FinExpert.e15.cz

Objem realizovaných transakcí společnosti FINEP za rok 2010 přesáhl 3,6 mld. Kč

Praha, 20. ledna 2011

Společnost FINEP dosáhla v loňském roce objem realizovaných transakcí ve výši 3,6 mld. Kč, a to i přesto, že obecně realitní trh stagnoval. Dokázala si tak udržet přední místo v oblasti developmentu, o čemž svědčí i získané ocenění Developer roku.

Letos plánuje FINEP uvést na trh 600 nových bytů v dalších etapách projektů Britská čtvrť na Západním Městě, Malý háj ve Štěrboholech, ve Vysočanech na Nové Harfě, Bydlení Nad Přehradou v Hostivaři a nově také v polyfunkčním centru U Dubu v Modřanech.

V roce 2010 prodala společnost FINEP na 500 bytů a uvedla do prodeje přes 200 nových bytů v projektech Bytový park Prosek I/II, Britská čtvrť II ve Stodůlkách a Bydlení Nad Přehradou v Hostivaři. „Jsem rád, že se nám podařilo udržet se na špici díky novým rezidenčním projektům a inovativním produktům. Jako první jsme uvedli na trh nové vybavené byty, které jsou ihned připravené k nastěhování. V oblasti rezidenčních projektů se nám podařilo dosáhnout celkového objemu prodejů ve výši 1,86 mld. Kč,“ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti FINEP Holding SE.

V loňském roce byl FINEP úspěšný také v oblasti kancelářského developmentu a dostal se na pozici lídra i v tomto segmentu. „V závěru roku jsme po dlouhých vyjednáváních uskutečnili jednu z největších nemovitostních transakcí na českém trhu za poslední tři roky. Společnosti CPI jsme prodali dvě kancelářské budovy v projektu City West. Objem této transakce se pohyboval ve výši 1,8 mld. Kč,“ dodává Tomáš Pardubický. Kancelářský komplex City West získal v letošním roce řadu prestižních ocenění, mimo jiné i titul Nejlepší kancelářský projekt CIJ Award 2010 a třetí místo v ocenění Best of Realty.  

Ani v letošním roce nepředvídá FINEP zásadní změny na trhu rezidenčního bydlení. „Očekáváme, že se v letošním roce situace v developmentu výrazně nezmění. Poptávka se pravděpodobně zvedne vlivem plánovaného zvýšení sazby DPH od roku 2012, ale půjde o krátkodobý efekt. Ceny bytů před změnou DPH zůstanou na stejné cenové úrovni, maximálně se zvýší o míru inflace,“ odhaduje Michal Kocián, zakladatel a předseda představenstva FINEP Holding SE, a dodává: „Všeobecně platí, že kvalitní nemovitost v dobré lokalitě s dobrou dostupností se dále bude prodávat bez problémů, u méně kvalitních projektů musí prodávající počítat s delším časovým horizontem.“
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená