FinExpert.e15.cz

O čem je akce Nové je lepší?


Ender  |  19. 07. 2004 15:59

Dovolil bych si jen polemizovat o vyjímečnosti a jedinečnosti tohoto leasingu. Pokud vezmeme v úvahu, že si zákazník sám musí platit havarijní pojištění (a nejspíš i povinné ručení?), pak u "první varianty" (auto za 273 000,- Kč) je reálná měsíční splátka ne 2 915,- Kč, ale cca 4 000,- Kč (pojistné se samo nezaplatí). Leasing je navíc na pět let (takže leasingová společnost si ho pět let odepisuje, auto pět let NENÍ VAŠE).

Pokud vezmu leasing na čtyři roky (stejně dlouho platíte splátky, ale auto dříve přejde do Vašeho vlastnictví) VČETNĚ havarijního pojištění a povinného ručení u konkurenční automobilky (zdroj - kalkulačka na www.daewoocz.cz), pak při stejné pořizovací ceně (273 000,- Kč) je měsíční splátka na ČTYŘI ROKY celkem 4 147,- Kč (navíc bez poplatku za uzavření smlouvy, nevím jak to má Škodovka).

To se navíc bavíme pouze o voze ve stejné ceně: "Fabča" za 273 000,- má čtyři kola, volant a motor, za který by se styděl i skůtr (kombík s 1.2 HTP je skutečně ideální pro sadisty s masochistickými sklony :)). Pokud chci auto s bohatší výbavou, pak např. Daewoo Kalos (viz. web výše) Comfort Cool (výbava: motor 1.2 53 kW, čtyřválec, KLIMATIZACE, centrální zamykání, posilovač řízení, tónovaná skla, dělená zadní sedadla, příprava na rádio, nárazníky v barvě vozu, ... - to vše ve standardu, bez příplatku) stojí 242 900,- Kč. Má tříletou záruku (Fabča jako obvykle 2 roky). Leasing na 4 roky při stejné akontaci (vlastně mírně nižší, 133 595,- Kč) má splátku 3 434,- Kč včetně všech pojistek.

Pokud tedy člověk není zarytý Škodovkář (Škoda, Škoda, uber alles) a srovná si i cenu a výbavu u konkurence, zjistí, že leasing má bez poplatku a včetně všech pojistek ve splátce a může navíc jezdit autem, které se v létě nezmění ve vyhřátou rakev...

Na závěr jeden výkřik do prázdna: Lidi, přemýšlejte chvíli než své peníze vrazíte do chřtánu Volkswagenu!

 

Ender

 | 
Jenda  |  18. 10. 2004 20:29

Naprosto souhlasím!

Zamyslete se- koupíte si za více peněz auto hůře vybavené, s méně výkoným motorem a kratší zárukou? To nezní zrovna logické, co? THINK !!!

 | 
JAKUB  |  20. 07. 2004 06:32

To je sice pravda, ale ty srovnáváš jabka s hruškama. Kdybych chtěl s tebou polemizovat, uvedl bych třeba to, že za tu škodovku dostaneš i po letech pravděpodobně víc peněz, než za daewoo, na druhou stranu pouze, když jí neukradnou  Můžeme se bavit o kvalitě zpracování, na kterou ovšem bude mít každej jinej názor, atd atd. Můžeme o tom vést spory, můžme spolu i nesouhlasit...

Pravdou však zůstává to, že VW má všechno hrozně drahý... zřajmě asi proto jsem si koupil Opel Astra...  (mimochodem s motorem 1.4 16v / 66 kW a zrovna včera jsem jel s Fabií 1.4 / 50 kW - je to velkej rozdíl...)
postamble();

 | 
Strom  |  20. 07. 2004 13:13

To si nejsem tak jisty. Podle mne bude cim dal tezsi prodat auto se zakladni vybavou, ikdyz je to Skoda. Kdyby to byl aspon Clasic Plus.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená