušetří energie
Inteligentní dům, tedy ovládání obydlí s pomocí „inteligentních“ technologií, se stává stále běžnějším řešením moderního bydlení. A nejde jen o snahu přiblížit se futuristickým představám, technika s vysokým IQ totiž může přinášet i úspory v provozu.

Nejdražší bankovní poplatky jsou v Česku
Bankovní poplatky jsou v českých bankách vyšší než v jiných zemích – to vyplývá z průzkumu provedeného ve 26 státech. Ačkoli země eurozóny poplatky snižují, banky v České republice je zvyšují. Co když za to mohou sami klienti, kteří zůstávají stále u stejné banky a nehledají
si levnější?

Práce a podnikání

 • Poradna

Špatné pracovní podmínky? Nedejte se!
Musíte dělat jinou práci, než máte v pracovní smlouvě? Šéf vám vyhrožuje? Chodíte se strachem do práce? Poznejte svá práva a nenechte se zastrašit. Zákon je na straně zaměstnance.

Můj šéf je chronický liknavec, já jsem v krizi
Můj šéf se věčně ocitá v nějaké naléhavé krizové situaci. Já pak jsem nevyhnutelně do většiny takových krizí zatažen a moje práce tím trpí. Jak ho mohu ovlivnit, aby přestal otálet a začal plánovat dopředu a jednat organizovaně?

Podnikáním s postiženými jsem splatila dluh
Hybnou silou Letohrádku Vendula, firmy zaměstnávající postižené lidi, je drobná a energická Drahoslava Kabátová - držitelka titulu Sociálně prospěšný podnikatel roku 2008.

Co dělat, aby mi zákazníci věřili
Někdy je to až sysifofská práce. Snažíme se, děláme, co mu na očích vidíme, ale ať se při prodeji snažíme sebevíc, většina zákazníků k nám přistupuje s nedůvěrou. Zákazník nám ale věřit musí. Jak na to?

Investování

 • Investiční aktualitky
 • Přehled fondů

Komoditní trh hlásí oživení, ropa jde vzhůru
Ceny komodit na světových burzách v posledních týdnech rostly, a to ruku v ruce s cenami akcií. Jak si máme tento vývoj vykládat a jde o defi nitivní posun k růstu trhů?

Hledáte bezpečí? Indexy poskytují žádanou diverzifikaci
Akciové trhy mají za sebou příznivé období, březen i duben pro ně byly po dlouhé době velmi dobrými měsíci, během kterých hlavní světové indexy významně posílily a často již smazaly citelné ztráty z počátku roku.

Nejúspěšnější penzijní fond roku 2008
Nejúspěšnějším penzijním fondem loňského roku je podle výpočtů Fond Shopu Allianz PF. Jeho portfolio dosáhlo nejvyšší skutečné výkonnosti. Penzijní fondy se loni potýkaly s fi nanční krizí a poklesy na trzích s velmi rozdílným úspěchem.

Klepněte pro větší obrázek

Mozaika

Recenze: 30 rad, jak uniknout stresu
Šachová legenda Garri Kasparov a vůdce ruské opozice ve své nejnovější knize hledá paralely mezi rozhodováním na šachovnici a v podnikání, vojenství i politice. Má
fenomenální šachista spolehlivý recept i na život? Jeho dosavadní podnikatelská a politická kariéra naznačuje, že tak jednoznačné to nebude.

 • S internetem k finanční svobodě
 • Kuba: Královna Karibiku
 • Češi jsou odpůrci střelných zbraní
 • Křížovka a sudoku
 • Test: Vyznáte se v pojišťovnictví
 • Finanční střípky


 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená