FinExpert.e15.cz

Nový dluhopis od Citibank slibuje stoprocentní ochranu

Citibank nabízí strukturovaný dluhopis All Stars s výnosem závislým na vybraných světových akciích.

Nový tříletý strukturovaný dluhopis All Stars, který nabízí stoprocentní ochranu vložených prostředků s maximální dobou splatnosti 3 roky a možností předčasné splatnosti po prvním či druhém roce od data vydání dluhopisu, nabízí Citibank. Minimální investice je 30 tisíc korun a zájemci mohou cenný papír upisovat do 20. října letošního roku.

Výnos strukturovaného dluhopisu All Stars je navázán na průměrné zhodnocení mezinárodního indexu „Citigroup S&P Global STARS Custom Index“ sestavovaného analytiky Standard & Poor’s a Citigroup a složeného z  25 nejperspektivnějších světových akcií.

Na rozdíl od klasického dluhopisu u tohoto nehrozí riziko ztráty investovaných prostředků za podmínky držení dluhopisu do splatnosti. Investor obdrží zpět sto procent vložených prostředků i v případě, že akciové trhy budou mít zápornou výkonnost. Pokud však bude výkonnost akciových trhů pozitivní, při splnění stanovených podmínek může dojít k předčasné splatnosti dluhopisu a vyplacení zajímavého výnosu.

Lepší než termínovaný vklad

Podle vývoje indexu může investor získat své zhodnocené prostředky již po jednom roce, nebo po dvou letech od vydání dluhopisu All Stars. Pokud totiž průměrné zhodnocení za prvních 12 měsíců přesáhne deset procent, má držitel dluhopisu právo obdržet celou jistinu a 6% výnos. To je více, než kolik lze vydělat při jednoleté investici do termínovaného vkladu, peněžního fondu, spořícího účtu či jiného podobného produktu.

V případě, že na konci prvního roku k předčasné splatnosti nedojde, další možnost této události nastane po dvou letech držení dluhopisu. Pokud po těchto dvou letech průměrné zhodnocení indexu  přesáhne 20 procent, má investor právo obdržet vedle jistiny výnos ve výši 12 %. Pokud se ani jeden z těchto scénářů nenaplní, obdrží klient v den splatnosti dluhopisu – tedy po třech letech – zpět jistinu a celé průměrné zhodnocení indexu, ten dosáhl za posledních deset let 12,4 procenta.

Tento dluhopis se tak hodí se pro ty investory, kteří neradi riskují, ale přitom by rádi získali možnost vyššího zhodnocení svých peněz, než lze v současné době dosáhnout například u bankovního vkladu či jiných konzervativních forem investic.

Další článek


 

celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

Re:Zhodnocení
SocPredator
7. 10. 2006, 18:52
Zhodnocení
Patrik Chrz
7. 10. 2006, 14:59

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená