FinExpert.e15.cz

Odstartoval nový ročník Zlaté koruny

V pondělí 8. března byl zahájen další ročník soutěže Zlatá koruna. Ten právě začínající je v pořadí již osmý. Poosmé se tak bude rozhodovat o tom, které finanční produkty na trhu jsou podle odborníků i laické veřejnosti nejlepší. Až do konce března mohou finanční společnosti do soutěže, která má 15 kategorií, přihlašovat své favority. Loni soutěž zaznamenala rekord. Přihlásilo se 67 společností a soutěžilo celkem 213 produktů.

Zlatá koruna si mezi odborníky a veřejností získala vysoké renomé. Není jen něčím na způsob sportovního klání, kdy zatleskáme vítězi a tím to končí. „Díky této soutěži dostává spotřebitel skvělý přehled o nabídce finančních produktů na trhu a jejich kvalitě,“ říká prezident Asociace penzijních fondů Jiří Rusnok. Je to tak. Výsledky Zlaté koruny představují jakési menu toho nejlepšího, co se z finanční kuchyně momentálně předkládá. A i když si nevyberu z tohoto předloženého menu, tak alespoň vím, co je uznáváno jako kvalita a co bych měl sám jako zákazník od finančních produktů vyžadovat. „Žádná cena není nikdy zárukou ničeho,“ dodává k tomu Vladimír Pikora z Next Finance, „ale pomáhá k lepší orientaci. Zlatá koruna je dobrá v tom, že se stačí podívat a hned vím, který produkt nějakým způsobem vystupuje z řady a není tuctový.“
 
Všechno totiž spočívá v tom, jak se poučit a nedělat chyby. A také šetřit peníze tím, že si vyberu to, co mi skutečně bude sloužit a co právě já potřebuju. Šetřit je dneska hlavní spotřebitelské krédo. „Zlatá koruna podněcuje ke srovnání a přemýšlení o tom, co je nám jako zákazníkům nabízeno. Vede nás k tomu, abychom jednali zodpovědně, pokud jde o naše finance,“ říká náměstkyně ministra financí Klára Hájková. Nějaký spolehlivý radar, podle něhož bychom se řídili, potřebujeme dnes mnohem více, než kdy jindy. Tím, že se budeme o vlastnosti produktů více zajímat, budeme posilovat svou finanční gramotnost a lépe rozpoznáme, co je pro nás dobré.
 
Již loňský ročník Zlaté koruny ukázal, že tyto otázky zajímají stále více lidí. Projevilo se to mimořádně velkou účastí v hlasování veřejnosti o nejoblíbenější produkty roku. Tato anketa měla 126 tisíc účastníků, mnohonásobně víc, než mívají jiné ankety. V letošním ročníku již probíhá nominační kolo hlasování na www.zlatakoruna.info. Dvacet finančních produktů, které získají nejvíce nominací, postoupí do finálového hlasování. To proběhne v dubnu a v květnu jednak prostřednictvím internetu a také prostřednictvím SMS zpráv. Věřme, že účast bude opět vysoká. Kdo letos získá Zlaté koruny, se dozvíme již 3. června.
 
Klepněte pro větší obrázek
Vyhlášení výsledků 7. ročníku soutěže Zlatá koruna
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená