FinExpert.e15.cz

Obchodníci připravují výrazné slevy

Na anketní otázky v rámci ocenění GE Money Multiservis Obchodník roku 2006 odpovídali zástupci obchodních řetězců .

Z ankety uspořádané v rámci ocenění GE Money Multiservis Obchodník roku 2006 vyplynulo, že letos čekají zákazníky obchodních řetězců v ČR opět masivní povánoční výprodeje, které ve většině případů začnou počátkem ledna. Zákazníci se můžou těšit zejména na zlevněné hračky, sportovní potřeby, textil a spotřební elektroniku.

V anketě, která proběhla v rámci čtvrtého ročníku ocenění GE Money Multiservis Obchodník roku 2006, a která oslovila několik desítek nejvýznamnějších obchodníků v ČR, se vyjadřovali zástupci obchodních řetězů k otázkám týkajícím se zahájení povánočních výprodejů. Více než tři čtvrtiny dotázaných obchodníků uvedlo, že plánují po Vánocích výrazné slevy. Ty budou letos opravdu masivní – většina obchodníků plánuje slevy mezi 50 a 70 procenty.

Většina výprodejů až po novém roce

Více než polovina obchodníků odpověděla, že povánoční výprodeje zahájí až po Novém roce, ovšem jsou i tací, kteří začnou již bezprostředně po vánočních svátcích. Odlišnou strategii má síť prodejen Tesco, jejíž tisková mluvčí Jana Matoušková v odpovědi zmínila, že se slevami na vybrané druhy zboží začali letos již v listopadu. Po Novém roce v nich plánují pokračovat, a zároveň rozšířit sortiment, kterého se budou týkat. Výraznější vazbu na Vánoce naopak popírá internetový prodejce Vltava Stores, který sice v lednu také chystá speciální akci, v rámci které budou výrazně zlevněny některé knižní tituly, ovšem podobné akce připravuje pro své zákazníky v průběhu celého roku.

Z odpovědí obchodníků vyplývá, že se letos můžou zákazníci těšit zejména na výrazně zlevněné hračky, sportovní potřeby, textil a spotřební elektroniku.

„Z výsledků ankety týkající se povánočních výprodejů vyplývá, že obchodníci téměř bez výjimky využívají slev, aby nalákali zákazníky do svých prodejen i po předvánoční nákupní špičce. Ačkoliv se odpovědi různí ohledně data zahájení povánočních slev, vesměs všichni obchodníci se v plánovaných slevách pohybovali mezi 50 a 70 procenty. Zákazníci se tedy rozhodně mají na co těšit,“ shrnul získané poznatky Charlie Coode, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Multiservis ČR.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená