FinExpert.e15.cz

Obchody společnosti CYRRUS přesáhly 21 miliard korun

Během třetího čtvrtletí klienti zobchodovali německé akcie v hodnotě 76 mil. euro.

Makléřská společnost CYRRUS, a.s., akcionář pražské burzy a člen varšavské burzy cenných papírů, zaznamenala ve třetím čtvrtletí letošního roku mimořádný nárůst obchodů s akciemi. V rámci českého trhu nakoupili investoři akcie v hodnotě 19,46 miliard korun, což je o 11,5 % více než v loňském roce. Nejvíce se však společnosti dařilo v zahraničí, zejména pak na německém trhu. V průběhu třetího čtvrtletí zobchodoval CYRRUS, a.s., německé akciové tituly v celkové hodnotě 76 mil. euro. V porovnání se stejným obdobím předchozího roku to znamená nárůst o 300%.                                                                                                                                       

„Nejmarkantnější nárůst jsme zaznamenali v obchodování s německými akciovými tituly. Letos v červnu jsme zařadili několik akcií indexu DAX do našeho systému SUPERSPAD, a čeští investoři tak mohou obchodovat nejlukrativnější německé akciové tituly i v českých korunách,“ řekl Jiří Loubal, ředitel společnosti CYRRUS, a.s. 

První německé akciové tituly v českých korunách začala společnost CYRRUS, a.s., nabízet letos v červenci. Klienti projevili o německé akcie obrovský zájem a proto se nabídka titulů postupně rozšířila. V českých korunách lze nyní se společností CYRRUS, a.s., obchodovat všech 30 akcií indexu DAX. Osm nejlikvidnějších německých lze navíc obchodovat na marži. Konkrétně to jsou akcie Adidas, Allianz, Bayer, Continental, Deutsche Bank, E.on, Siemens a Volkswagen.  

„Díky nabídce obchodů na marži, tedy s využitím finanční páky, několikanásobně vzrostl objem transakcí. Během třetího čtvrtletí letošního roku klienti zobchodovali německé akciové tituly v rekordní hodnotě 76 mil. Euro,“ dodal Jiří Loubal. 

Dařilo se také obchodu s polskými akciovými tituly zařazenými do systému SUPERSPAD. Polské akcie jsou u českých investorů stále oblíbenější, klienti je v průběhu třetího čtvrtletí zobchodovali v hodnotě 1,22 mld. korun. Varšavská burza je premiantem na středoevropském trhu cenných papírů a i do budoucna skýtá velký potenciál.

 

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená