FinExpert.e15.cz

Oracle pro menší a střední firmy: Jsme optimisty

Oracle uvedl tento týden sadu ERP aplikací E-Business Suite Special Edition, určenou malým a středním firmám. V této souvislosti jsme hovořili s Michaelem Bernátem, Channel Sales Managerem Oracle.

Segment malých a středních firem je v poslední době atraktivní pro tradiční dodavatele „velkých“ ERP systémů typu SAP či právě Oracle, vedle toho v něm operuje řada lokálních firem. Čím se chce prosadit Oracle?
Oracle historicky získal zkušenosti s vývojem a implementací aplikací u globálních a dalších velkých zákazníků. Známe problematiku těchto firem a naše produkty tuto znalost odrážejí. To je mimochodem znalost, jakou nemají a z principu ani nemohou mít malí, lokální výrobci aplikací. Jejich výhodou je naopak možnost orientace na malé zákazníky se specifickými potřebami na okraji trhu. My nabízíme přednastavené řešení pro zákazníky s požadavky typickými pro Českou republiku. Ale zpět k otázce: nabízíme prověřené standardní řešení s perspektivou do budoucna, integrovatelné s dalšími systémy. To vůbec není málo. Protože se v jádru stále jedná o velký systém, lze s ním růst prakticky bez omezení. Za zmínku stojí i skutečnost, že na přednastavení systému se zásadní měrou podíleli naši partneři, kteří mají zkušenosti právě s tímto segmentem trhu.

Kolik implementací očekáváte do konce letošního roku, kolik v průběhu roku 2004?
Očekávání jsou jen zrádné emoce. V Oracle používáme předpovědi, forecasting – na základě známých faktů se snažíme odhadovat budoucí vývoj, v tomto případě prodej. Cíl v podobě počtu implementací pochopitelně máme, a protože vidíme vysokou přidanou hodnotu eBusiness Suite Special Edition pro naše zákazníky, jsme v tomto směru optimisty. Číslo vám ale neřeknu – malé by nebylo pravda, a velké byste mi stejně nevěřili.

E-Business Suite SE je nabízena výhradně prostřednictvím autorizovaných obchodních partnerů. Proč jste zvolili právě tento model?
Důvodů je několik. Jde třeba o využití implementačních kapacit, které naši partneři mají a mohou je takto využít. Nezanedbatelné je obchodní hledisko: partneři mají často k středním a menším firmám blíže, než přímo Oracle. V neposlední řadě nechceme brát partnerům zákazníky – pokud se dlouhodobě starají o zákazníka, který používá nevyhovující systém, je nasazení eBusinessSuite Special Edition zcela přirozené.

Předběžný celkový počet partnerů nabízejících tento produkt je šest. Není to málo?
Málo na Českou republiku? Doba implementace je přibližně měsíc, což pro šest partnerů dává reálnou implementační kapacitu 60 zákazníků ročně. Nemá smysl mít 60 partnerů, každého s jedním zákazníkem. Budujeme partnerskou síť pro eBusinessSuite na jasných vzájemných očekáváních a chceme s našimi partnery skutečně spolupracovat. Preferujeme kvalitu nad kvantitou.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená