FinExpert.e15.cz

Nové verze přenosných paměťových médií

Kapesní disk unese 40 GB * Aktualizovaný software IBM pro práci s různorodými aplikacemi

Fujitsu Siemens Computers přišel s novými verzemi přenosných paměťových médií. Kapesní flash paměť Memorybird přenáší data rychlostí až 480 Mbit/s, čtyřicetkrát rychleji, než dosavadní verze USB 1.1. Rozšířila se kapacita, vedle 64, 128 a 256 MB provedení se vyrábí i 512 a 1024 MB.
Přenosný pevný disk Storagebird umožňuje i přenos dat přes rozhraní FireWire. V krabičce o rozměrech walkmana je uložen 20 nebo 40GB pevný disk. Technologie FireWire s rychlostí až 400 Mbit/s garantuje přenosovou kapacitu (šířku pásma, rychlost a zpoždění) a je tudíž vhodná pro přenos živého obrazu a zvuku.

Unisys Corporation představil model Unisys ClearPath Libra 185, svůj zatím nejvýkonnější mainframe. Obsahuje nový integrační software a inovace pro rychlé přizpůsobení podnikových obchodních procesů, které vyžadovala iniciativa Unisys Business Blueprinting.

IBM uvádí na trh aktualizovaný software pro používání a integraci různorodých oddělených aplikací, podnikových procesů a dat při spolupráci s kolegy v jediném webovém prostředí s jednotným přihlášením. IBM Websphere portal v nové verzi obsahuje funkce pro správu dokumentů, textový editor, tabulkový procesor a prezentační nástroj. Zefektivňuje práci s informacemi nacházejícími se v různých formátech na různých platformách, které by se jinak musely pracně vyhledávat, ručně integrovat, předávat a spravovat.

Sunnysoft předvedl své řešení pro mobilní catering na zasedání 2. valného shromáždění International Rail Catering Group - mezinárodního sdružení cateringových firem v Praze. Řešení Sunnysoft mCatering, které je úspěšně využíváno ve společnosti Jídelní a lůžkové vozy a slouží k usnadnění a zrychlení práce číšníků při vyřizování objednávek hostů při pochůzkovém prodeji, obsluze restaurace a baru. Poprvé bylo předvedeno na veletrhu Cebit 2003.

IBM přišla na trh s řadou monitorů ThinkVision. Patnáctipalcové LCD monitory IBM ThinkVision L150 a L150p nabízejí nové zobrazení často používaných funkcí na obrazovce a ergonomický design, který umožňuje uživatelům flexibilně sledovat monitor z různých úhlů.

AT Computers uvádí na trh nový notebook Asus L5800C, jehož výkon je srovnatelný s klasickým stolním počítačem. Patnáctipalcový  displej používá technologii Asus ACE View.

Hewlett-Packard od roku 2000 dodal v Evropě tisíc serverových systémů HP Superdome. Server s 64bitovou architekturou poskytuje kapacitu 64 procesorů a 512 gigabitů paměti. ČR bylo doposud prodáno osm serverů HP Superdome. Zařízení zpracovává 510 000 transakcí za minutu.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená