FinExpert.e15.cz

Nové Osobní finance přináší průvodce Zelená úsporám

Co najdete v časopisu Osobní finance? Získejte stotisícové dotace na bydlení | Nechci slevu zadarmo | Prahu čeká propouštění | Vydělejte na odstupném

 


Na stáncích najdete letní dvojčíslo Osobních financí.


Slyšeli jste, že je krize a všichni začali šetřit? Nám se zdá ideální přejít v tomto času do útoku a nabídnout vytvořit ještě lepší časopis. Zatímco čtete letní dvojčíslo, redakce a grafici připravují nový vzhled a rubriky, které uvidíte poprvé na stáních, nebo ve vašich schránkách 7. září. V přehlednější, čtivější a zajímavější podobě vám každý měsíc budeme přinášet informace o nových finančních produktech, jak můžete vydělat více peněz, kam investovat, či který produkt na trhu je pro vás nejvýhodnější. Naším hlavním cílem je zapojit čtenáře do tvorbu nového vzhledu a tematických rubrik – proto jsme připravili anketu, kde můžete promluvit do změn v časopise. Najdete ji na straně 7 a po odeslání anketního kuponu můžete vyhrát některou z cen za desítky tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázekA co najdete v Osobních financích před „velkým třeskem“? Především jsme se podrobně podívali na program Zelená úsporám. Ačkoliv na majitele nemovitostí čeká až 15 miliard korun, ministerstvo evidovalo v červnu pouze dvě desítky žádostí. To se oproti počátečnímu přetížení serveru www.zelenausporam.cz a zájmu lidí stalo velký rozčarováním. Důvodem byla hlavně složitost žádosti – proto jsme se rozhodli probrat žádost krok za krokem a pomoci tak získat desítky, nebo i stovky tisíc korun na zateplení domů a další úsporná opatření.

Už jste někdy počítali, kolik máte zákaznických karet obchodů či čerpacích stanic? My jsme sestavili žebříček 12 nejpoužívanějších a hodnotili jejich výhodnost. V článku Martiny Skovajsové budete překvapeni, že některé z nich nemají nárok na místo ve vaší peněžence. A v létě nemůže chybět článek o dovolených a hlavně bleskové příležitosti k nákupu zájezdu systémem Buy and fly – téma podrobně rozebírá redaktor Martin Ježek.

Věřím, že vám informace v Osobních financích pomohou k výběru nejkrásnější dovolené a 7. září se sejdeme na stáncích u nového čísla, či o nějaký den dříve, pokud již máte, nebo se rozhodnete pro předplatné.

Martin Chlouba, šéfredaktorVybíráme z obsahu dvojčísla 7-8/2009

 • Daňový kalendář
 • Finanční aktualitky
 • Novinky

Téma: Zelená úsporám krok za krokem

Zjistili jsme vše o programu Zelená úsporám – poradíme vám s vyplněním formulářů. Řekneme, jak stotisícové částky získat a u kterých bank požádat o výhodný úvěr. S tímto průvodcem máte zelené dotace v kapse!


Klepněte pro větší obrázek

Peníze a život

 • Politikání
 • Mobilitky

Nechci slevu zadarmo

Patříte také mezi sběrače bodů, procent, mílí a kdoví čeho, co nabízejí různé věrnostní programy? Nebo je to podle vás jenom marketingový trik, jak nalákat zákazníky, kteří z toho nakonec vůbec nic nemají? Prozkoumali jsme nabídku věrnostních karet a řekneme vám, se kterými skutečně ušetříte a které vám zbytečně zabírají místo v peněžence.

Klepněte pro větší obrázek

Chcete být v létě sexy?

Dovolená je za dveřmi a my se chceme líbit. V tomto období proto ve větší míře podstupujeme plastické operace, liposukce, vyhlazování vrásek nebo náročnější kadeřnické služby. Necháváme si také spravit zuby, rozhlížíme se po nových brýlích, nebo si vadu zraku necháme operovat.

Průvodce: Jak strávit dovolenou v pohodě

Nevíte ještě, kam a jak se dopravíte na dovolenou? Přečtěte si několik rad, které vám při rozhodování pomohou, ať zvolíte cestovní kancelář, nebo pojedete na vlastní pěst. A pokud se chystáte o termínu dovolené se zaměstnavatelem teprve jednat, připomeneme vaše práva.

Klepněte pro větší obrázek

Internet – hrozba pro děti

Děti jsou na internetu nejohroženější skupinou uživatelů. Proč tomu tak je a co můžeme udělat pro to, aby se internet stal naším pomocníkem a nikoliv noční můrou?

Pasti v úvěrových smlouvách

Některé obchody lákají zákazníky k nakupování bez peněz: Vybrané zboží pořídíte na splátky! Deset minut na přepážce a můžete odejít s vysněnou televizí, mobilem nebo nábytkem. Málokdo si pročte pořádně smlouvu, a tak až velmi pozdě zjistí, k čemu se podpisem zavázal. Na co si tedy dát pozor při čerpání úvěrů?

Práce a podnikání

 • Poradna

Trh práce: Prahu čeká propouštění

Pokud pracujete v automobilovém či textilním průmyslu, vaše vyhlídky nejsou nikterak růžové. Podle průzkumu Manpower index trhu práce očekávají firmy právě v těchto oborech největší propouštění zaměstnanců.

Milionové nápady

Pokud nosíte v hlavě podnikatelský nápad, který by mohl vydělat miliony, máte možnost s tím něco udělat. Výmluvy na nedostatek kapitálu a další poraženecké myšlenky můžete hodit za hlavu. Soutěží na rozjezd byznysu je hned několik.

Zlatý padák nečekejte

Při odchodu ze zaměstnání hraje odstupné důležitou roli. Jde o nezanedbatelnou finanční částku, a tak je dobré vědět, kolik peněz můžete od zaměstnavatele získat a kdy.

Klepněte pro větší obrázek

Vytváříte hodnotu nebo jen řešíte problémy?

V dnešním náročném prostředí globální ekonomiky znám opravdu málo organizací nebo manažerů, kteří by se běžně nesetkávali alespoň s některým z jevů, jako je drastické utahování opasků, snižování nákladů, propouštění nebo reorganizace.

Milionové zaměstnání není svoboda

Představte si, že vám každý měsíc chodí na účet plat v řádech stovek tisíc, šéfujete jedné z největších firem na světě a stejně se jednoho dne probudíte a řeknete si – tohle není svoboda. Přesně to udělal David Krajný, současný majitel realitního řetězce Re/max v Česku a na Slovensku.

Co když si k nám přijde zákazník vylít zlost

Jedno známé prodejní pravidlo říká, že zákazník má vždycky pravdu. Různé články a poučky navíc potvrzují, že se máme k zákazníkům chovat vlídně, slušně a uctivě za všech okolností. Jenže někdy to vypadá, jako by autoři těchto pouček nikdy nic neprodávali.

Investování

 • Investiční aktualitky
 • Přehled fondů
 • Bankrot GM růst jen přibrzdil

Těžba ropy klesá, cena roste

Za připomenutí stojí, že květnový nárůst ceny americké lehké ropy o téměř 30 % byl nejvýznamnější v historii. Podle investiční banky Goldman Sachs by se cena ropy mohla dostat do konce roku k úrovni 85 amerických dolarů a v růstu by měla pokračovat i v roce 2010.

Libra trhala rekordy

Na hlavním měnovém páru amerického dolaru a společné evropské měny jsme na počátku června byli svědky rozkmitaného vývoje, který nejprve tlačil dolar díky pozitivnímu vývoji na akciových trzích na slabší úrovně kolem 1,43 EUR/USD. Později ale dolar dokázal získat zpět, co ztratil.

Největší mýty a omyly investování

Pod pojmem investice si každý z nás vybaví něco jiného. Ať už se jedná o nemovitost, vklad v bance, akcii, dluhopis nebo podílový fond, všechny v sobě nesou jistá rizika, výhody i nevýhody. Proto je vhodné se na každou investici podívat z několika úhlů pohledu.

Mozaika

Recenze: Nejbohatší muž v Babylónu

Babylónské příběhy jsou legendární, ovšem mohou nám přinést užitek v době 21. století? George Clason tvrdí, že finanční principy jsou neměnné po tisíce let – pojďme se tedy podívat, jaké poselství nám mytické příběhy odkazují.

 • Vítězové a poražení ve finančnictví
 • FinExpert.cz: Kde skončí krize nejdříve
 • Jaký očekávají Češi vývoj v cenách nemovitostí
 • Křížovka a sudoku
 • Test: Vyznáte se v pojišťovnictví
 • Finanční střípky


 

Další článek


 

celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

Re: Vy a osobní finance
Jan
15. 7. 2009, 06:45
Vy a osobní finance
Tomáš Ullrich
8. 7. 2009, 22:11

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená