FinExpert.e15.cz

Nový stavební zákon v praxi


LOL  |  22. 02. 2007 06:34

 | 
eXp10it  |  22. 02. 2007 09:19

LOOOOOL....doufam ze vsichni mimo autora tusi ze Vam nikdo nikdy a nikde nedovoli Rodinny Dum postavit na OHLASKU. V novem stavebnim zakone se jen vsechno prejmenovalo, nove rozclenilo ale funguje vse stejne jako driv :)

 | 
Jarda  |  22. 02. 2007 10:10

Je to jednoduche, zalezi na urednikovi stavebniho uradu. Teoreticky splnuji vsechny podminky, aby mi pro stavbu stacilo ohlaseni, prakticky urednik rekl, ze chce "Zadost o uzemni rozhodnuti", "Zadost o uzemni informaci" a "Zadost o stavebni povoleni" + prislusne prilohy a za dva mesice si mam prijit pro povoleni.

Pricinu vidim v tom, ze urednici se boji jakkoliv rozhodnout, takze dokud me budou udrzovat v obihani instituci a shaneni razitek, nemusi se pod nic podepisovat a o nicem rozhodovat. Ja uz na urad nanosil za tri mesice 80 stran ruznych vyjadreni ozdobenych 28 razitky (nepocitam projektovou dokumentaci) a koncem brezna se snad konecne povoleni dockam.

To jen na okraj, aby nahodou nekdo po precteni clanku nepropadnul prilisnemu optimismu j

 | 
Jozef  |  22. 02. 2007 10:39

Presne jak jiz bylo receno v jinem prispevku. Ke stavbe rodinneho domu potrebujete stale ty stejne dokumenty jako drive, jen se to proste jmenuje jinak. Zjednoduseni novy stavebni zakon opravdu neprinesl (citace clenky jednoho stavebniho uradu, jejiz prednaskou o novem stavebnim zakonu jsem prosel). Navic co je zajimave je treba to, ze na stavbu oploceni otrebujete stavebni povoleni! A co je jeste zajimavejsi tak vsechno na co potrebujete stavebni povoleni musite stavet dodavatelsky, coz znamena, ze baracek si postavim svepomoci protoze bude jen na ohlasku, ale na oploceni si musim prizvat odbornou firmu Asi bych tech skoleni potreboval jeste vic, protoze to porad nejak nechapu

 | 
kix  |  22. 02. 2007 10:43

je vidět že asi nemáte ani potuchu jak to chodí..naopak se teď všechno zesložitilo..víc papírů víc byrokracie...je fakt že když to všechno splníte podáte "jen" ohlášení...ale zkuste si přečíst rozsah dokumentace k ohlášení..i na jednoduchej rodinnej domek potřebuje dokládat/mít nakreslený věci o kterých se vám předtím ani nesnilo...

 | 
ksfj  |  22. 02. 2007 11:08

ja jsem zadal o stavebni povoleni na rekonstrukci bytu v prosinci lonskeho roku. Jen tak jsem se zeptal, ze by treba v lednu uz nestacila jsem ohlaska abych nemusl travit 2 mesice po uradech. Defakto me uredni varoval, at to udelam v prosinci podle stareho ze novej je skoro jeste horsi.

po staru staci kolaudace. po novu prubezne kontroly stavby.... - ano uz neni kolaudace ale zato vam tam 4x prijdou koukout jak stavite...

takze uz zadne takove ze se povoleni "pozdeji" ... proste musite mit harmonogram. i kdyz me na to stejne nikdo bez papiru ani nesahl... male firmy se boji a velke jsou predrazene....

 | 
Milan  |  22. 02. 2007 11:19

Mám dotaz ohledně kolaudace. V případě, že mi bylo uděleno stavební povolení dle starého zákona mám tedy povinnost dodržet vše včetně kolaudace dle starých předpisů, nebo se na rozestavěnou stavbu mohou či musejí aplikovat podmínky zákona nového. Nemá někdo trošku více informací o tomto? Díky. Zdraví Milan

 | 
jarda  |  22. 02. 2007 11:49

Ja bych byl v klidu a pouzil v dobre vire pro me vyhodnejsi variantu a nastehoval se. Pokud se to urednikum nebude libit, ozvou se. Vystehovat na ulici asi nemuzou. Mozna do nahradniho bytu. V nejhorsim pripade bych se prohlasil za Roma, je za diskriminatory a v klidu si bydlel, nez to ombudsman ci Strasburg vyresi

 | 
ksfj  |  22. 02. 2007 12:45

jede to podle stareho zakona. resp. podle podminek stavebniho povoleni a to se ve vasem pripade odvolava jeste na stary stavebni zakon.

 | 
zdenek  |  22. 02. 2007 12:31

Jeste vetsi sranda je kdyz ma byt stavba v CHKO, ktery se posledni dobou rozsiruji jak na bezicim pasu, bez toho ze by se nekdo mistnich ptal jestli to chteji. Takovy ciraty s povolenim u ochranaru, prestoze jsou splneny vsechny podminky ktery maji na svych strankach, jsem jeste nevidel, clovek nevi jestli chteji pres hubu nebo si rikaji o uplatek, vedle stoji desetkrat prestavovany barak, o kus vedle novy penzion, ale dreveny senik by podle nich nenavratne narusil krajinny raz.

 | 
bla  |  22. 02. 2007 16:20

To je teda paskvil. Tak na barák stačí " ohláška" ( ta je grátis), na kůlnu k němu ohlášku za 1000,- očí. To si snad z lidí dělají blázny. Už vidím, jak ty kůlny a altány všichni spěchají přihlásit!!!.

 | 
hombree  |  22. 02. 2007 22:48

Jo jo, je to tak. Všechno se nejen přejmenovalo, ale zesložitilo a je to jen k horšímu; k dost horšímu. Projektová dokumentace je ted mnohonásobně obsáhlejší (a bude muset být i dražší, bohužel,...........) Kdo toto vymyslel a schválil by teda zasloužil !!!!!!!!

 | 
PetrX  |  22. 02. 2007 22:52

No musím se podělit - chci rekonstruovat byt (v os. vl.) - z 2+1 na 3+kk - projektant mě poslal na staveb. úřad, abych se jich zeptal co ten konkrétní úřad vůbec chce - prostě co úředník to jiné lejstra. No budu zasahovat i do nosné zdi, takže staveb. úřad po mě chce následující: Potvrzení od předsedy sdružení vlastníků bytů, že se stavbou souhlasí (nikoliv každého z 32 majitelů bytů ve sdružení) - to šlo celkem rychle, projekt na zásah do nosné zdi + stat. výpočet od aut. statika - OK - 500kč, doklad o odborném stavebním dozoru - OK - flaška kvalitního moku, stručný popis stavby (napsal jsem sám velmi laicky), půdorys současného stavu bytu a půdorys nového stavu bytu po přestavbě (oboje jsem dodal - bez kót !!! tj. bez uvedení rozměrů). Úřednice vše vzala a do týdne jsem obdržel schválení, že můžu stavět. Šéf staveb. firmy se divil, že chtějí tak málo a schválili to tak rychle, že v jiném městě toho chtějí tak 10x více a trvá jim to víc jak měsíc. Docela síla. Takže články co všechno musím mít už nečtu - zbytečnost - zeptajte se referenta na stav. úřadě kam spadá stavba co vlastně chtějí a to jim dodejte - jakákoliv iniciativa navíc je prostě jen ztráta energie.

 | 
ATP  |  22. 02. 2007 23:32

Bydlím s družkou a s její dcerou v pronájmu. Naše paní domácí si vzpomněla koncem letošního ledna, že do vánoc opustí svoje bydliště a nastěhuje se sem (budiž jí ku chvále, že nám to oznámila 11 měsíců dopředu). Hledali jsme řešení a nejschůdnější bude se nastěhovat k mé výhledové tchýni (vycházíme spolu jakžtakž). Jako zaměstnanec obce s rozšířenou působností mám asi několik věcí zjednodušeno, ale bydlím v jiné obci se svým stavebním úřadem. Namyslel jsem si to tak, že původní domeček 6*9m se rozšíří na 10*9m a zbuduje půdní vestavba a tím i další bytová jednotka. Na "okresním" stav.úřadě jsem chytal informace a zjistil jsem, že je to "jasně na stavebko". U nás v obci jsem odešel s tím, že pokud na všech vyjadřovačkách bude "souhlas se zjednodušeným stavebním řízením" tak projdu na ohlášku". Zaplaťpánbuh za tu šanci. Musím předeslat, že dosud nevím jak to dopadne, anžto v tom jedu teprve 14 dní. Ale ! První vlastně co bylo, tak že nemáme ani korunu. Hypotéku v kombinaci ING-Reifeisen jsme zavrhli a vyhrál úvěr Šampion České spořitelny (taktéž dosud nevím jak s tím dopadnu, na Spořce jsem byl dvakrát, žádat budu já o úvěr na "cizí" stavbu a ani se nemusím prej ženit, ale zatím čekáme na družčino "potvrzení o příjmu". Ale předběžně to vypadá, že milion dostanem - stačí). Co všechno chce místní stavební úřad ? Vyjádření od EONu, O2 (Telecom), sousedů vpravo vlevo, Lesní správa (za domem les), GEAM Dolní Rožínka (pod náma bývaly doly na černé uhlí) a (protože nejsem majitel) ověřený souhlas majitele nemovitosti (napůl družka a výhledová tchýně). U EONu navíc žádost o povolení přeložky, protože to míním ze sloupu stáhnout do země a další žádost o zvýšení rezervovaného příkonu, protože teď se topí uhlím a pojedme potom na přímotopy. Teplou užitkovou vodu míním řešit solárem od Bramacu stejně jako střešní krytinu a okna. Na tomto místě nutno podotknout, že jsem nekoupil ani jednu poštovní známku a buď se mi vše podařilo odeslat přes online formulář přes www stránky dané instituce (přišlo vždy oznámení, že žádost byla přijata), nebo jsem našel kontaktní telefon a domluvil se přímo s příslušným pracovníkem, kterému jsem přímo na jeho email poslal něco, o čem již věděl, o co mi jde. Dnes je čtvrtek a na O2 jsem online formulářoval v pondělí a už v dnešní poště jsem měl souhlasné stanisko. Na závěr musím podotknout, že budu rád jestli se to všechno stihne do podzimu a všechno půjde tak hladce jako s O2. Nikoho podmáznout nemůžu, anžto jak jsem již psal nemám ani floka a to mega budu splácet po šesti litrech dvacet let :))

 | 
EL  |  06. 03. 2007 18:33

A ještě ke všemu je pozemek v CHKO,je to biokoridor a údolní niva.....Myslíte si že je tam prosaditelná alespoň hospodářská stavba?? Jak přesvědčit ŽP kterému tam nevadí rychle rostoucí černá skládka ale váše stavba ano?

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená