FinExpert.e15.cz

Ocenění Banka roku 2007 získala KB

Společnost Fincentrum vyhlásila 1. listopadu ve večerních hodinách vítěze ocenění MasterCard Banka roku. Titul Banka roku získala Komerční banka, která obhájila své prvenství z let 2004 a 2005.

Ocenění Bankéř roku získal generální ředitel Československé obchodní banky Pavel Kavánek. V rámci slavnostního galavečera bylo vyhlášeno i osm vítězů kategorií: Nejdůvěryhodnější banka roku, Nejdynamičtější banka roku, Hypotéka roku, Účet roku, Penzijní fond roku, Pojišťovna roku, Životní pojištění roku a Stavební spořitelna roku. Nad oceněním MasterCard Banka roku 2007 převzalo záštitu Ministerstvo financí ČR. Kategorii Hypotéka roku zaštítilo Ministerstvo pro místní rozvoj. 

V hlavní kategorii Banka roku bylo nominováno 17 bank zaměřených na retailové produkty. Do seznamu byla zahrnuta i Poštovní spořitelna, která nemá samostatnou právní subjektivitu, ale je významným hráčem na českém bankovním trhu, zejména díky velkému počtu klientů. V kategorii Bankéř roku bylo nominováno 16 bankéřů, vrcholných představitelů bank nominovaných v hlavní kategorii. Listina nominovaných a porotců v této kategorii je totožná.  

„Cílem ocenění MasterCard Banka roku je nejen přinášet jednotlivým finančním institucím zpětnou vazbu odrážející jejich celoroční úsilí, ale také poskytnout české veřejnosti pomocnou ruku při výběru z rozmanitého spektra nabízených finančních produktů,“ uvedl Ján Čarný, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku, Slovensko a Ukrajinu. „Důkazem, že si ocenění MasterCard Banka roku během 6 let své existence stalo důvěryhodným měřítkem kvality finančních služeb, je rozšíření tohoto modelu i do dalších zemí. V Maďarsku bude MasterCard Banka roku vyhlášena letos podruhé a na Ukrajině startujeme první ročník,“ dodal Ján Čarný. 

“Uplynulý rok byl pro české bankovnictví přelomový. Ostrá konkurence na trhu donutila banky ještě více sledovat potřeby a přání svých klientů a přizpůsobit jim své nové produkty. Věřím, že se bankám bude dařit stejně jako letos i v příštích letech. Banky by neměly usnout na vavřínech - čekají je velké projekty, například v oblasti platebního styku anebo projekty spojené se zásadními změnami IT a procesů směrem k servisně orientované architektuře,“ řekl Patrik Horný, generální ředitel Capgemini Czech Republic.


Zdroj: tisková zpráva Komerční banky

 

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená