FinExpert.e15.cz

Osobní finance 5/06: Velká analýza rovné daně

V nových Osobních financích, které jsou na stáncích v prodeji od 2. května, jsme se věnovali nejen volebním slibům hlavních politických stran, ale analyzovali jsme také koncept rovné daně v podobě, v jaké nám ji předkládá ODS. Z dalších témat jmenujme např. stěhování s hypotékou, bankovní platby do zahraničí či jak ušetřit na kapitálovém životním pojištění.
Osobní finance 5/06: Velká analýza rovné daně

Klepněte pro větší obrázek Ačkoliv jsou volby ryze politickým tématem a na první pohled by se zdálo, že do Osobních financí nepatří, není tomu tak. Na výsledku volebního klání a následně na sestavení nové vlády závisí to, jaké ekonomické reformy budou v naší zemi provedeny a to, zda se budeme mít lépe, nebo hůře. Zabrousili jsme tedy do oblastí daní, bydlení, sociální politiky, důchodů, školství a zdravotnictví a vytáhli jsme z volebních programů politických stran to podstatné. Věříme, že vám tím usnadníme rozhodování.

Voleb se týká i další velké téma, rovná daň. Ta se nachází ve volebním programu Občanské demokratické strany a ač jde o návrh na první pohled jasný, pohled pod pokličku ukazuje, že je ve skutečnosti o mnoho složitější. Abyste nemuseli tento propletenec rozplétat sami, připravili jsme rozsáhlý článek, který vám na mnoha příkladech ukáže, co by rovná daň přinesla různým lidem s různými platy. Podrobnější analýzu jsme v samostatném článku připravili i pro živnostníky.

Osobní finance ale samozřejmě nejsou jednostranně zaměřeny pouze na volby. Najdete zde obvyklou dávku investičních témat a analýz, díky nimž budete moci lépe rozmístit svoje volné finanční prostředky. Připravili jsme také velké téma o založení živnosti a obchodní společnosti a porovnali jsme výhody a nevýhody obou typů podnikání. Těšit se můžete také na několik tipů, jak koupit auto na leasing, jak ušetřit na kapitálovém životním pojištění či na to, kolik stojí takový obyčejný sexuální život.
 
A jako obvykle, předplatitelé obdrželi s tímto číslem Osobních financí knihovničku, která se tentokrát velmi podrobně věnuje pojištění majetku. Pokud si časopis kupujete na stánku a chcete knihovničku dostávat stejně jako dřív, předplaťte si nás jen za 399 Kč. Jedno číslo vás tak přijde pouze na 33 Kč.

Osobní finance za jedinou SMS!

Pokud nemůžete sehnat Osobní finance na stánku, můžete si aktuální číslo u nás zakoupit přes SMS.

1. Chcete Osobní finance č. 5/06? Objednejte a zaplaťte prostřednictvím jediné SMS, a to ve tvaru:

CP OF5 Jmeno Prijmeni Ulice Mesto PSC na tel. číslo 908 50 50.

Cena SMS je 50 Kč vč. DPH. Nic víc už neplatíte!

2. Chcete ušetřit? Objednejte si současně s číslem 5/06 také následující číslo 6/06, které vyjde 5. července. Objednejte a zaplaťte prostřednictvím jediné SMS, a to ve tvaru:

CP OF56 Jmeno Prijmeni Ulice Mesto PSC na tel. číslo 908 50 79.

Cena za objednání obou čísel, tj. 5/06 a 6/06, je pouze 79 Kč vč. DPH.

Počet kusů je omezen, proto s objednávkou neváhejte!

Hlavní témata

Volby 2006: Samá pozitiva a sociální jistoty

I před těmi letošními volbami se politici předhánějí v tom, co naslibují voličům. Jedni chystají vyšší platy, jiní vyšší porodné, další zase sociální jistoty. Zaměřili jsme se na pětici nejsilnějších stran, které mají dle současných průzkumů nejvyšší šanci se dostat do poslanecké sněmovny.

Klepněte pro větší obrázek

Zajistí rovná daň vyšší příjmy?

Rovná daň je před letošními volbami jedním ze žhavých témat. Pokusili jsme se toto téma odpolitizovat a ukázat vám, jak byste na tom byli s příjmy, kdyby byla rovná daň v Česku skutečně zavedena.

Jak dostat peníze přes hranice

Poplatky bank za zahraniční bezhotovostní převody nejsou zanedbatelné. Správnou volbou banky, ale i využitím nebankovních finančních služeb můžete výrazně ušetřit a my vám konkrétně ukážeme jak na to.

Klepněte pro větší obrázek

Jak ušetřit na kapitálovém životním pojištění?

Pro životní pojištění jsou charakteristické relativně vysoké náklady spojené s jeho pořízením. Víte, že je možné se některým poplatkům pojišťoven vyhnout a na úkor provize agentů naspořit v životním pojištění více?

Klepněte pro větší obrázek

OF pátrá, radí informuje

V časopise najdete celkem čtyři strany přímých odpovědí na vaše dotazy ohledně daní, půjček, investování, podnikání či právních záležitostí. Ptejte se nás na e-mailové adrese servis-of@cpress.cz. V sekci Peníze najdete i recenze čtyř vybraných finančních produktů, o dalších zajímavostech informujeme v několika sloupcích aktualit.

Klepněte pro větší obrázek

Jak spočítat výnos z investice

Řada drobných investorů hledá způsob, jak zhodnotit úspěšnost zvolené investice a porovnat dosažený výnos s alternativními formami zhodnocení peněz. Ukážeme vám, jak můžete měřit výkonnost investice. 

Klepněte pro větší obrázek

Tučné investiční sousto

V časopise najdete obvyklou porci investičních rubrik. Dozvíte se vše o repo obchodech, poradíme vám, jak sestavit portfolio z fondů ISČS a ESPA a shrneme vývoj na trhu podílových fondů. Na svém místě jsou také informace o indexových certifikátech, pražské burze a zahraničních akciových trzích. Zvlášť upozorňujeme na zajímavý tipu pro investici na trhu komodit.

Klepněte pro větší obrázek

Jak se stěhovat s hypotékou

Stále splácíte hypotéku na dům nebo byt, ve kterém bydlíte, ale přesto byste si rádi pořídili jinou nemovitost? Proč ne. Máte možnost ponechat si původní nemovitost a na další si vzít druhý úvěr, můžete dům prodat novému majiteli i s úvěrem nebo lze úvěr předčasně splatit z výnosu prodeje.

Klepněte pro větší obrázek

Dilema: živnost, nebo společnost?

Jak podnikání na živnostenský list, tak založení obchodní společnosti má svoje výhody i nevýhody. Abyste se mohli kvalifikovaně rozhodnout, který typ podnikání vám bude vyhovovat více, musíte zvážit mnoho důležitých faktorů.

Klepněte pro větší obrázek

15 tipů, jak koupit auto na leasing

Leasing je nejpoužívanějším finančním nástrojem ke koupi nového i ojetého auta. Má mnoho výhod, zejména pro firmy, které díky leasingu mohou lépe ovlivňovat cash flow. Pro fyzické osoby je zpravidla méně výhodný než úvěr, je však snazší ho vyřídit, a to i tehdy, pokud vaše příjmy nepatří k nejvyšším.

Klepněte pro větší obrázek

Kolik stojí sex

Kolik vlastně člověk běžně vydává za naplnění svého sexuální pudu? Shrnujeme náklady od různých možností antikoncepce přes plastické operace a nejrůznější pomůcky až po služby prostitutek a prostitutů.

Klepněte pro větší obrázek

Levné letenky a cestování po Skotsku

V sekci cestování se věnujeme nízkonákladovým (low-cost) aeroliniím, které změnily poměry výhodnosti pozemního a leteckého cestování – za cenu jízdenky na autobus si dnes můžete koupit zpáteční letenku. Využívání letů low-cost společností má ovšem specifická pravidla, která byste rozhodně měli znát, pokud chcete tyto služby využívat.

Na svém místě je také článek o cestování v zahraničí, zaměřený na Skotsko. Ať už do Skotska pojedete kdykoli, máte velkou šanci, že proměnlivé počasí prověří připravenost vašeho šatníku. Vaše finance by ovšem měly být na cestu dostatečně připraveny po přečtení našeho článku.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázekKnihovnička Osobních financí: Pojištění majetku

Tato publikace je výsledkem snahy poskytnout základní informace, které se vám budou jistě hodit nejen při prvních úvahách o pojištění vlastního majetku, ale i v případě řešení pojistné události. Může se zdát, že pojištění je zbytečným „luxusem“, protože za placené pojistné vlastně nikdy nedostanete žádnou náhradu. Jenže nikdo neví, co a kdy se vám v životě přihodí a která událost vám znepříjemní život ...

Dozvíte se:

  • Jak pojistit osobní majetek
  • Které pojišťovny nabízejí pojištění majetku
  • Jaká nebezpečí hrozí vašemu majetku
  • Proč se nechat pojistit
  • Jak vyhledat pojišťovacího poradce
  • Který majetek se vyplatí pojistit
  • Jak rychle získat náhradu škody od pojišťovny

Osobní finance 5/06 vychází v úterý 2. května 2006. K dostání u všech dobrých prodejců tisku.

Další článek


 

celkem 5 komentářů

Nejnovější komentáře

Připomíná letadlo
Monika
14. 6. 2006, 14:58
Re: Osobní finance 5/06 ....
Petr Broža
30. 4. 2006, 13:37
Re: Osobní finance 5/06 ....
Martin
29. 4. 2006, 12:39
Re: Osobní finance 5/06 ....
Martin
29. 4. 2006, 12:38
Osobní finance 5/06 vychází v pondělí 2. května 2006 ?
Pablos
29. 4. 2006, 05:52

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená