FinExpert.e15.cz

O čem je akce Nové je lepší?

V prvním pololetí letošního roku se na našem trhu prodalo pouze 67 774 kusů nových osobních automobilů, tedy o 12 % méně než vloni. Největší domácí výrobce automobilů na tento propad reagoval speciální leasingovou akcí Nové je lepší. V našem článku najdete drobnější informace o této nabídce.
O čem je akce Nové je lepší?

Po loňské akci „Já na to mám“ přišel letos ŠkoFIN a jeho partneři s novu akcí „Nové je lepší“. Od 14. června je možné v této akci zakoupit nové vozy Škody Mladá Boleslav v ceně od 260 do 320 tisíc korun. Do uvedeného cenového rozpětí se vejdou dva modely Fabia, jeden model Fabia sedan a jeden model Fabia combi (podle oficiálního ceníku mladoboleslavské automobilky na www.skoda-auto.cz, cena se však může u jednotlivých prodejců lišit). Ukončení akce „Nové je lepší“ je předběžně plánováno na konec srpna.

V nabídce Nové je lepší se jedná se o klasický leasing se splátkami na 60 měsíců. Novinkou je „odpuštění“ ročního leasingu (první rok splácení). Splátek tedy reálně není 60, ale 48. Jedinou nestandardní podmínkou je složení 40 % až 70 % ceny vozu předem. Běžnou je však dohoda na výši zůstatkové ceny.

Povinné je samozřejmě uzavření pojištění na krádež a havárii u České pojišťovny nebo Allianz. Povinné pojištění odpovědnosti za provoz vozidla (tzv.povinné ručení) je samozřejmostí.

Akce je cílenou podporou prodeje vozidel značky Škoda. Nevztahuje se na jiné značky. V akci není možné pojistit si platební povinnosti pro případ ztráty zaměstnání, dlouhodobé nemoci apod. Je však možné požádat o platební prázdniny (max.na dva měsíce), převod smlouvy, předčasné ukončení smlouvy (i v případě jednorázového doplacení).

Příklady

Z aktuálního ceníku škodovky vybíráme tři auta dostupné v rámci nabízené akce:

(A) Škoda Fabia Classic 1,2, 40 kW
(B) Škoda Fabia Classic Combi 1,2, 47 kW
(C) Škoda Fabia Classic 1,4, 55 kW


Klepněte pro větší obrázek

Co potřebujete k uzavření smlouvy

Pro uzavření smlouvy se ŠkoFINem budete potřebovat dva doklady totožnosti a potvrzení o průměrném čistém příjmu za poslední tři měsíce. Pokud smlouvu uzavíráte jako podnikatel, tj. „na IČO“, budete potřebovat také dva doklady totožnosti, kopii živnostenského listu nebo jiný platný doklad o své registraci a kopii posledního daňového přiznání.    


Pojištění

Je třeba mít povinně uzavřené havarijní pojištění včetně pojištění odcizení. Pro tuto akci je pojistné možné uzavřít pouze s pojišťovnami Allianz nebo Česká pojišťovna. Přestože při zjišťování informací o výši splátek na informační lince ŠkoFINu nám byly nabídnuty ke kontaktování ohledně pojistky ještě další tři pojišťovny, vycházejme z oficiálních stránek Škody, kde jako spolupracující pojišťovny jsou v rámci akce Nové je lepší uvedeny pouze dvě, výše uvedené.

Česká pojišťovna: nevyžaduje žádná zabezpečovací zařízení, nespojuje uzavření havarijního pojištění s pojištěním odpovědnosti, jednotná cena pro celou ČR
Allianz: vyžaduje minimálně mechanické zabezpečení (zámek zpátečky,…), pojištění odpovědnosti u Allianz, jiná cena dle předpokládaného parkování auta, pojistné pro 2. a další rok je zhruba o 7% levnější.

Klepněte pro větší obrázek

Nabídka ŠkoFINu je při koupi vozů Fabia v cenách od 260 do 320 tisíc bezkonkurenční, jestliže máte alespoň 40% ceny vozu na splátku hrazenou předem. I po odečtení jednoho roku povinného pojištění (leasing je na 60 měsíců přičemž platíte jen 48 měsíců) od nabídek konkurenčních leasingových společností je stále nabídka ŠkoFINu nejlepší.

Zajímáte se o jiný typ vozu?

Při porovnávání jednotlivých leasingů jsme narazili na zajímavou nabídku společnosti GE Capital Leasing. Od 1.5.2004 byl leasing přeřazen ze snížené sazby DPH do sazby základní – 19%, proto došlo ke zdražení leasingu pro neplátce DPH. GE Capital Leasing nabízí možnost úvěru (je v 5% sazbě DPH) na koupi auta až do 100 % hodnoty vozu, tím je cena vozu pro neplátce DPH prakticky totožná, jako před změnou zákona o DPH. Pokud jste tedy neplátci DPH (podnikatelé) nebo soukromé osoby a zvažujete koupi dražšího vozu než umožňuje společnost ŠkoFIN nebo vozu jiné značky, doporučujeme zvážit nabídku GE Capital Leasing a porovnat ji se standardním leasingem.    
Další článek


 

Související články


celkem 4 komentáře

Nejnovější komentáře

Re: Vyjímečnost
Jenda
18. 10. 2004, 20:29
Re: titulek
Strom
20. 7. 2004, 13:13
titulek
JAKUB
20. 7. 2004, 06:32
Vyjímečnost
Ender
19. 7. 2004, 15:59

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená