FinExpert.e15.cz

Osobní finance 07-08/2008

Dovolená úplně bez starostí je ta, na niž jste dobře připraveni. Lákadlem čísla je i článek o penězích a sexu.

 


Osobní finance 7-8/2008 vychází v pondělí 30. června 2008Klepněte pro větší obrázekLetní období je vždy spojováno s cestováním a letní dovolenou. Již v minulém čísle jsme vám přinesli špetku rad pro její výběr. V prázdninovém čísle vás však přímo zasypeme pořádnou hromadou tipů, nápadů a zajímavostí, které mohou být pro blížící se dovolenou užitečné. Asi málokdo touží po nějakém „dovolenkovém“ maléru, ale prevence v duchu hesla „vždy připraven“ je obzvláště v případě zahraniční dovolené na místě. Sice ještě nevím, kdy já naleznu ono vytoužené „okénko“ v kalendáři, avšak určitě také uteču od pracovních povinností na zaslouženou dovolenou. A i když budu velmi daleko od všeho, co by mi připomínalo práci, a notebook se služebním mobilem zůstanou v klidu mého domova a budou odpočívat spolu se mnou a přeci beze mě, zcela jistě mi to nedá, abych si při rozjímání na pláži nerozmýšlel o tom, jak pro vás učinit časopis ještě atraktivnějším. Přestože jsem si slíbil, že veškeré místní internetové kavárny budu obcházet obloukem, neopomenu si alespoň zakoupit některý z domorodých časopisů, abych se podíval, jak to vlastně dělají v tom zahraničí. Přeji vám tedy příjemnou cestu, krásnou dovolenou a v září úspěšný návrat k Osobním financím.

Jaroslav Bartoš, šéfredaktor


Co najdete v prázdninovém dvojčísle 2008

[3] Jaroslav Bartoš: Editorial

[3] Redakce: Líbí versus nelíbí

[4] Redakce: Z redakční kuchyně, co vás čeká a nemine

[6] Redakce: Finanční aktualitky

[8] Redakce: Novinky

TÉMA: Cestování a dovolená

[10] Ladislav Budík: Když na dovolenou, tak v klidu

Nebudeme asi daleko od pravdy, když řekneme, že při potřebě uzavřít cestovní pojištění nasměruje své kroky většina lidí do některé z pojišťoven. Nabízí se však i levnější řešení – využít cestovní pojištění v rámci stávající platební karty.

 

[14] Redakce: Mapa oblíbených turistických destinací

Klepněte pro větší obrázek

 

[16] Jiří Zatloukal: Jak s penězi v zahraničí

Lámete si hlavu, jestli bude lepší vzít si na dovolenou jen hotovost nebo také platební kartu? Je lepší vyměnit peníze ve směnárně nebo v bance? Kolik vlastně stojí výběr z bankomatu v zahraničí? A existují také nějaké způsoby, jak si rychle nechat poslat peníze z domova bez bankovního převodu?

[18] Aleš Pospíšil: Jak na volání ze zahraničí

Bez mobilů se neobejdeme už ani na letní dovolené. Když už se nechcete od mobilu odloučit, provolejte alespoň co nejméně.

[20] Tomáš Holčík: Energie sbalená na cesty

Dovolená se stále častěji neobejde bez na cesty elektronických zařízení. Mobilní telefony, fotoaparáty, GPS, herní konzole, … seznam „nutného“ vybavení zkrátka každý rok narůstá. Poradíme, jak zkrotit jejich požadavky na energii a na co se připravit.

 

[21] Jiří Kuruc: S navigací na dovolenou

Letní měsíce představují nejlákavější období pro koupi navigace. Vyrážíme na dovolené automobilem, pěšky či na kole do přírody. Jak nám při těchto příležitostech může vypomoci satelitní navigace?

 

[23] Jaroslav Bartoš: Dovolená pod tíhou nečekaných událostí

Není snad nikoho, kdo by se netěšil na naplánovanou dovolenou. Ale stačí jen malá nepozornost nebo souhra náhod a vysněná dovolená se může stát noční můrou. Proto se vyplatí být na nenadálé situace připraven.

 

[23] Anketa: Dáváte přednost dovolené v tuzemsku nebo zahraničí?

[25] Vít Doležálek: Jak na levnou letenku

Cestování letadlem je nejen pohodlné a rychlé, ale v řadě případů může být i levnější než klasické cestování autobusem. Je tomu tak díky rostoucí nabídce nízkonákladových aerolinek.

[26] Jiří Zatloukal: Rozhovor s cestovatelem Jiřím Kolbabou

[28] Redakce: Politikání

[29] Redakce: Mobilitky

 

PENÍZE A ŽIVOT

[30] Jiří Zatloukal: Nákupy v sexuálním supermarketu

Klepněte pro větší obrázek

Sexuálním supermarketem jsme pro účely tohoto článku nazvali tři oblasti, které se bezprostředně týkají erotiky a sexuálních služeb. Jedná se o erotické zboží, služby moderní plastické chirurgie a sexuální služby. Všechny tři oblasti jsou velmi úzce propojeny s financemi. Jste-li starší 18 let, vstupte!

[34] Michal Buksa: Proč a jak používat VoIP

Pokud velmi často telefonujete z pevné linky a měsíční vyúčtování ve vás vyvolává potřebu brečet, doporučujeme vám vyzkoušet telefonování přes internet. Za pomoci VoIP si zavoláte levně – na čím větší vzdálenost, tím výhodněji. S přáteli se stejnou technologií se navíc uslyšíte zdarma.

 

[36] David Waliczek: Cestak finanční nezávislosti

Přinášíme vám seriál, ve kterém se v několika následujících měsících dozvíte konkrétní rady a návody, jak lépe spravovat vaše finance.

 

[37] To nejlepší z FinExpert.cz

 

PRÁCE A PODNIKÁNÍ

[40] Oldřich Šoba: Souboj leasingů

Operativní versus finanční leasing.

[43] Petra Mísařová: Zúčtovací vztahy podruhé

Zúčtovací vztahy (účtová třída 3) jsou velmi obsáhlou problematikou a zčásti jsme do nich nahlédli již v minulém dílu.

[45] Martin Hadaš: Získat dotaci může být snadné, těžší je ji udržet

V předchozích dílech miniseriálu jste se dozvěděli, jak naplánovat projekt, jaké výzvy jsou nyní vyhlášeny a jak podat žádost prostřednictvím aplikace eAccount. Nyní můžeme začít projekt realizovat.

 

[48] Oldřich Šoba: Jak si počínat při pracovním úrazu

Klepněte pro větší obrázek

Pokud dojde k pracovnímu úrazu, vždy se jedná o nemilou záležitost. Co vše lze označit za pracovní úraz a co již nikoliv? A jaké jsou nároky spojené s pracovním úrazem?

[51] Redakce: Poradna Osobních financí 

 

INVESTOVÁNÍ

[54] Redakce: Investiční aktuality

[56] Roman Müller: Investice do umění se vyplatí

Obrazy, šperky, sochy a ostatní umělecké předměty jsou v poslední době využívány i jako alternativní investice. I když nabízejí zajímavé zhodnocení, nebývá zisk jediným motivem jejich nákupu.

[59] Roman Müller: Komodity mohou přinést zajímavé zhodnocení

Díky přetrvávajícímu nejasnému vývoji na akciovém trhu se investoři stále více zaměřují i na alternativní investice. Mezi ně patří právě komodity. Vydělat můžete nejen při růstu, ale i poklesu ceny vybrané komodity.

[62] Redakce: Hilarovi stabilizují finanční majetek

V minulých dílech Pěti statečných jsme se seznámili s Petrem Hilarem, mladým mužem, jehož životem vás provedeme. Dnes mu poradíme, do kterých konzervativních instrumentů může investovat.

[64] Redakce: Podílové fondy

[66] Marek Hatlapatka: Nejistota je pro akcie horší než špatná zpráva

Jaro přineslo na akciové trhy symbolické zotavení po prudkých zimních propadech. Jaro ovšem skončilo, a pokud je červnový vývoj na akciových trzích předzvěstí příchodu léta, může být investorům opět značné horko.

[68] Marek Janšta: Budoucnost finančních trhů očima profesionálů

V nové rubrice, kterou připravujeme společně s www.fondmarket.cz, dáváme prostor českým manažerům podílových fondů. V pravidelných průzkumech se ptáme na nejrůznější okolnosti ovlivňující investování, zjišťujeme jejich názory na české investory a pro odlehčení ankety nahlížíme i do jejich soukromí.

[70] Redakce: Přehled trhů

[71] Redakce: Vývoj měn

[72] Roman Ptáček: Slepá důvěra v obchodníka s cennými papíry?

Klepněte pro větší obrázek

Úspěšnost obchodníka s cennými papíry je úzce spjata s jeho důvěryhodností. Proto je v jeho vlastním zájmu si důvěryhodnost zachovat a posilovat. To však neznamená, že se v praxi nemůžeme setkat se situacemi či s jednáním, které klienta přímo poškozují.

[74] Redakce: Akademie

[76] Redakce: Průzkum - Radarová základna

[78] Redakce: Investování na českém internetu

[79] Redakce: Dopisy

[80] Redakce: Finanční střípky - vesele ze světa financí

 Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená