FinExpert.e15.cz

Osobní finance 10/2005: Na život a na smrt

Hlavním tématem čísla je pojištění životních rizik. V článku Na život a na smrt se mimo jiné dozvíte, že životní pojištění lze použít nejen k zajištění pozůstalých v případě vaší smrti, ale dobře poslouží také jako spoření na důchod. V druhém, tematicky souvisejícím článku, se autor věnuje úrazovému pojištění a jeho možnostem.
Osobní finance 10/2005: Na život a na smrt

Tip: Stáhněte si celý časopis v PDF

V článku Banky versus klienti v poločase 0:1 se zabýváme kauzou ministerstva financí a výší bankovních poplatků. Díky nátlaku banky postupně zrušily poplatky za uzavření účtu a usnadnily tak přechod klientů do jiných bankovních ústavů. Článek shrnuje dění za poslední měsíce a přináší přehled aktuálních bankovních poplatků.

Klepněte pro větší obrázekV sekci Bydlení jsme se zaměřili na nákup pozemku pro stavbu domu a porovnali ceny bytů a nájmů ve velkých českých a moravských městech.

V sekci o investování se dočtete o tzv. maržových obchodech, tedy nákupu či prodeji akcií na úvěr. Také si můžete přečíst, co udávají burzovní indexy a co z nich jako investor můžete vyčíst.

Nová auta nemusí být drahá, ta nejlevnější stojí už méně než dvě stě tisíc. Jejich podrobný přehled najdete v sekci Autorevue, stejně jako aktuální akční nabídky automobilek. Vysvětlíme vám, proč na začátku září tolik rostly ceny benzinu, dozvíte se, jak velkou část ceny pohonných hmot tvoří daně a jak se bude cena paliv vyvíjet v blízké budoucnosti.

V závěru čísla se dozvíte, jak podnikat na základě licence a spustit třeba vlastní McDonald. Pro odlehčení si můžete přečíst, kolik stojí plastika různých částí těla. Nechybí samozřejmě řada nejrůznějších tipů, které vám usnadní život, stejně jako novinky, aktuality a tradiční rubriky o cestování.

Cédéčko

Do tohoto čísla je kromě tradiční knihovničky vložené i cédéčko, kde najdete:

 • kompletní seznam aktuálních zákonů, týkajících se daní, spoření, investic či podnikání
 • všechna dosud vydaná čísla Osobních financí v PDF
 • aktivní přehled bankomatů v ČR
 • Hotel Guide: průvodce světem ubytování a restaurací
 • tipy a triky pro podnikání, jak ušetřit na daních, jak investovat 
 • kalkulačky, formuláře
 • užitečné finanční programy

Témata

V letošním desátém vydání (na stáncích od 13. října) najdete mimo jiné tyto články:

Na život a na smrt

Zlomek vteřiny může změnit život nejen vám, ale i vašim blízkým. Pokud živíte rodinu a chcete mít jistotu, že bude v případě vaší smrti finančně zajištěna, popř. nezdědí dluhy, můžete si sjednat životní pojištění. Tento finanční produkt se také používá pro zajištění většího úvěru či hypotéky.

Klepněte pro větší obrázek

Když si zlomíte …třeba nohu

Úraz může postihnout každého z nás rychle a nečekaně. Nešťastná souhra náhod má za následek v lepším případě pouhou pracovní neschopnost. Při té dochází k finanční újmě, proti které se však můžeme úrazově pojistit, a tím nastalé situaci alespoň částečně ulehčit.

Klepněte pro větší obrázek

Banky:lidé – v poločase 0:1

Hlavní příjmy bank plynou z úrokových výnosů, příjmy z poplatků však rok od roku získávají stále významnější místo. Ministerstvo financí, které hájí zájmy klientů, se tento vývoj pokouší měnit a snad se mu to i daří.

Klepněte pro větší obrázek

Jak správně vybrat stavební pozemek

Uvažujete-li o výstavbě nového rodinného domu, musíte přemýšlet o vhodném pozemku, na kterém budete stavbu realizovat. Poradíme vám, na co byste neměli při jeho výběru zapomenout.

Jak, kde a za kolik bydlet

Chystáte se v nejbližší době stěhovat? Máte hned několik možností: můžete si pořídit vlastní dům nebo byt, můžete se nastěhovat do bytu družstevního nebo si můžete sehnat nájem či pronájem.

Klepněte pro větší obrázek

Nakupujte akcie téměř bez koruny

Obchodovat s akciemi lze i bez peněz, na úvěr. Ukážeme vám, jak takový obchod probíhá, proč je pro jistou skupinu investorů tak lákavý, jaká jsou rizika a kteří obchodníci s cennými papíry tuto možnost nabízí.

Klepněte pro větší obrázek

… ale jezdit se musí

Proč na začátku září ceny benzínu raketově vystoupaly k částkám okolo pětatřiceti korun za litr a kdo na tom hlavně vydělal? Platili bychom méně, kdyby se snížily daně? Jak se budou ceny PHM vyvíjet dál?

Kromě toho v sekci najdete podrobný přehled nových automobilů s cenou pod 200 000 Kč a přehled akčních nabídek všech automobilek. 

Klepněte pro větší obrázek

Tělo k nezaplacení

Plastická chirurgie se snaží vymazat termíny jako ošklivost či nedokonalost. Ti, kdo se nechají zlákat tlakem kultu krásy a vábením reklamních prospektů, si mohou kromě prsou, nosu, víček či rtů nechat upravit třeba i intimní partie. Kam až je možné zajít a kolik to všechno stojí?

Klepněte pro větší obrázek

Jak se neztratit: Šumava

Na Šumavě najdete nejstarší český les a množství krásných přírodních zákoutí, která můžete navštívit pěšky i na kole. Na nic nečekejte a vydejte se třeba na jednu z námi navržených tras. Navíc se můžete pokusit vyhrát víkendový pobyt pro dvě osoby právě v srdci Šumavy.

Jak se neztratit: Malajsie

Moderní malajská města výstavností konkurující západní Evropě v kontrastu s nefalšovanou divočinou pralesů Bornea – dlouho po návštěvě vám určitě oba kusy této zahnuté malajské dýky zůstanou hluboko v srdci.

Klepněte pro větší obrázek

Frančízink: podnikání pod jménem zavedené firmy

Začít podnikat vyžaduje dobrý nápad, hodně odvahy a určitý objem finančních prostředků. Vstup do podnikání je spojen s jistou dávkou nejistoty, zda dosáhnete stanoveného cíle, a vždy existuje riziko neúspěchu. Pokud chcete toto riziko snížit, můžete začít podnikat s pomocí zavedené firmy.

Klepněte pro větší obrázek

Knihovnička Osobních financí: Finanční život studentů

Klepněte pro větší obrázek

V knihovničce Osobních financí OF 10/05 získáte tipy na téma:

 • Kolik zaplatíte za přijímací řízení
 • Cenová dostupnost přípravných kurzů
 • Na kolik vás přijde studium na vysoké škole
 • Jak si přivydělat v době studia
 • Výhody studentského života
 • Studium cizích jazyků
 • Jak můžete financovat studium
 • Co vás čeká po ukončení studia na vysoké škole
 • Možnosti pomaturitního vzdělávání

Osobní finance 10/05 vychází ve čtvrtek 13. 10. 2005. K dostání u všech dobrých prodejců tisku.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená