FinExpert.e15.cz

Odstartovano.cz má první úspěšný projekt

Praha, 11. prosince 2014

Crowdfundigová platforma odstartovano.cz od Raiffeisenbank po necelých dvou týdnech od spuštění získala finance pro první úspěšný projekt. 

Projekt Pivovaru Malešov „Dobré pivo na každý stůl” se stal prvním úspěšně zafinancovaným projektem nové crowdfundigové platformy www.odstartovano.cz. Požadovaných 120 tisíc korun získal projekt za necelé dva týdny od startu platformy. „Odstartovano.cz tak má za sebou velmi úspěšný start, takto velký a rychlý zájem klientů podpořit zajímavé projekty nás velmi těší,” uvedl k tomu produktový manažer Raiffeisenbank Jan Figlovský s tím, že sbírka na tento projekt ještě poběží další měsíc.

Úspěšně „odstartováno” má i další projekt pro výrobce sedacích batohů Bagobago, který se k cílové částce 220 tisíc korun také blíží velmi rychle. Platforma zároveň představila další nové projekty: sbírku na hudební zkušebnu otevřenou pro veřejnost nebo internetový videorekordér. „V tuto chvíli máme připravených dalších více než 10 projektů, které budeme postupně představovat na stránkách odstartovano.cz,“ dodal Jan Figlovský.

Raiffeisenbank vytvořila vlastní crowdfundingovou platformu dostupnou na adrese www.odstartovano.cz jako první česká banka. Hlavním důvodem vzniku platformy je podpora začínajících podnikatelů, kteří mají ztížený přístup ke klasickým bankovním úvěrům 

Tzv. crowdfunding funguje na principu komunitního financování od drobných investorů, financované částky se pohybují max. v řádu několika stovek tisíců korun. Podnikatel tedy zveřejní na internetové platformě svůj podnikatelský záměr a jeho podporovatelé mu posílají malé částky – odměnou za to jim může být např. přednostní odběr výrobků, různé slevy nebo zážitkové odměny spojené s konkrétním projektem. 

Oproti jiným podobným serverům má propojení platformy s bankou několik výhod: 

  • pomoc s přípravou kampaně – edukace v průběhu přípravné fáze před zveřejněním projektu na platformě, tak aby měl co největší šanci na úspěšné dokončení, 
  • jednodušší získání přispěvatelů - banka může v rámci svých kampaní oslovit statisíce svých klientů a tím pomoci k jednoduššímu získání přispěvatelů,
  • lepší budoucí financování – banka bude znát zajímavé projekty od jejich počátku a díky tomu bude umět v budoucnu nabídnout zajímavější podmínky při financování dalšího růstu,
  • výhodnější podmínky pro autory projektů – vzhledem ke své velikosti a kapitálové síle není banka závislá na marži z úspěšně vybrané částky.

Kromě těchto hlavních výhod je důležitá i rychlost převodu peněz – podnikatel nemusí čekat na vybranou částku několik týdnů po úspěšném dokončení projektu. Minimální výše požadované získané částky je stanovena na 50 tisíc korun, ostatní detaily jsou k dispozici na www.odstartovano.cz.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená