FinExpert.e15.cz

Odtáhli vám auto?

Možná jste přehlédli důležitou dopravní značku, možná upozornění o blokovém čištění. Vaše auto každopádně není tam, kde jste jej nechali. Co dělat?

Možná jste přehlédli důležitou dopravní značku, možná upozornění o blokovém čištění.Vaše auto každopádně není tam,
kde jste jej nechali. Co dělat?

Volejte policii
Jděte na nejbližší policejní služebnu nebo telefonujte na linku 158. V případě, že auto bylo odtaženo, dozvíte se kam.

Kolik?!?
V Praze je poplatek za odtažení stanoven magistrátem na 1 300 korun.Parkovné se pohybuje v rozmezí 150-200 Kč/den. Celou částku si nechává odtahová služba. Magistrát má na oplátku nemalý příjem z pěti odtahových parkovišť. U každého z nich činí měsíční nájemné 97 000 Kč.

Špatné parkování
Stáli jste v zákazu zastavení nebo příliš blízko křižovatky a vůz vám odtáhli na pokyn policie.Budete platit nejen poplatek za odtažení,ale pokutu za přestupek. Každopádně neodkládejte fyzické převzetí automobilu. Díky parkovnému částka za odtah velmi rychle roste.

Ve veřejném zájmu
Veřejným zájmem může být blokové čištění,sportovní akce, státní návštěva apod.Pokyn k odtažení vydává vlastník komunikace,většinou magistrát nebo obec.Ve velkých městech to bývá Technická správa komunikací (TSK). TSK má povinnost jakoukoli akci podobného charakteru oznámit nejméně 7 dní dopředu přenosnými dopravními značkami.

Nedejte se
Ke každému odtahu se pořizuje fotodokumentace. Pokud váš vůz nechala odtáhnout policie a vy jste přesvědčeni, že auto bylo zaparkováno podle všech předpisů, nebojte se jednat. I policista může chybovat, a pokud se to prokáže, odtah vám policie na pokyn magistrátu zpětně proplatí. Policie ČR dala v Praze v roce 2001 pokyn k odtažení 15 135 vozidel. Když vám auto odtáhli na pokyn TSK,můžete prokázat, že nebylo ve vašich silách jej odstranit (byli jste hospitalizováni nebo mimo republiku;nepojízdnost vozidla není omluvou). Doklady například o pobytu v nemocnici musíte předložit na kontrolním oddělení TSK.Pokud je vše v pořádku,máte nárok na zpětné proplacení poplatku. Za minulý rok bylo z příkazu TSK v Praze odtaženo 9 270 vozidel. Bylo podáno 189 stížností. Jediná byla uznána jako oprávněná.

Převzetí automobilu
Chtějte vůz vidět. Pečlivě si jej prohlédněte a ihned upozorněte na případné škody. Dohlédněte,aby předávací protokol byl úplný a vyčerpávající. Teprve pak jej podepište a zaplaťte poplatek. Pokud to je možné, mějte s sebou svědka (který není rodinným příslušníkem). Doklady,vztahující se k odtažení vozidla, pečlivě uschovejte pro případ, že bude nutné se věcí
dále zabývat v rámci mimosoudního řešení sporu, případně soudního řízení. Vůbec nejlepší by samozřejmě bylo, kdyby k takové situaci vůbec nedošlo.

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Zdravim, dneska ráno mi odtáhli auto protože jsem h...
lety
28. 3. 2014, 13:20

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená