FinExpert.e15.cz

Online půjčky bez registru pořizujte jen u prověřené instituce

I těm nejopatrnějším se může stát, že zničehonic potřebují peníze, a chtě nechtě musí sáhnout po úvěru.
Online půjčky bez registru pořizujte jen u prověřené instituce

Málokomu se po celý život daří zcela vyhýbat půjčkám. I těm nejopatrnějším se může stát, že zničehonic potřebují peníze, a chtě nechtě musí sáhnout po úvěru. Založit půjčku online ještě nikdy nebylo jednodušší, je ovšem naprosto nezbytné půjčovat si chytře a pouze u důvěryhodných poskytovatelů.

Půjčky bankovních ústavů i nebankovních poskytovatelů finančních služeb se liší jednak v úrokových sazbách, ale také ve způsobu ručenía dalších detailech. Jako klasickou půjčku, určenou na nákup zboží, zpravidla označujeme spotřebitelský úvěr sjednaný v bankách. Klient musí podstoupit několik kroků, než peníze získá. Háček se ale objeví, pokud jste se už někdy v minulosti třeba zpozdili s platbou leasingu nebo hypotéky. V tom případě vám banka nepůjčí.

Proto tu jsou půjčky bez registru. Zajišťují je instituce, jež nemají povinnost brát v potaz záznamy z registru dlužníků, a proto mohou vypomoci i lidem, kteří už mají vroubek jinde. Většinou se dají sjednat půjčky online a ihned, je třeba pouze doložit pravidelný příjem. Půjčky bez registru jsou vhodné pro zaměstnance i pro živnostníky, kteří potřebují nastartovat nový projekt. Mnoho finančních domů se nevyhýbá ani seniorským půjčkám, stačí doložit pravidelný důchod.

Víte vše o skrytých poplatcích?

Při sjednání online půjčky je vždy nutné rozumně promyslet, zda jsme schopni novou půjčku splácet, a následně pečlivě vybírat, komu své splátky svěřit. Rozhodujícím faktorem pro většinu klientů zůstává úroková sazba. V současné době se u půjček pohybuje mezi 6 – 24 %, její výše odvisí od délky splácení a měsíční výše splátky.

I při zdánlivě nižším úvěru se mohou další „skryté“ poplatky těžce nevyplácet. Kromě úrokové sazby zjistěte, zda vám bude účtován poplatek za schválení úvěru (častý jev u bank). Prodraží se i povinné založení a vedení bankovního účtu, kam budou zaslány půjčené peníze, nebo to, zda budete platit za předčasné splacení celé půjčky. Jedním z klíčových bodů při rozhodování o půjčce by proto mělo být porovnání RPSN (roční procentní sazba nákladů), která bere v potaz všechny výše uvedené náklady a ideálně by se měla pohybovat do 20 %. RPSN překračující 100 % už je označovaná jako podezřelá.

Rozpoznejte důvěryhodného poskytovatele

Jak varuje nedávný odborný projekt Navigátor bezpečného úvěru, na trhu se stále objevuje mnoho nebezpečných věřitelů, kteří při online půjčkách využívají nekalé praktiky. Dávejte pozor zejména na nově založené společnosti, které třeba neposkytují předsmluvní formulář, mají nehorázně vysoké sankce za prodlení platby či předčasné splacení, nebo půjčují lidem bez práce. Nedůvěryhodné jsou také různé zastupitelské firmy, zprostředkovávající produkty a služby velkých finančních institucí.

Zjistěte si proto o firmě co nejvíce, promýšlejte výši splátek a nakonec dávejte bedlivý pozor při uzavírání smlouvy. Nevíte-li si s dokumenty rady, poraďte se s kolegy či odborníky. A rada na závěr: pokud chcete být dobrými hospodáři, „investujte své dluhy“ pouze do těch věcí, ze kterých budete mít v budoucnu skutečný užitek.

Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená