FinExpert.e15.cz

Ohlédnutí za 41. týdnem

Zadlužit se, nebo spořit? Těžké dilema. Zvláště když Tesco vyhrává nejen cenami a v Albertech dostanete hotovost.
Ohlédnutí za 41. týdnem

Nechte auta doma a šetřete přírodu

Přestože v posledních dnech benzín zlevňuje, České dráhy nelenily a využily vysoké ceny pohonných hmot k propagaci cestování vlakem. Vzpomínáte si ještě na jejich pendolinovou reklamu "Auta stojí, vlaky jedou" ? Ještě tak zĺepšit služby a snad získají i více cestujících.

Tesco porazilo Kaufland

S klidem Angličana převzal ocenění Obchodníka roku 2006 generální ředitel českého zastoupení firmy Phil J. Clarke. Tescu se podařilo zvítězit hned dvakrát: je nejlepším hypermarketem roku 2006  i nejlepším obchodníkem roku 2006. Budiž mu to přáno na dalším tažení proti konkurenci.

Tak nám spustili cashback, paní Millerová

Peníze si už opravdu odnesete i od pokladny v obchodě. Sice zatím jen ve dvou prodejnách Alberta a Hypernovy, ale do konce roku by se tak mělo stát v celé síti prodejen Aholdu, který Hypernovu a Alberta vlastní. Cashback je jen pro vyvolené, kteří jsou klienty a držiteli karet ČSOB, ale buďme rádi, že aspoň v této omezené formě byla v Česku tato služba konečně spuštěna.

Půjčujte si, je to zdravé. Anebo ne?

Je normální mít spotřebitelský úvěr, anebo se jen finanční společnosti snaží namastit kapsu? Odborná konference se věnovala i tématu předlužení domácností, které rozhodně není dobré. S úvěry souvisí i vaše umění nakupovat. Co myslíte, umíte nakupovat, nebo se necháte strhnout mimořádnou "jedinečnou" nabídkou?

Bankovní myšmaš

Jedna banka, anebo dvě? Omyl. Aneb, jak se z jedné banky stane bankovní gigant, aby to všechny úřady schválily. Pozor si dejte i na peníze, některé stahuje Česká národní banka z oběhu. Pokud je máte, možná neutíkejte do banky, ale prodejte je sběrateli, dostanete za ně více.

Chytrému napověz, hloupého trkni

Přestože neustále všichni zažíváme mediální masáž, jak máme být opatrní při sdělování tajných informací, zvláště pro přihášení do bank, pár klientů České spořitelny se přesto nachytalo na phishingu, který už dorazil i do Česka. Česká spořitelna sice slíbila, že klienty odškodní, ale je to jen její dobrá vůle a pro příště na to nespoléhejme.

Internetové bankovnictví pořád frčí

A dokázalo to opět vítězství eBanky, která vyhrála v testu internetového bankovnictví, který pořádalo Fincentrum. Ostatní banky pak dopadly hodně zajímavě.

Investujte, ale opatrně

Skvělé nabídky pro nadbytečné finanční prostředky najdete u Citibank a pojišťovny Allianz. Mají však své "ale", tak určitě nevynechejte diskuzi pdo článkem.

Další článek


 

Související články


 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená