FinExpert.e15.cz

ON-LINE půjčky dobývají trh

Přes internet pořizují klienti v současné době čím dál více půjček, uvedla společnost Cetelem, která představila ON-LINE půjčky Cetelem v květnu loňského roku. „ON-LINE půjčky se staly mezi klienty velmi oblíbenými. Vyhovuje jim zejména jednoduchost a rychlost podání žádosti o půjčku,“ doplnil ing. Václav Horák, generální ředitel společnosti CETELEM ČR, a.s.

Zájem o půjčky přes internet stále stoupá. „Největší zájem o ON-LINE půjčky Cetelem měli naši klienti v červnu letošního roku, kdy byl počet poskytnutých půjček v porovnání s lednem více než dvojnásobný,“ uvedl Václav Horák. V červenci naopak došlo k mírnému poklesu, který způsobilo zejména teplé letní počasí a období dovolených.

Na internetu mají klienti zájem nejčastěji o bezúčelové půjčky, které v červnu používali zejména na financování dovolené. Dále si lidé nejčastěji půjčují na opravy a přestavby svých domovů. Před létem měly úspěch i výhodné půjčky na automobily. ON-LINE půjčky nejvíce využívají lidé z Prahy, Středočeského a Moravskoslezského kraje. Naprostá většina zájemců o ON-LINE půjčky je ve věku do 45 let a žije ve městě.
O půjčku žádají nejčastěji v době před obědem nebo v podvečer.

Zájem o ON-LINE půjčky potvrzuje, že stále více lidí nejen vyhledává informace na internetu, ale zároveň zde i nakupuje a zařizuje vše potřebné. Tento trend potvrdila i studie Barometr Cetelem 2006, která srovnává chování spotřebitelů ve dvanácti evropských státech. Podle průzkumu Barometr Cetelem patří Česká republika mezi země, kde je internet nejvíce využíván a 2 % respondentů uvedla, že vyřizují své finanční záležitosti přes internet.

ON-LINE půjčky Cetelem byly představeny v květnu 2005 a staly se tak první spotřebitelskou půjčkou, kterou bylo možné vyřídit přes internet, bez nutnosti navštívit pobočku. O ON-LINE půjčku mohou zájemci zažádat přímo na internetových stránkách www.cetelem.cz a ihned se dozvědí výsledek své žádosti. Požadované doklady potom zašlou poštou. „Pro klienty je tento způsob vyřízení půjčky velmi pohodlný, vše vyřídí v klidu doma na svém počítači. Navíc mají na našich internetových stránkách k dispozici úvěrovou kalkulačku, na které si mohou předem spočítat různé varianty splácení,“ doplnil Václav Horák.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená