FinExpert.e15.cz

Ohlédnutí za 42. týdnem

Minulý týden bylo doslova "překartováno". Banky karetními novikami jen hýřily a pojišťovny rozjely kampaně na pivinné ručení.

Půjčovat ano, ale opatrně

Získat úvěr na počkání je nyní snazší než jindy, horší je to se splácením. A pokud máte úvěrů hodně nebo máte špatnou úrokovou sazbu či jiné podmínky, může vám splácení přerůst přes hlavu. Na to myslí konsolidace úvěrů, kterou nyní nabízejí už dvě banky. Je to jinými slovy vytloukání klínu klínem, ale pokud je klín nový a z vynikajícího materiálu, může se jeho vytlučení vyplatit.

Pokud patříte mezi ty s černými puntíky za neplacení úvěrů, raději koukejte po předplacené kartě našich operátorů. Mohlo by se vám teoreticky přihodit, že s vámi smlouvu na tarif nepodepíšou. Ovšem byznys je byznys a v reálu může být stejně vše jinak.

Šetřit se vyplatí každé firmě...

Úspora nákladů a maximalizace zisku vládne světem. Vynikající pomoc přitom nabízejí služební platební karty, ale korporátních karet najdete ve firmách jako šafránu. Pár nejvyšších představitelů vlastní nějaké ty zlaté karty draze zaplacené z podnikových peněz, ale s úsporou to nemá nic společného. Přitom kvalitním portfoliem karet náklady snížíte tak, že se budete divit.

I mýtné, které budou platit náladní vozidla, se bude většinou platit platebními kartami. Celý systém placení pochází z dílny české banky a za mýtné zaplatíte všemi dostupnými kartami.

... i každému z nás

K šetření lze použít i novou "karetněmotoristickou" novinku. Vyplatí se pro všechny, kteří platební kartou platí vždy, všude a všecho. A když už své bance vyděláváte na karetních transakcích, proč byste si také nemohli přilepšit?

Čipové karty moc se šetřením nesouvisejí, zvláště když za ně musíte platit, ale od prosince je bude vydávat další banka. Tedy, pokud jde o embosované karty Visa.

Až jednou zestárneme

O důchodech naše vláda přiliš jasno nemá, ale my ano. Podle průzkumu chceme důchody státní. Dostaneme je však? Trošku se toho hrozím. I nám chybí informovanost, nic státního není nikdy růžové. A důchody už vůbec ne.

Studentem až do důchodu

Že se dá studovat v každém věku ví banka s nejvetším počtem poboček. Proto připravila úvěr na vzdělání a nemusíte mít zrovna dvacet let.

Úroky lezou nahoru

Vyšší úroky nejen u hypoték, ale i u účtů v bance potěší aspoň ty z nás, kteří si peníze odkládáme na horší časy. Na to, že se jedná o bankovní účet je úročení 1,9 % p.a. slušné. Na inflaci to sice nevydělá, ale zadarmo... No neberte to. Ostatní banky to nevidí rády a v Německu se této konkurence bojí a musejí nabízet podobné úroky.

S pojištěním na věčné časy

Penzijní připojištění zažívá pořád rozkvět. Většina z nás "penzijko" vnímá spíše jako spořící produkt, ale ti zodpovědnější už tuší, že bez vlastního přičinění na tom budou v důchodu dost špatně. Vy sami jste diskutovali se zástupcem největšího penzijního fondu v České republice.

Povinné ručení u nás koupíte i od slovenské pojišťovny a jestli si vzpomínáte na reklamu na bobra, tak vězte, že se opět vrátil :-)

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Pivinné ručení?
Tomáš Marný
27. 10. 2006, 14:12

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená