FinExpert.e15.cz

Osm nových restaurací KFC


on-topic  |  07. 06. 2005 09:03

Autor clanku bud nepochopil sdeleni (nevim od koho nebo kde) nebo se trochu zamotal. Nicmene skutecnosti jsou trochu prekroucene.. zlínská společnost miklik`s food určite neprovozovala restaurace KFC - tedy ne původně (nebyl jsem pár týdnů v čechách, tak nevím, jestli nebylo měsíční přechodné období nebo něco podobného). Tyto restaurace jsou rozšířeny po celém světě, a pokud by tomu tak bylo, asi bychom o této zlínské společnosti už slyšeli trochu více dříve. Zlínská společnost miklik`s food provozovala restaurace Big Food. "Firma" Big Food tedy dost dobre nemohla nic odkoupit, protoze taková firma neexistuje - jde pouze o název restaurací. Proto asi nemohl koupit řetězec restaurací rychlého občerstvení KFC. Koneckonců, kdyby se tak stalo - BF by koupil KFC - asi by nepřibylo osm nových restaurací KFC, jak je uvedeno ve druhém odstavci.
no ted jsem si rychle precetl uvod ve zdroji a tam je to uvedeno spravne. Takze bych jen poradil, precist si zdroj znovu a opsat to správně.)

 | 
-mk  |  07. 06. 2005 09:54

Ano, tuto informaci převzal kolega od M&M a transakci mezi AmRestem a miklik's food popsal nesprávně. Ale již jsme to uvedli na správnou míru. Díky za upozornění.

Zdeněk Mitáček, redakce FinExpert.cz

 

 | 
on-topic  |  07. 06. 2005 12:00

Není zač.) Musím říct, že mě to trochu pobavilo. A samotná zpráva překvapila, protože jsem očekával převzetí pouze jedné restaurace. Nicméně výsledkem je KFC do každého města, že.)

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená