FinExpert.e15.cz

Ocenění AXA Zaměstnavatel regionu 2007 zná vítěze v Karlovarském, Plzeňském a Jihočeském kraji

Čtvrtý ročník ocenění AXA Zaměstnavatel regionu již zná své vítěze z Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského kraje. Oceněné společnosti tak získaly potvrzení o své významné úloze v rámci regionu, ve kterém působí. Záštitu nad oceněním AXA Zaměstnavatel regionu 2007 převzal ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek.

Vítězem ocenění AXA Zaměstnavatel regionu v Karlovarském kraji se stala společnost WITTE Nejdek, s.r.o. V Plzeňském kraji zvítězila společnost Plzeňský Prazdroj, a.s., a  v Jihočeském kraji vyhrála ROBERT BOSCH, společnost s.r.o.

Pořadí společností na prvních třech místech v hlavní kategorii AXA Zaměstnavatel regionu 2007 a vítěze kategorie Personální projekt regionu naleznete v příloze na konci této tiskové zprávy.

V letošním roce se koná již čtvrtý ročník ocenění AXA Zaměstnavatel regionu. Cílem ocenění je podpořit image nejlepších zaměstnavatelů v krajích a informovat veřejnost o situaci na trhu práce. Organizátorem ocenění je společnost Fincentrum Media a generálním partnerem společnost AXA. Regionální kolo předchází vyhlášení výsledků ocenění celostátního kola AXA Zaměstnavatel roku 2007, v rámci kterého jsou oceňovány společnosti napříč Českou republikou.

Ocenění AXA Zaměstnavatel regionu je vyhlašováno v každém kraji ČR ve 2 kategoriích. Nejlepší zaměstnavatel regionu v kategorii Zaměstnavatel regionu a Personální projekt regionu. V kategorii Personální projekt regionu jsou společnosti oceňovány za  personální projekty, a to již aplikované nebo ve formě work–in-progress.

Do celostátního kola postupují společnosti z  krajů na základě počtu určených mandátů. Počty jednotlivých mandátů jsou stanoveny na základě celkového počtu zaměstnanců v jednotlivých krajích (stanoveno dle údajů ČSÚ – počet mandátů v krajích viz mapa). Do celostátního kola postupuje na základě počtu mandátů 50 společností ze 14 krajů, 10 mandátů pro nominaci určuje odborná porota pro celostátní kolo.

Regionální kola ocenění AXA Zaměstnavatel regionu 2006 odstartovala 29. března v Pardubicích. Další vyhlášení se koná dne 11. dubna 2007 v Českých Budějovicích  a 19. dubna 2007 v Brně.

Celostátní kolo AXA Zaměstnavatel roku 2007 bude vyhlášeno 24. května 2007 v hotelu Marriott Prague.  Více informací a detailní informace naleznete na www.zamestnavatelroku.cz .

„Zaměstnavatelé vždy hráli ve strategii AXA klíčovou úlohu – proto podporujeme soutěž, jež vyzdvihuje ty nejlepší. V současnosti jsme penzijním fondem s nejvyšším počtem klientů, jimž přispívá jejich zaměstnavatel. Velmi výrazně roste také počet zaměstnavatelů, kteří používají příspěvek na životní pojištění,“ řekl generální ředitel AXA Petr Žaluda. „Role zaměstnavatelů v oblasti penzijního zajištění zaměstnanců bude v budoucnu ještě růst. Již nyní patří u nejlepších firem příspěvek na penzijní připojištění ke standardu a předpokládám, že se tento trend ještě dále rozšíří – ČR tak v podstatě přebírá úspěšný západoevropský model,“ dodal.

„Vysoká zaměstnanost a nové investice v řadě míst způsobují nedostatek pracovních sil. O to větší roli začíná pro firmy hrát mobilita lidí. Podle nedávného průzkumu, který si Hypoteční banka nechala zpracovat, by dnes překvapivě kvůli výhodné pracovní nabídce změnilo bydliště celkem 45 procent z dotázaných 754 Čechů. A podpora ze strany zaměstnavatele třeba ve formě dostupného a výhodného hypotečního úvěru v tom hraje značnou roli. Stále více firem proto spolu s Hypoteční bankou takový benefit zařazuje do personální nabídky pro své zaměstnance. To je také důvod, proč považujeme naše partnerství s projektem Zaměstnavatel roku za logické,“ říká k tomu Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky.

Generálním partnerem ocenění je společnost AXA, partnerem ocenění je Hypoteční banka. Odbornými garanty ocenění jsou Benefity, Hay Group a společnost CzechInvest.

Výsledky ocenění AXA Zaměstnavatel regionu 2007

Kraj Pořadí Společnost
Karlovarský kraj 1. místo WITTE Nejdek, spol. s r.o.
  2. místo Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s.
  3. místo Hexion Specialty Chemicals, a.s.
Plzeňský kraj 1. místo Plzeňský Prazdroj, a. s.
  2. místo Západočeská plynárenská, a.s.
  3. místo LASSELSBERGER, a.s.
Jihočeský kraj 1. místo ROBERT BOSCH, společnost s.r.o.
  2. místo E.ON Česká republika, s. r. o.
  3. místo Budějovický Budvar, národní podnik
Personální projekty   ROBERT BOSCH, společnost s.r.o. / Den kvality / Q - day
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená