FinExpert.e15.cz

Nové příležitosti aneb čerpejte z unijních fondů

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo 5 nových programů podpory z Operačního programu Podnikání a inovace.
Nové příležitosti aneb čerpejte z unijních fondů

Jedná se o programy ICT a Strategické služby, Inovace — Patent, Potenciál, Školící střediska a Nemovitosti. Celkem tak již ministerstvo vyhlásilo 13 z 15 programů podpory určených na léta 2007—2013. Pro nově vyhlášené výzvy je přitom celkem určeno 5 540 milionů korun.

"Evropská komise počátkem prosince schválila Operační program Podnikání a inovace. Díky tomu, že jsme s předstihem vyhlásili prvních 9 výzev, mohli podnikatelé již v roce 2007 z nového operačního programu čerpat na různé projekty více než miliardu korun. Díky schválenému programu teď můžeme otevřít dalších pět programů za více než 5,5 miliardy korun. Očekávám proto, že v letošním roce budeme ještě úspěšnější," uvedl ministr průmyslu a obchodu Martin Říman.

MPO již v první polovině loňského roku umožnilo přístup k finančním zdrojům ze strukturálních fondů EU podnikatelům alespoň formou vyhlášení osvědčených programů podpory pro malé a střední podniky. Celkem uveřejnilo 6 výzev na dotace a 3 výzvy na úvěrové a záruční programy. Jednalo se o programy Rozvoj, ICT v podnicích, Ekoenergie, Inovace — Inovační projekt, Potenciál a marketing, Progres, Start, Záruka. Zájem podnikatelů dokládá fakt, že do konce roku 2007 se sešlo více než tisíc plných žádostí o dotace směřujících do všech vyhlášených programů.

Operační program Podnikání a inovace je realizován 15 programy podpory: Progres, Start, Záruka, Rozvoj, ICT a strategické služby, ICT v podnicích, ekoenergie, Inovace, Potenciál, Spolupráce, Prosperita, Školící střediska, Nemovitosti, Poradenství, Marketing. Tyto programy jsou vyhlašovány postupně formou kolových, případně kontinuálních výzev k příjmu žádostí o podporu.

ICT A STRATEGICKÉ SLUŽBY

Příjem registračních žádostí bude zahájen 3. března 2008 a ukončen 31. května 2008. Plánovaná alokace pro tuto výzvu je 500 mil. Kč. Cílem programu je podpořit nabídku nových informačních systémů a služeb, podpořit investování a tvorbu nových kvalifikovaných pracovních míst v sektoru informačních a komunikačních technologií.

INOVACE — Projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví

Příjem registračních žádostí bude zahájen 1. března 2008 a ukončen 31. prosince 2008. Plánovaná alokace pro tuto výzvu je 60 mil. Kč. Programu má podpořit využívání nástrojů ochrany práv průmyslového vlastnictví malými a středními podnikateli, vědeckovýzkumnými institucemi, vysokými školami a fyzickými osobami.

POTENCIÁL

Jedná se již o druhou výzvu (první výzva vyhlášena už 25. dubna 2007). Příjem registračních žádostí bude zahájen 1. března 2008 a ukončen 30. září 2009. Plánovaná alokace pro tuto výzvu je 2 580 mil. Kč. Program je určena na podporu zakládání a rozvoje podnikových výzkumných center.

ŠKOLICÍ STŘEDISKA

Příjem registračních žádostí bude zahájen 3. března 2008 a ukončen 28. února 2009. Plánovaná alokace pro tuto výzvu je 400 mil. Kč. Cílem programu je podpořit budování infrastruktury pro vzdělávání a rozvoj lidských zdrojů podnikatelských subjektů.

NEMOVITOSTI

Příjem registračních žádostí bude zahájen 3. března 2008 a ukončen 31. prosince 2008. Plánovaná alokace pro tuto výzvu je 2 000 mil. Kč. Program je zaměřen na podporu projektů realizovaných ve všech hlavních fázích životního cyklu nemovitosti, tj. projektů přípravy, výstavby, rozvoje i regenerace nemovitosti (např. na regeneraci tzv. brownfieldů — viz www.brownfieldy.cz).

 

Zdroj: MPO ČR

Další článek


 

Související články


 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená