FinExpert.e15.cz

Ohlédnutí za 40. týdnem

Vláda nám moc dlouho nevydržela, zato ve finančním světě firmy nelenily a s novinkami se jen předbíhaly.
Ohlédnutí za 40. týdnem

Zatopíme si levněji (pozn. neplatí pro banky…)

Do konce roku za plyn ušetříme zhruba pět set korun, tedy hlavně ti, kteří plynem topí. Sdružení obrany spotřebitelů SOS však zatopilo České spořitelně, když na ni podalo „vzorovou“ žalobu za tzv. neoprávněné účtování poplatků za zrušení účtu. Po ČSOB je tak již druhou bankou, která bude čelit žalobě. Nesmyslné žalobě. Nikdo nikoho přece nenutí mít účet v té a té bance, a pokud si ho založím, přistupuji na určitá pravidla hry a cen. Začínám si klást otázku, za koho vlastně Sdružení SOS opravdu kope. Za chudáky spotřebitele, kteří si něvědí rady a potřebují někoho (rozuměj SOS), aby hájil jejich práva před těmi škaredými bankami, anebo za sebe? Ona taková medializovaná žaloba je tou nejlepší reklamou pro činnost SOS. A zadarmo.

Berte úvěry, když je dávají (ale plaťte je)

S nabídkami úvěrů se opět roztrhnul pytel. Volksbank slibuje získání financí do 24 hodin při 10% úrokové sazbě, tu na trhu tak snadnu nenajdete. Cetelem však jde ještě dál a nabízí úvěr zcela zadarmo. Nebojte, firma na tom rozhodně neprodělá, naopak, získá dalšího zákazníka, který se "chytne" později na jiný úvěrový produkt. Nabídka je to však dobrá. Nejprve dostanete peníze a nemovitost si vyberete později nově i u Raiffeisenbank.

Podle společnosti GE Money Multiservis nám roste finanční odpovědnost spotřebitelů, protože si na dovolenou pořizují kratší úvěry. Pěkné, ale pořizovat si na úvěr zrovna dovolenou o finanční (ne)odpovědnosti hodně vypovídá.

Kreditní kartu pro studenty už má v nabídce i Komerční banka. Kreditní kartu vám dá více bank, ale jen u dvou ji dostanou studenti bez komplikací. Pro studenta však může být kreditní karta nepříjemnou pastí, raději by měl přemýšlet o kontokorentu. Na kreditní karu se pasovala úvěrová karta Aura, které nově přibylo bezúročné období. Není sice nejlevnější, ale i ona má své výhody.

Jezděte vozidlem, ale ne bez pojištění

První vlaštovky v podobě povinného ručení se objevily od dvou pojišťoven. Speciální povinné ručení pro starší vozidla představila Uniqa pojišťovna a zajímavou kombinaci povinného ručení s havarijním pojišttění představila ČSOB Pojišťovna.

Soutěže pro všechny, účast snadná

Baví vás soutěžit? A máte platební kartu? Kdo by ji dnes neměl. Tak ji nenechejte jen ležet nečinně v penežence, můžete vyhrát hodně zajímavé ceny.

Investujte (ale opatrně)

Jestli máte přebytek peněz, můžete je vložit do jednorázového pojištění Allianz nebo využít nabídky dluhopisu Citibank. Vše má své "ale", proto investujte rozvážně. Na pražské burze se začalo nově obchodovat s investičními certifikáty a pokud je numistmatika vaším koníčkem, potěší vás vydání zlaté pamětní mince. Jestliže se nevyznáte v akciových trzích, můžete vyzkoušet služby brokera.

Podvodníci nespí (a na internetu do platí dovojnásobně)

Snaha i phishing se dostala i k českým uživatelům platebního portálu moneybookers.com. Dávejte si pozor, kam klikáte a nedejte přiležitost zlodějům k obohaceníá na váš účet.

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená