FinExpert.e15.cz

Osobní finance 11/2005: Plaťte méně za povinné ručení

Hlavním tématem časopisu tentokrát je „pojištění odpovědnosti za škody vzniklé provozem vozidla“, tedy povinné ručení a jeho nové sazby. A rozdíly v pojistném mohou činit až neskutečných 65 %. Stačí splnit jen určité podmínky a získat maximální možný bonus za beznehodovost.
Osobní finance 11/2005: Plaťte méně za povinné ručení

Tip: Stáhněte si PDF celého časopisu

Druhým velkým tématem časopisu je život na dluh; poradíme, jak se nezadlužit, a pokud už vám dluhy přerostly přes hlavu, jak se z nich dostat. Zjistíte, že návštěva exekutora nemusí znamenat konec světa a že vláda připravuje zákon o osobním bankrotu. Věřitelům pak ukážeme, jak mají postupovat v případě, že jim někdo ne a ne splácet dluhy.

Klepněte pro větší obrázek

Několik stran věnujeme kreditním a úvěrovým kartám. Nabízíme jejich kompletní přehled a prozradíme vám, jaká má život s kreditkou kouzla, ale i rizika. Snadnost, s jakou můžete utrácet, je totiž návyková.

Když jsme u rizik – víte, jak si zabezpečit obydlí proti vykradení? Za dobré zabezpečení navíc poskytují pojišťovny slevy. První část dvoudílného článku vám ukáže slabá místa bytu či domu, dozvíte se, kolik může stát mechanické a elektronické zabezpečení a že dobré dveře nebo kvalitní okna mohou zloděje snadno odradit.

Témata tohoto čísla možná nejsou právě veselá, a ani článek o tom, kolik stojí pohřeb k nim nepatří. Stejně jako ostatní texty je ovšem prakticky využitelný. Autorka vás provede po službách pohřebních ústavů a cenách, které za ně budete muset zaplatit. Věděli jste, že běžný pohřeb může stát i dvacet tisíc korun? Nebo že převoz zemřelého ze zahraničí může bez pojištění znamenat pro pozůstalé finanční katastrofu?

K Osobním financím 11/05 je samozřejmě přiložena tradiční knihovnička. Tentokrát na stále aktuálnější téma „Jak se mít dobře v důchodu“.

Hlavní témata

Povinné ručení: můžete ušetřit i polovinu

Vždy na přelomu roku vydávají pojišťovny nové sazebníky povinného ručení. Každá chce získat co nejvíce bezproblémových klientů a pro ty připravuje lákadla a novinky od věcných dárečků až po různá připojištění zdarma. Jakou pojišťovnu zvolit?

Klepněte pro větší obrázek

Český život s dluhem

Kdy a proč došlo ke zlomu od převládající české opatrnosti směrem k nebývalému růstu dluhů? Je česká společnost předlužená? Poradíme vám, jak si půjčky nenechat přerůst přes hlavu a jak z nich ven v případě, že se to přeci jen stane.

Klepněte pro větší obrázek

Dobrý sluha, ale špatný pán

Nějakou kartu dnes vlastní každý, kdo má účet v bance nebo někdy něco kupoval na splátky. Kousek plastu ovšem neumožňuje jen manipulaci s penězi na vašem bankovním účtu. S některými kartami můžete platit i v případě, že žádné peníze nemáte. Jaká jsou rizika a výhody karet umožňujících život na úvěr?

Klepněte pro větší obrázek

Ve spárech exekutora

Zadluženost českých domácností stoupá. Jestliže dlužník nemá na splacení dluhů, může se v krajním případě dostat ke slovu exekuce. Velký rozdíl ovšem je, jakým způsobem a prostřednictvím jaké osoby je prováděna

Klepněte pro větší obrázek

Stát selhává

S Miroslavem Ševčíkem, ředitelem Liberálního institutu, o funkcích státu a o tom, jak je stát neplní, o nedokonalém daňovém systému a oblastech našeho života, které bychom si bez státu dokázali obstarat lépe.

Klepněte pro větší obrázek

Jak se nenechat vykrást

Žádný hrad není nedobytný, a totéž platí i pro byt či dům. Pokud  nechcete, aby nadšení z dovolené vystřídalo zděšení z vykradeného bytu po návratu, věnujte zvýšenou pozornost zabezpečení, ať už mechanickému nebo elektronickému.

Klepněte pro větší obrázek

Investiční certifikáty

V současné době se drobný investor nemusí spoléhat pouze na nabídku podílových fondů. Do portfolia může zařadit jiné moderní finanční produkty: investiční certifikáty. Mají více možností než podílové fondy, jednodušší správu a jsou průhlednější.

Klepněte pro větší obrázek

Seriál: Jak dobře prodat produkty a služby

Každý podnikatel bez ohledu na velikost firmy vydává určitou část finančních prostředků na propagaci. Aby přinesla žádané ovoce, je třeba vybrat vhodné médium a oslovit správnou skupinu zákazníků. V našem seriálu vás seznámíme s možnostmi různých typů prezentace.

Kolik stojí smrt

Bez nadsázky se dá říci, že vyspělost národa lze poznat i  podle toho, jak zachází se svými zemřelými. Na co všechno je potřeba v případě úmrtí někoho blízkého myslet a na kolik vás poslední cesta zemřelého přijde?

Klepněte pro větší obrázek

Jak se neztratit: Okolí Orlické přehrady

V bezprostředním okolí Orlické přehrady najdete romantické lesní cesty s výhledy na vodní plochu. Milovníci historie mohou navštívit hrady Zvíkov a Orlík nebo město Písek, založené už ve 13. století. Navíc se můžete pokusit vyhrát víkendový pobyt pro dvě osoby právě u Orlické přehrady.

Jak se neztratit: Belgie

Centrum většiny hlavních sídel Evropské unie a zároveň jedna z nejmenších zemí Evropy. Je tady jedno z posledních evropských království, skvělá vína, pivo a čokoláda – Belgie stojí za návštěvu v každém ročním období.

Klepněte pro větší obrázek

Knihovnička Osobních financí: Jak se mít dobře v důchodu

Klepněte pro větší obrázek

V knihovničce Osobních financí OF 11/05 získáte odpovědi na otázky:

  • Proč trpí současný důchodový systém nerovnováhou
  • Kde stát získává finanční prostředky na výplatu důchodů
  • Jaké jsou možnosti reformy penzijního systému
  • Kdy začít spořit na důchod
  • Jak nejvýhodněji spořit na důchod
  • Co je to kapitálová noha
  • Jaké jsou individuální způsoby důchodového zabezpečení
  • Jak vybrat vhodný finanční produkt

Osobní finance 11/05 vychází v pátek 18. 11. 2005. K dostání u všech dobrých prodejců tisku.

Další článek


 

celkem 10 komentářů

Nejnovější komentáře

nejen o zodpovědnosti agentů
Jarda
23. 11. 2005, 09:33
Re: OF 11/05
Jarda
23. 11. 2005, 09:09
Re: Zodpovědnost agentů
Dalibor Chvátal
22. 11. 2005, 16:14
Re: OF 11/05
Jarda
22. 11. 2005, 10:57
Re: OF 11/05
Jarda
22. 11. 2005, 10:36

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená