FinExpert.e15.cz

O pojištění prostřednictvím internetu mají češi stále větší zájem

Top-Pojištění.cz potvrzuje růst pojištění přes internet a nové trendy.

Zájem o pojištění prostřednictvím internetu mezi obyvateli naší republiky stále stoupá. Mezi nejoblíbenější produkty patří už dlouhodobě cestovní pojištění a povinné ručení.
Návštěvníci internetových stránek www.top-pojisteni.cz využívají pak především kompletní porovnání aktuálních nabídek v rámci pojištění. Na začátku letošního roku se portál www.top-pojisteni.cz stal nejvíce navštěvovaným a také dle počtu klientů je ve svém oboru jedničkou na českém trhu.

Společnost Top-Pojištění.cz funguje na českém trhu více jak rok a půl a jako jedna z prvních spustila na svých internetových stránkách službu porovnání povinného ručení. Portál www.top-pojisteni.cz přináší ale také další novinky z oblasti pojištění a reaguje tak na zájem svých klientů a trendy v zahraničí. „Jsme rádi, že máme mnoho spokojených klientů pohybujících se už v řádu desítek tisíc. Meziročně máme o více než 500% uzavřených smluv za měsíc. Návštěvnost za měsíc květen přesáhla 86 tis. a jsme tak na stejné úrovni jako největší pojišťovny v ČR,“ říká Pavel Ronovský, jednatel společnosti Top-Pojištění.cz pro oblast obchodu a marketingu. Cílovou skupinu pro sjednání pojištění po internetu tvoří především lidé mezi 30 a 39 lety (cca 35%). Silnější zastoupení je také u lidí středního věku, ale i seniorů. „Mezi naše nejstarší klienty patří dáma z Prahy, která minulý měsíc oslavila 99 narozeniny a na jaře se pojistila na cestu do Švýcarska,“ dodal Ronovský.

Povinné ručení


Povinné ručení nabízí od loňského roku 9 pojišťoven. Další dvě pojišťovny chtějí pak také získat svůj podíl na trhu – skoro 6 mil. pojištěných vozidel. Letošní rok je ve znamení změn také díky připravované novele zákona. „Dle testovacího provozu nového bonus/malus systému věříme v usnadnění přechodu mezi pojišťovnami. Novela sebou ale také přinese zvýšení limitů plnění a tím také zvýšení cen u nejnižších variant pojištění až o 15%. Bude existovat také jen jeden doklad o pojištění – tzv. Zelená karta,“ upřesňuje Ronovský. Internetoví uživatelé si vybírají pojištění především dle výše pojistného. Dle Top-Pojištění.cz se pojišťuje u nejlevnější pojišťovny necelých 60%.

Cestovní pojištění


V současné době je aktuální cestovní pojištění, které v ČR nabízí 12 pojišťoven.
„V současné si návštěvníci na našich stránkách mohou porovnat nabídky 10 pojišťoven, další dvě připravujeme pro doplnění. Cestovní pojištění lze uzavřít během 3 min. a lze ho také ihned online zaplatit např. platební kartou. Pojistku i s asistenční kartičkou pak dostanete na svůj e-mail,“ popisuje Alena Bartoňová, jednatelka společnosti Top-Pojištění.cz pro finanční oblast. Pojištění prostřednictvím internetu umožňuje uzavřít pojištění těsně před odjezdem. Podle statistiky, kterou si Top-Pojištění.cz vede, využívá tuto možnost více než 70% uživatelů.

Pojištění ztráty řidičského oprávnění


Portál www.top-pojisteni.cz se zaměřuje především na službu porovnávání nabídek jednotlivých pojišťoven. Od května ale také nabízí v exkluzivní spolupráci s irskou pojišťovnou Amtrust a obchodním partnerem Carlife PMP pojištění ztráty řidičského oprávnění. „Reagujeme tak na nový bodový systém, proto jsme tento produkt připravovali už od konce loňského léta. Chceme našim klientům nabídnout podobné speciality i do budoucna. V případě většího rozšíření tohoto produktu na českém trhu počítáme také s porovnáváním dalších pojišťoven,“ upřesňuje Ronovský. Toto pojištění má pokrýt vyšší náklady, které řidiči vzniknou při zamezení řízení vozidla. „Pojištění není pro piráty silnic, jak by si někdo mohl myslet. Je určeno pro aktivní řidiče a pokrývá pouze přestupky za 1 až 3 body. V případě ztráty řidičského průkazu, pak řidič obdrží až 30 000 Kč měsíčně po dobu celého roku,“ dodal Ronovský.

Top-Pojištění.cz chce dále upevňovat svoji pozici na českém trhu a bude i v budoucnu rozšiřovat své služby pro klienty. „Pro letošní rok plánujeme uvedení dalšího - už čtvrtého produktu,“ říká Ronovský. Službu porovnání nabídek a pojištění přes internet provozuje Top-Pojištění.cz také na předních českých portálech. „Jsme dodavatelem služby online pojištění pro portály sauto.cz od www.seznam.cz, Aktuálně.cz od www.centrum.cz, dále pak Atlas.cz, iDnes.cz, Kurzy.cz a servery společnosti Computer Press. V současné době spouštíme spolupráci také s menšími portály a cestovními agenturami.“ dodal Pavel Ronovský.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená