FinExpert.e15.cz

Osobní finance 12/2007: Stavební spoření

Ústředním tématem posledního letošního čísla Osobních financí je produkt stavební spoření.

 


Osobní finance 12/07 vychází v pondělí 3. prosince 2007. K dostání u všech dobrých prodejců tisku.


Klepněte pro větší obrázekO tom, co nabízí současný trh, jsme napsali již mnoho. Jaké však prodělal tento produkt změny v konstrukci za dobu své existence? Jak je možné, že se stal tak oblíbeným a nalezneme ho v každé domácnosti hned několikrát? Jaká je budoucnost stavebního spoření? Bude i stát nadále podporovat „stavebko“ jako jednu z možností, jak dosáhnout na vlastní bydlení? Je stavební spoření lepší za účelem úvěru, nebo o něm lze uvažovat i jako o investičním produktu? Na to všechno vám odpoví poslední Osobní finance, které právě držíte v rukou.

Pro motoristy se s blížícím se novým rokem stává atraktivním téma povinného ručení. Dozvíte se, co si pro vás připravily pojišťovny a kolik zaplatíte v příštím roce. Významnou novinkou na trhu povinného ručení je zprovoznění databáze škod povinného ručení, pomocí níž sdílí pojišťovny informace o nehodách a pojistných událostech jednotlivých řidičů. Cílem je zabránit malusové turistice. Přinášíme vám informace o stávajícím stavu databáze, jejím chodu, obsahu i prvních zkušenostech.

K předvánočnímu období patří upozornění na úskalí zadlužování, které je obecně problémem českého obyvatelstva, zejména pak ve spojení s nákupy spotřebního zboží. Pod vlivem marketingových akcí bank a splátkových firem je úvěr ještě lákavější, zvláště doléhá-li na vás vánoční nálada. Proto vám v nastávajícím adventním čase přeji pevné nervy při shánění dárků a přípravách na sváteční období. Doufám, že nové Osobní finance pro vás budou tím nejlepším průvodcem a poradcem ve světě financí i pro příchozí rok 2008. Do obsahu prosincového čísla se nám opět nepodařilo zařadit téma network marketingu. Vzhledem k tomu, že již někteří z vás na téma netrpělivě čekáte, přineseme jej našim předplatitelům jako bonusový dárek na redakčním finančním serveru FinExpert.cz.čtenáři se článku dočkají v lednovém čísle, které bude v novém kabátě a s novým obsahem. Určitě se máte na co těšit, tak nezapomeňte na stáncích vyhledat lednové číslo. Více se o změnách dočtete na str. 79.  

Přehled aktuálních novinek finančního trhu

Klepněte pro větší obrázek

Stavební spoření na výsluní mezi finančními produkty 

Stavební spoření je produkt určený především na financování bydlení. Přesto jej podstatná část domácností využívá jako nástroj zhodnocení volných finančních prostředků. Skutečně se ale stavební spoření vyplatí?

Úvěruj ale prověřuj

Na problematiku zadlužení se můžete dívat z několika pohledů, a přesto nenaleznete jednoznačné řešení. Je někdy těžké najít rozumnou míru mezi tím, na co skutečně finančně mám, a tím, co se v době velkých darů a nesplněných přání ode mě očekává. Pokud se tedy rozhodnete zadlužit, zvažte veškerá případná rizika.

Spočítejte si sami: Splácíme hypoteční úvěr

Poslední díl seriálu o finanční matematice, který právě čtete, se věnuje problematice tzv. umořování úvěru, neboli problematice splácení.

ABN AMRO bank N.V. - Obr z Nizozemska

Nizozemská banka, která patří mezi největší svétové finanční instituce, nabízí své služby klientům v České republice prostřednictvím své pražské a brněnské pobočky. Banka zaměřuje své služby především na firemní klientelu.

Poradna Osobních financí

Klepněte pro větší obrázek

Život

Povinné ručení: novinky 2008

S vaším povinným ručením můžete zůstat u své pojišťovny a zaplatit jen vystavený účet na příští rok. Můžete se ale také poohlédnout, co nabízejí jiné pojiťovací, a ušetřit čas i peníze. není nadto znát, co se kolem povinného ručení děje. Pro ty, kdo jezdí bez nehod, to platí dvojnásob - povinné ručení pro ně totiž příští rok zlevní.

Adrenalin pod taktovkou zdravého rozumu

Sportem ku zdraví a nebo také k trvalé invaliditě! Toto lidové rčení ve spojitosti se zimními radovánkami dostává zcela konkrétní rozměr, a proto je dobré být včas připraven na případná rizika.

Analýza nových tarifů Českých drah: Bet IN-karty ani ránu

České dráhy představily část nového tarifu jízdného, který bude platit od 9. prosince.

Poradna Osobních financí

Klepněte pro větší obrázek

Práce

Aktuálně o sociálním a zdravotním pojištění

Sociální a zdravotní pojištění vám z výplaty "odkrojí" podstatnou část. Jako zaměstnavatelé čí OSVČ jste nuceni neustále sledovat časté novaely v zákoně. Článek vám tuto problematiku, která je mnohdy krkolomná a nepřehledná, novým způsobem osvětlí.

Operační programy financované z Evropského sociálního fondu 

Třetí díl seriálu o strukturálních fondech Evropské unie je věnován prvním programům, ze kterých je možné čerpat finanční prostředky pro projekty spolufinancované Evropskou unií.

Abeceda účetnictví: Závěrka nepočká

Ať už máte před sebou jakoukoliv uzávěrku, víte, že nepočká a termín se nemilosrdné blíží. K tomu, abyste si nezoufali, potřebujete nejen dobře naplánovat čas k práci, ale také být solidně informováni o problematice. V případě účetní závěrky stačí nahlédnout do článku, který jsme pro vás připravili.

Poradna Osobních financí

Klepněte pro větší obrázek 

Investování

Základní typy zajištěných fondů

V listopadovém čísle jsme se věnovali základním principům zajištěných fondů, jejich výhodám a nevýhodám. Nyní se podrobněji podíváme na několik typů zajištěných fondů.

I speciální fondy mají své místo na Slunci

V souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie v roce 2004 bylo nutné s unijní právní úpravou harmonizovat celou řadou zákonů. Velkými změnami prošla i oblast kolektivního investování

Ohlédnutí Osobních financí

Zhodnocení minulého vývoje na finančních trzích (vývoj podílových fondů, zahraničních a českých akcií, komodit a devizových kurzů) s náhledem do budoucnosti.

Poradna Osobních financí

Klepněte pro větší obrázek 

Krátké zprávy z dění na finančních trzích, politice, legislative a dalších oblastech souvisejících s penězi.

  • Finanční střípky – veselé zajímavosti ze světa financí
  • Líbí a nelíbí – redaktoři hodnotí dění za uplynulý měsíc
  • Dopisy – redakce Osobních financí reaguje na vaše dotazy a podněty
  • Tipy k nákupu knih
  • Průzkum

Knihovnička Osobních financí

Klepněte pro větší obrázekVážení čtenáři Osobních financí a zvláště pak předplatitelé, kterým je tato knihovnička určena především,

Knihovnička s názvem „Bydlení a vše s tím související“ je poslední knihovničkou ve stávající podobě. Pojmout celé téma ve všech souvislostech a napsat je na 36 stran této brožury je věc zhola nemožná. A to bohužel platí o většině témat, která do knihovniček vkládáme. Rozhodli jsme se proto pro nový koncept knihovniček, o které samozřejmě nepřijdete, ale které stejně jako časopis samotný zaznamenají četné změny. Pevně věřím, že ku vašemu prospěchu. Naším cílem je, aby knihovničky pro vás byly pracovním sešitem, manuálem, který vám pomůže především prakticky a v konrétních životních situacích. A protože jsou to vaše knihovničky, dostanete také prostor si jednotlivá témata knihovniček vybrat. Pokud chcete vědět více, počkejte si na lednové číslo, určitě vás překvapí.

Vzhledem k rozsahu tématu bydlení jsme zařadili do knihovničky pouze vybrané články, které si myslíme, že mají při rozvahách o novém či stávajícím bydlení veliký význam. Zcela záměrně jsme se vyhýbali hypotékám a stavebnímu spoření, o kterých se můžete dočíst mnohé přímo na stránkách našeho časopisu. Pokud jste již tyto články četli, nebo je vám jejich tématika jasná, nezlobte se na nás a zachovejte nám přízeň. Nové knihovničky vás určitě potěší.

Další článek


 

celkem 4 komentáře

Nejnovější komentáře

Re: Knihovnička k prosincovému číslu
Jaroslav Bartoš
28. 12. 2007, 09:45
Knihovnička k prosincovému číslu
Roman
28. 12. 2007, 09:16
Re: MLM - téma příštího čísla
Petr Kuchynka
19. 12. 2007, 12:45
MLM - téma příštího čísla
Petr
15. 12. 2007, 13:46

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená