FinExpert.e15.cz

NRKI: Společnost Raiffeisen Leasing se stala novým členem Nebankovního registru

Praha, 11. února 2009 – Společnost Raiffeisen Leasing se stala novým členem Nebankovního registru, jehož uživatelé si vyměňují informace o platební morálce a zadluženosti svých klientů. Členství v Nebankovním registru jí umožní sledovat nejen prohřešky klientů v minulosti, ale i jejich celkové zadlužení. To je podle Karla Koláře ze sdružení LLCB i důvod, proč se o členství v Nebankovním registru zajímá stále více firem.

„To, že klient neměl v minulosti problémy se splácením, ještě nemusí znamenat, že je nemusí mít v budoucnu. Poskytnutím každého dalšího úvěru nebo jiné finanční služby totiž u něj může dojít k předlužení, které často vede k neschopnosti splácet své závazky. Statistiky ukazují, že průměrné výše úvěrů, které si lidé berou, se zvyšují, a tím roste i riziko plynoucí z předlužení,“ říká Karel Kolář, výkonný ředitel sdružení Leasing & Loan Credit Bureau (LLCB), které Nebankovní registr klientských informací (NRKI) provozuje.
 
Vstupem Raiffeisen Leasing vzrostl počet členů Nebankovního registru na 22 společností. Jsou mezi nimi především leasingové a splátkové společnosti, ale i například poskytovatel kreditních karet Diners Club Czech, který do registru vstoupil v listopadu roku 2008. Podle Karla Koláře se Nebankovní registr rozroste i v letošním roce, a to nejen počtem firem, ale i o další segmenty.
 
„V souvislosti se současnou ekonomickou krizí se na nás obrací stále více firem se zájmem o členství. Důvodem je především to, že chtějí posuzovat riziko klientů i s využitím pozitivních dat typu celkové zadluženosti. Jednáme již například s několika dalšími významnými splátkovými společnostmi, ale i s firmami z úplně nového segmentu,“ vysvětluje Karel Kolář.
 
Nebankovní registr NRKI slouží jeho účastníkům k vzájemnému informování o údajích vypovídajících o bonitě, důvěryhodnosti a platební morálce jejich klientů. Obsahuje především pozitivní data, ale i negativní informace o klientech.
 
Nebankovní registr funguje od června 2005. Sdružení LLCB, které Nebankovní registr provozuje, založilo sedm předních společností působících na území České republiky v oblasti leasingu a splátkového prodeje, konkrétně ČSOB Leasing, GE Money Auto, GE Money Multiservis, CAC LEASING (dnes UniCredit Leasing CZ), CCB Finance (dnes Santander Consumer Finance), ŠkoFIN a Leasing České spořitelny.
 
V lednu 2006 byla zahájena vzájemná výměna informací mezi Nebankovním a Bankovním registrem, díky kterému je dnes členům Nebankovního registru k dispozici více než 6 milionů záznamů o úvěrových smlouvách.
Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená