FinExpert.e15.cz

Nový systém v sazbách hypoték u GE Capital Bank

Podobně jako ČSOB také GE Capital Bank prodloužila nejdelší dobu pro fixaci sazby z hypotečních úvěrů. Zatímco ČSOB nabízí fixaci sazby až na 30 let, maximální lhůta fixace je u GE Capital Bank zatím desetiletá. Struktura nabídky hypoték u GE Capital bank byla zároveň zjednodušena.
Nový systém v sazbách hypoték u GE Capital Bank

GE Capital Bank rozšířila od srpna nabídku fixních period pro hypotéky o tříletou a desetiletou fixaci. Zároveň nabízí garantované úrokové sazby, které poskytuje bez ohledu na příjmy a věk klienta, délku úvěru, účel úvěru a nemovitost.

Zrušeny byly produkty s úrokovými sazbami typu „od“, u nichž zájemce o hypotéku předem neví, jakou „cenu“ nakonec získá. V novém ceníku je možné okamžitě zjistit cenu hypotéky.

Výhody a nevýhody dlouhé lhůty fixace

K nabídce prodloužené doby fixace banky v poslední době přistupují vzhledem k očekávání expertů o postupném růstu ceny peněz na trhu. U hypoték s delší dobou fixace jsou pochopitelně o něco vyšší úrokové sazby (viz tabulka), to znamená, že jsou v současné době pro banky výhodnější. Můžeme proto očekávat podobné kroky také od jiných bank.

Nelze přitom jednoznačně tvrdit, jak se situace ohledně úrokových sazeb v ekonomice bude vyvíjet. I přes červnové zvýšení základní úrokové sazby ČNB z 2,00 na 2,25 % je další případné zvyšování této hodnoty pro letošní rok odhadováno jen v desetinách procent.

Je tedy na uvážení a odhadu každého klienta, zda mu více vyhovuje vyšší sazba hypotéky, která se však např. během deseti let nezmění, nebo zda zvolí fixaci na 3-5 let, pokud se domnívá, že cena peněz a od ní odvisející úrokové sazby nebudou stoupat nijak závratně.

Pro srovnání uveďme, že u ČSOB, která minulý týden také informovala o prodloužení doby fixace, platí následující minimální sazby hypoték: při fixaci na 1 rok je to 4,40 %, na 3 roky  4,75 %, na 5 let 5,20 %. U dlouhodobějších fixací: na 10 let 5,55 %, na 15 let 5,70 %, na 20 let 5,80 %, na 25 let 5,90 % a na 30 let 5,95 %. Jedná se však o minimální sazby, kterých běžný klient většinou nedosáhne. U ČSOB rozhoduje bonita klienta, typ a účel nemovitosti. Nicméně zajímavým krokem ČSOB je nabídka snížení sazby až o 0,35 % bodu při splnění poměrně snadno akceptovatelných podmínek, např. že na účet v ČSOB bude zasílána výplata, nebo při uzavření úvěrového pojištění přímo v pobočce ČSOB.

Hypotéky Standard, Premium a Optimum

Sympatický je otevřený přístup ke klientům, který se v novém sazebníku GE Capital projevuje tím, že úrokové sazby závisí jen na dvou základních parametrech: výši hypotéky a typu úvěru. Výše úroku již tedy nebude záviset na jiným okolnostech, jako je např. příjem, věk klienta, délka úvěru, účel úvěru a nemovitosti.

Klepněte pro větší obrázek

U hypotéky Standard jsou stanoveny tři úvěrová pásma. První pásmo je pro hypotéky od 300 tis. Kč do 1,5 mil. Kč, druhé od 1,5 mil. Kč do 3 mil. Kč a třetí pásmo pro hypotéky nad 3 mil. Kč.

Hypotéka Premium je určena klientům, kteří mají zájem o střední a větší hypotéky s delší dobou splatnosti. Tuto hypotéku získají klienti bez poplatku za uzavření. Pro roční fixní periodu je stanovena úroková sazba 3,35 % p. a., která patří k nejnižším na českém trhu. Sazba pro tříletou fixní periodu je u hypotéky Premium 4,35 % a u pětileté fixace 4,95 %.

V úrokové sazbě hypotéky Optimum je již zahrnuto zvolené životní pojištění. Klienti neplatí poplatek za zpracování úvěru, ani poplatek za vedení úvěrového účtu. Náklady na hypotéku jsou tedy plně daňově odpočitatelné. Klient může volit mezi dvěma základními typy pojištění, která kryjí následující rizika:

A) Životní pojištění pro případ pracovní neschopnosti, plné invalidity a úmrtí.
B) Životní pojištění pro případ pracovní neschopnosti, plné invalidity, a úmrtí včetně pojištění při ztrátě zaměstnání.

Klepněte pro větší obrázek

 

Klientský servis

Předčasné splacení hypotéky umožňuje GE Capital Bank bez sankcí. Pokud klient při uzavření hypotéky využije možnost zřídit si mimořádnou splátku, může kdykoliv předčasně splatit část úvěru bez sankcí – a to i mimo dobu konce fixace úrokové sazby.

Pro výběr optimální varianty je k dispozici osobní hypoteční bankéř GE Capital Bank. V uvedeném systému hypoték mohou být klienti hned na první schůzce informováni o výši úrokové sazby, kterou jim banka bude garantovat.


Do nabídky hypotečních produktů GE Capital Bank patří také financování nákupu družstevního bytu pomocí hypotéky a možnost financovat pomocí hypotéky nákup rekreačních objektů – chalup a rekreačních domků.

Další informace o hypotékách na stránkách Osobních financí

 

Další článek


 

Související články


 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená